01.10.08, 21:22

Wkrótce po raz kolejny rozdanie MediaTorów

Studenci dziennikarstwa z ośmiu publicznych uczelni po raz drugi nominowali dziennikarzy do MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich.

Studenci dziennikarstwa z ośmiu publicznych uczelni po raz drugi nominowali dziennikarzy do MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich.

Podobnie jak w pierwszej edycji - MediaTory zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach: auTORytet (dla dziennikarzy, od których można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów), nawigaTOR (za naukę samodzielnego myślenia), TORpeda (za udowodnienie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać), detonaTOR (publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie nie tylko w świecie mediów), akumulaTOR (za ładowanie pozytywną energią), promoTOR (za pokazanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google), prowokaTOR (nagroda za odważne decyzje), inicjaTOR (nagroda dla dziennikarzy, których działanie pokazuje, że „można inaczej”) oraz reformaTOR (nagroda za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.

Zwycięzców wyłoni głosowanie, w którym wziąć może udział ponad 4 tysięcy adeptów dziennikarstwa. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczytej gali 29 listopada w Auditorum Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nominowani:
Mediatory Główne;

1. Kategoria Autorytet: Redakcja Dużego Formatu (Gazeta Wyborcza), Piotr Kaczkowski (Trójka), Wojciech Mann (Trójka), Bogdan Rymanowski (TVN), Jacek Żakowski (Polityka).

2. Kategoria Nawigator: Szymon Hołownia (Newsweek), Igor Janke (Rzeczpospolita/ salon24.pl), Robert Krasowski (Dziennik), Tomasz Lis (TVP), Rafał Ziemkiewicz (Rzeczpospolita).

3. Kategoria Torpeda: Wojciech Jagielski (Gazeta Wyborcza), Piotr Kraśko (WIADOMOŚCI TVP), Maciej Mazur (FAKTY TVN), Jan Mikruta (WYDARZENIA POLSAT), Konrad Piasecki (RMF FM).

4. Kategoria Detonator: Roman Daszczyński, Paweł Wiejas (Gazeta Wyborcza) „Grzech ukryty w kościele”,
Izabela Kacprzak, Piotr Nisztor, Piotr Kubiak (Rzeczpospolita) „Prezydent Sopotu domagał się łapówki”, Marcin Kącki (Gazeta Wyborcza) „Szczelina”, Mariusz Kowalewski (Rzeczpospolita) „Skandal w magistracie”, Ewa Stankiewicz, Anna Ferens (TVN) „Trzech kumpli”.

5. Kategoria Akumulator: Wojciech Cejrowski, Michał Figurski i Kuba Wojewódzki (Eska Rock), Cezary Łasiczka i Wojciech Olszak (Tok FM), Marek Raczkowski (Przekrój), Dorota Wellman i Marcin Prokop – „Dzień dobry TVN”.

Mediatory Specjalne:

6. Kategoria Promotori: Agora S.A – przemyślana strategia w Internecie – za niezwykle rozbudowana ofertę internetową (gazeta.pl, wyborcza.pl, plotek.pl, zczuba.pl) i kreację internetowych nisz w celu pozyskania jeszcze niepozyskanych użytkowników Internetu; iTVP – Transmisje z Pekinu – za jedyną w całości, uzupełnioną komentarzem i dodatkami internetową transmisję wydarzeń z Olimpiady w Pekinie; Polsat – iPla – za pierwsza w Polsce próbę internetowej transmisji meczów piłki nożnej w doskonałej jakości podczas Euro 2008; TVN24 – Publiczna.tv – za pierwsze interaktywnego talk-show w polskiej telewizji, w którym ekspertami zostają widzowie; TVN24.pl - Kontakt24.pl – za uruchomienie platformy do przesyłania zdjęć i filmów zrobionych przez widzów i internautów, za udostępnienie mediów internautom.

7. Prowokator: Hanna Lis (Wiadomości TVP) – za świadomą zmianę informacji z promptera dotyczącej Lecha Wałęsy, uznaną przez nią za nieobiektywną; Tomasz Lis (Tomasz Lis Na Żywo- TVP2) –za powrót do TVP - miejsce pracy, w którym zaczynał i które wielokrotnie krytykował; Agnieszka Pochrzęst, Małgorzata Szlachetka (Gazeta Wyborcza) „Odmówili aborcji zgwałconej 14-latce” – za uczynienie z prywatnej tragedii ciężarnej nastolatki przyczyny do publicznej debaty w Polsce; Filip Rdesiński, Szymon Krawczyk (TVP) „Misja Specjalna” – za próbę sfilmowania przeszukania ABW w mieszkaniu Piotra Bączka, zakończoną rewizją osobistą i zatrzymaniem taśm z nagraniem; Paweł Reszka, Michał Majewski (Dziennik) „Wojna polsko-polska o tarczę antyrakietową” – za ujawnienie kontrowersyjnych fragmentów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

