30.07.08, 21:11

Prezes PR SA kontra MInister Skarbu Państwa

Prezes Zarządu PR SA Krzysztof Czabański złożył w Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o stwierdzenie nieważności uchwały Walnego Zgromadzenia o nie udzieleniu absolutorium dwóm członkom Zarządu.

Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Krzysztof Czabański złożył w Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o stwierdzenie nieważności uchwały Walnego Zgromadzenia o nie udzieleniu absolutorium dwóm członkom Zarządu (składającemu pozew K. Czabańskiemu i Jerzemu Targalskiemu).

Jak czytamy w specjalnym komunikacie przesłanym redakcji MediaFM.net, "W uzasadnieniu podkreśla się, że członkowie Rady Nadzorczej PR SA zarekomendowali Walnemu Zgromadzeniu udzielenie absolutorium wszystkim członkom Zarządu oraz, że o terminie i miejscu Walnego Zgromadzenia władze Spółki nie zostały poinformowane. Ponadto w protokole z obrad Walnego Zgromadzenia nie znalazło się żadne uzasadnienie tej uchwały."

Minister Skarbu Państwa nie powiadamiając władz Spółki o terminie Walnego Zgromadzenia i tym samym uniemożliwiając członkom Zarządu, którym nie udzielono absolutorium, odniesienia się  do motywów takiej decyzji, naruszył normę prawną określoną w art. 406 § 4 i art. 393 § 3 Kodeksu Spółek Handlowych - czytamy w dalszej części komunikatu.

W pozwie Prezes Zarządu Polskiego Radia zwraca również uwagę na błędy zawarte w uchwale Walnego Zgromadzenia, dotyczącej zatwierdzenia sprawozdania finansowego – pomieszano dane z roku 2007 z danymi z roku 2006. Wniosek o sprostowanie tych błędów prezes Zarządu PR SA Krzysztof Czabański wcześniej skierował do Kancelarii Notarialnej sporządzającej w formie Aktu Notarialnego protokół z posiedzenia Walnego Zgromadzenia i powiadomił o tym Ministra Skarbu Państwa.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.