04.08.08, 18:33
Igrzyska Olimpijskie w stacjach radiowych
Program 1 Polskiego Radia jest jedyną stacją radiową w Polsce, która będzie transmitować wydarzenia sportowe, odbywające się w ramach Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Na antenie pojawią się liczne relacje z zawodów, komentarze oraz ciekawostki.
8 sierpnia, między godz. 14.00 a 17.30, radiowa Jedynka będzie transmitowała ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich, podobnie jak 24 sierpnia uroczystość ich zamknięcia. Codziennie od 9 do 23 sierpnia pojawiać się będą meldunki „Prosto z Pekinu”, o godz. 6.05, 7.05, 8.05, 10.05, 12.10 (15 sierpnia o godz. 13.05), 14.05, 16.05, 6.30 – 6.40. Ponadto między godz. 17.30 a 18.00 nadawany będzie specjalny magazyn olimpijski „Prosto z Pekinu”, który będzie retransmitowany w wielu rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia, a w godz. 21.30 – 22.00 „Kronika Prosto z Pekinu”. Każdorazowo, gdy o medal będą walczyć Polacy, Jedynka będzie przerywać program by na żywo zrelacjonować słuchaczom przebieg zawodów.
Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie komentatorami Polskiego Radia będą polscy olimpijczycy, m.in. Jacek Wszoła, Paweł Nastula, Wojciech Zabłocki, Jerzy Kulej, Marian Woronin, Włodzimierz Zawadzki, Krystyna Jakubowska, Ryszard Szurkowski, Andrzej Supron, Ryszard Bosek. Ponadto codziennie będzie można wysłuchać komentarza dnia Bohdana Tomaszewskiego lub Lesława Skindera.
Program 1 Polskiego Radia, jako jedyna polska stacja radiowa, będzie dysponowała specjalnym całodobowym połączeniem z miejsca zakwaterowania naszej narodowej ekipy w Wiosce Olimpijskiej.
Polskie Radio Euro również jest obecne w Pekinie. Już od 14 lipca specjalni wysłannicy: Katarzyna Kornet i Tomasz Kosiorek nadają codzienne relacje ze stolicy Chin. Opisują w nich atmosferę przed zbliżającymi się Igrzyskami i przybliżają dalekowschodnią tradycję oraz zwyczaje mieszkańców Państwa Środka. Reportaże można usłyszeć od poniedziałku do piątku o godzinie 7.20, 12.50 i 16.50, a w weekendy o 16.10. Wszystkie nagrania, wzbogacone o zdjęcia i filmy, dostępne są na stronie internetowej rozgłośni.
Od 3 sierpnia wydarzenia olimpijskie komentować będą: Hanna Dołęgowska, Tomasz Burnos i Patryk Kuniszewicz. W czasie trwania Igrzysk w Pekinie zmianie ulegnie ramówka Polskiego Radia Euro. Poza serwisami sportowymi emitowanymi co godzinę, nadawane będą specjalne programy w ramach „Studia olimpijskiego”. Od poniedziałku do piątku relacje z Olimpiady będzie można usłyszeć w porannej audycji „Po bandzie” (w godz. 8.30 – 9.00), w „Popołudniku” (16.00 – 16.15) oraz w „Stoperze” (20.00 – 21.00). W soboty informacje dotyczące olimpijskich zmagań pojawią się w „Hyde Parku” (10.00 – 12.00) oraz w „Strefie sportu” (20.00 – 23.00), a w niedzielę o godzinie 10.00 w specjalnej audycji poświęconej wydarzeniom sportowym w Pekinie oraz w pasmach „Co Was Kręci” (13.00 – 16.00) i „Strefa sportu” (20.00 – 23.00).
Polskie Radio Euro zaoferuje swoim słuchaczom również wywiady z polskimi olimpijczykami, a od sierpnia ruszy dodatkowo strona internetowa PEKIN 2008, odnosząca się wyłącznie do sportowego aspektu igrzysk. Oprócz terminarza, wyników czy klasyfikacji medalowych, w serwisie będzie można znaleźć artykuły dotyczące wszystkich rozegranych dotychczas letnich igrzysk, zapoznać się z biografiami wielokrotnych mistrzów olimpijskich oraz prześledzić dokonania poszczególnych reprezentacji. Nie zabraknie też opisów wszystkich nowoczesnych aren sportowych, na których rozgrywane będą 302 finały pekińskich igrzysk.
Na antenach stacji radiowych Agory – w Radiu TOK FM, Złote Przeboje i Roxy FM - od 4 sierpnia br. pojawiły się nowe programy sportowe związane z olimpiadą w Pekinie. Radio Złote Przeboje przygotowało dla swoich słuchaczy również olimpijski konkurs.
Od początku sierpnia w Radiu Złote Przeboje i Roxy FM pojawią się specjalne serwisy sportowe poświęcone igrzyskom olimpijskim. Informacje i relacje z imprezy przekazywać będą dziennikarze stacji – Damian Michałowski i Kacper Merk. Serwisy będą nadawane od poniedziałku do piątku o 6:30, 7:30 i 8:30 oraz codziennie o 17.00.
Pod hasłem „Igrzyska niezwykłe!” w Radiu Złote Przeboje ruszy 4 sierpnia specjalny konkurs dla słuchaczy. W porannym programie stacji od poniedziałku do piątku o godz. 7.15 będzie można usłyszeć zaskakującą informację dotyczącą igrzysk. Pierwsza osoba, która zgadnie, czy podana wiadomość to prawda czy fałsz, otrzyma zestaw nagród składający się z: telefonu komórkowego, płyt CD oraz specjalnego złotego medalu Radia Złote Przeboje. Konkurs potrwa do 22 sierpnia.
W Radiu TOK FM w serwisie informacyjnym o 6:00 pojawi się wejście na żywo redakcji sportowej,
a w godz. 7:20, 9:40, 17:20, 20:00 ukazywać się będą specjalne olimpijskie wydania serwisów sportowych. Oprócz informacji w ramówce Radia TOK FM pojawią się sportowe komentarze, programy „Sportokiada” (poniedziałki 12:25) i „Jeszcze więcej sportu” (środy 12:25 i piątki 11:20). Dodatkowo na antenie Radia TOK FM do końca sierpnia można usłyszeć specjalny program „Monitor olimpijski" prezentujący informacje związane z olimpiadą w Pekinie w kontekście praw człowieka i sytuacji w Tybecie. Audycja Witka Hebanowskiego, nadawana w soboty o godz.11.00, powstaje przy współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń. W internecie działa również tybetwatch.blox.pl - niekomercyjny blog zbierający informacje o zdarzeniach w Tybecie przed olimpiadą w Pekinie oraz o akcjach protestu w realu i w sieci. Blog jest wspólnym przedsięwzięciem mediów Agory: „Gazety Wyborczej", portalu Gazeta.pl, dziennika „Metro" oraz Radia TOK FM.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Komentarze