8. Kategoria Inicjator: Jacek Hugo Bader (Gazeta Wyborcza) cykl reportaży z podróży do Rosji – za powrót do korzeni reportażu, za odrodzenie etosu dziennikarza-podróżnika; Marcin Kącki, Marcin Górka, Adam Zadworny (Gazeta Wyborcza) „Nangar Khel - tak było” - za śledztwo inne niż wszystkie, za rzetelność i profesjonalizm od początku do końca w wyjaśnianiu wydarzeń z Nangar Khel, które pokazuje jak nie stracić głowy w medialnym chaosie; Krzysztof Skowroński (Trójka) – za konsekwentną politykę radiową „pod prąd”, za niekonwencjonalne audycje autorskie i ciągle nowe pomysły; Maria Wiernikowska (TVP INFO) „Telewizja objazdowa” – za pokazanie, że dobre dziennikarstwo można robić wszędzie, niekoniecznie w pogoni za sensacją w wielkim mieście; wspólna transmisja WOŚP w TVP i TVN – za pokazanie, że w słusznej sprawie warto połączyć siły, nawet z konkurentem.

9. Kategoria Reformator: Bielsat TV (TVP) – za pomoc w tworzeniu wolnych mediów tam, gdzie nie mają prawa bytu – na Białorusi; Akcja Gazety Wyborczej „Umierać po ludzku” - za umiejętne poruszenie tematu śmierci na ogromną medialną skalę; Krzysztof Kowalczyk (Polska The Times) „Piekło Starców w Radości”- za ujawnienie drakońskich warunków życia podopiecznych w domu spokojnej starości w Radości; ks.Maciej Makuła „Lekcja Agaty” (TVN24) – za dziennikarskie świadectwo woli życia i walki z chorobą siatkarki Agaty Mróz, za próbę reformy polskiej mentalności w postrzeganiu białaczki i przeszczepów szpiku kości; Dorota Wodecka, Anita Dimitruczuk (Gazeta Wyborcza) „Uwięziona w terminalu 2” – za międzynarodową interwencję dziennikarek GW w obronie Nigeryjki uwięzionej na moskiewskim lotniksu.

Laureatami pierwszej edycji MediaTorów zostali: Kamil Durczok – AuTORytet, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski – NawigaTOR, Katarzyna Kolenda-Zaleska – TORpeda, Szymon Majewski – AkumulaTOR, Marcin Kącki – DetonaTOR, TVN24.pl – PromoTOR, Wprost – ProwokaTOR, Redakcja Faktów RMF FM – InicjaTOR, Brygida Frosztęga – ReformaTOR.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.06.24, 16:30
| prasa » informacje
Dwudzieste wydanie magazynu Omnibus Wakacyjny Polityki
Po raz 20.na rynku ukaże się „Omnibus Wakacyjny Polityki”, czyli letnie wydanie specjalne dla osób lubiących umysłowe rozrywki.
10.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
07.06.24, 07:30
| prasa » informacje
Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa
World Association of News Publishers, to największa organizacja mediowa na świecie. W czasie 75. Światowego Kongresu Mediów Informacyjnych w Kopenhadze WAN-IFRA ogłosiła, że kolejne wydarzenie odbędzie się w maju 2025 r. w Polsce – miastem-gospodarzem wydarzenia będzie Kraków, a jego partnerem – Grupa Agora. 
07.06.24, 06:00
| prasa » informacje
Historyczna decyzja Polska Press Grupa. Kurier Lubelski będzie ukazywać się tylko trzy razy w tygodniu
Od 1 lipca br. „Kurier Lubelski” (Polska Press Grupa) zmienia swój cykl wydawniczy. Gazeta będzie ukazywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Nowe wydania będą dostępne w sprzedaży przez cały tydzień. Redakcja stawiać będzie teraz przede wszystkim na rozwój serwisu kurierlubelski.pl.
07.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
06.06.24, 10:24
| prasa » informacje
Daniel Obajtek przegrywa w sądzie z Onetem. Były szef Orlenu pozwał portal w trybie wyborczym
Onet wygrał w trybie wyborczym z Danielem Obajtkiem – poinformował portal Onet.pl. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na europosła pozwał serwis za jeden z artykułów. Orzeczenie nie jest prawomocne.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.