14.08.08, 01:22
Kłamczuch w nowym studiu ATM Grupy
ATM Grupa rozpoczęła zdjęcia do popularnego na całym świecie programu „Kłamczuch”. Będzie to pierwszy format nagrywany w nowo wybudowanym studiu ATM Grupy we Wrocławiu. Program pojawi się w jesiennej ramówce Czwórki. Emitowany będzie w czwartki oraz piątki, a poprowadzi go Krzysztof Ibisz.
Nowe studio produkcyjne ATM Grupy, zlokalizowane w Bielanach Wrocławskich, jest najnowszą inwestycją spółki. Obiekt ten posiada ponad 7000 m2 powierzchni użytkowej. W budynku znajduje się studio telewizyjne o powierzchni 2500 m2 z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze, każde o wysokości 12 metrów. Zaprojektowana wysokość studia umożliwia realizację ujęć w szerokich planach, w pełni wykorzystując i eksponując jego wielkość. W budynku, w którym zlokalizowane jest nowe studio, znajdują się również pokoje dla aktorów, magazyn oraz pomieszczenia techniczne i biurowe.
ATM Grupa planuje również budowę studiów telewizyjnych w Warszawie i Gdańsku. Warszawska inwestycja powinna być ukończona do połowy 2010 roku. W Gdańsku, dopiero jesienią 2008 roku dojdzie do zawarcia ostatecznej umowy na zakup nieruchomości pod nowe studio. Wtedy też rozstrzygnie się kwestia co do wielkości inwestycji.
„Cieszymy się, że udało nam się zakończyć budowę nowego studia we Wrocławiu. Dzięki niemu będziemy mogli realizować kilka produkcji jednocześnie. Naszym priorytetem jest stały rozwój, dlatego zdecydowaliśmy się przeznaczyć na inwestycje zaplanowane do końca 2010 roku kwotę 110 mln zł. Środki te będą przeznaczone m.in. na budowę studiów produkcyjnych w Warszawie i Gdańsku” – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes zarządu ATM Grupa.
Pierwszym formatem, który kręcony jest w nowym studiu ATM Grupy jest program „Kłamczuch”. Nagrania do 32. odcinków formatu rozpoczęły się 12 sierpnia, a na antenie Czwórki zadebiutują we wrześniu. W programie bierze udział 6 graczy, którzy walczą o nagrodę pieniężną. Jeden z uczestników oszukuje, a zadaniem pozostałych jest zdemaskowanie tytułowego Kłamczucha. „Kłamczuch” składa się z 5 rund. W każdej z nich zawodnikom zadawane są pytania sondażowe, które wcześniej zadano ankietowanym podczas badania. Wybranych zostało 10 najbardziej popularnych odpowiedzi, za które gracz – jeśli jego odpowiedź znalazła się w tej dziesiątce – otrzymuje pieniądze. Wysokość wygranej uzależniona jest od popularności odpowiedzi. Im mniej ankietowanych odpowiedziało w ten sam sposób co gracz, tym kwota jest wyższa. Na koniec każdej rundy zawodnicy wskazują Kłamczucha i muszą przekonać innych, że to właśnie dana osoba oszukuje w programie. Jeśli trójka graczy zgodzi się, że dany zawodnik kłamie, osoba ta odpada. Jeśli była ona prawdziwym Kłamczuchem, w sekrecie wybiera się nowego. Gra toczy się aż do finału, w którym pozostaje dwóch graczy. Jeden z nich zawsze jest Kłamczuchem. Wskazanie, kto nim jest – należy do publiczności. Prowadzący zadaje 2 pytania finałowe, a zawodnicy podają tym razem 3 odpowiedzi na każde z nich. Wszystko obserwuje publiczność, przed którą gracze wygłaszają „mowę końcową”, w której mają udowodnić, że nie są Kłamczuchami. Po przemowach publiczność głosuje. Jeśli Kłamczuchowi uda się nabrać publiczność, zgarnia on wszystkie pieniądze, a uczciwy zawodnik odchodzi z niczym.
Kolejną produkcją – po programie „Kłamczuch” – realizowaną w niedawno zbudowanym studiu telewizyjnym w Bielanach Wrocławskich, będzie nowa edycja programu „Strzał w 10”.
Komentarze