13.07.08, 19:42

O.Rydzyk: ci medialni terroryści

"Zagarnęli, czyli ukradli, mają pieniądze i teraz dalej terroryzują"

Tadeusz Rydzyk zabrał głos po sobotniej mszy inaugurującej 16. pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. Zebranych nawoływał do przeciwstawienia się działaniu szatana, przejawiającemu się m.in. w postawie laickich mediów. Media skrytykował, przypisując im m.in. agenturalne związki. - To właśnie media - agentura, to moje osobiste zdanie, która niszczyła Polskę w czasach komunistycznych. Mieli do dyspozycji przeróżnych agentów, UB, SB, WSI. To towarzystwo w dużej mierze weszło w uczelnie, szkoły, media, zagarnęli własność narodu wypracowaną przez pokolenia – mówił Rydzyk.

- Zagarnęli, czyli ukradli, mają pieniądze i teraz dalej terroryzują. Odbierają dobre imię, napuszczają jednych na drugich. I ciągła walka, jakby to były jakieś dzikie zwierzęta. Gryzą się jak dzikie zwierzęta, a przecież jesteśmy ludźmi. Potrzeba nam bardzo przemiany. (...)Mówią, że ryba psuje się od góry. Jak patrzę od góry w Polsce - to dramat, jakby barbarzyńcy weszli i tylko atakują. To dramat, nie postępujemy jak uczniowie Chrystusa. Ci ludzie - widzę ich w telewizji, krzyczących, wyzywających jeden drugiego, potem widzę ich w pierwszych ławkach w kościele. To jest jakieś poplątanie. Trzeba chyba ogromnej modlitwy, bo to działanie szatana, tak działa szatan; on nas chce skłócić, posłużyć się nami – mówił ojciec dyrektor.

Rydzyk apelował do mediów, aby nie przeszkadzały uczestnikom pielgrzymki. - To apel do wszystkich, do tych mediów, które przysyłają na nasze spotkania przeróżnych ludzi z aparatami, z kamerami, a potem pokazują przeróżne fotomontaże. Tak robią agenci, albo ci, którzy agentom służą, może nieświadomie, może za parę złotych. Zachowujcie się godnie, bo tu jest miejsce święte, i my w Polsce mamy do tego prawo. Jeszcze mamy prawo. To apel do wszystkich mediów. Jakkolwiek jesteście bardzo potężni, ci medialni terroryści, to jesteście czasowi. Każdy umrze, każdy się skończy. Uszanujcie katolików – nawoływał redemptorysta. Zakonnik zarzucał mediom, że „zioną nienawiścią”, choć zarzucają to Radiu Maryja. - Trzeba patrzeć im na ręce i nie pozwolić swojej godności deptać, godności dziecka bożego, katolika i Polaka. Oddajmy się Matce Bożej - wezwał o. Rydzyk pod koniec swojego wystąpienia.

Ziarno zasiane przez o. Rydzyka szybko zaczęło przynosić owoce. Podczas niedzielnych uroczystości na Jasnej Górze, słuchacze Radia Maryja grozili kamerzyście TVN24 zniszczeniem sprzętu, zarzucając mu m.in. izraelskie pochodzenie.

Komentarze

Powiązane

12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
10.06.24, 07:30
| radio » ludzie
Piotr Jaśkowiak gospodarzem sobotnich poranków w TOK FM
Piotr Jaśkowiak został nowym prowadzącym sobotnich "Poranków Radia TOK FM". Na antenie będzie można go usłyszeć między 7:00 a 9:00.
10.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Marcin Grzebielucha redaktorem wydania Wiadomości Radia Zet
Marcin Grzebielucha dołączył do zespołu Działu Informacji Radia ZET.
07.06.24, 17:09
| radio » informacje
Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia do końca czerwca
Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, startuje z IV edycją. Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe Jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Zgłoszenia trwają do końca czerwca 2024 r.
06.06.24, 21:45
| radio » informacje
Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy. Piegowaty koncert Polskiego Radia
Pod hasłem „Wysyłamy telegramy tam gdzie gongi i tam–tamy” odbędzie się kolejny koncert, na który zapraszają Katarzyna Stoparczyk, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy i Polskie Radio Dzieciom.
06.06.24, 17:30
| radio » informacje
Radiobal Romana Rogowieckiego w Radiu dla Ciebie
W ofercie Radia dla Ciebie (Warszawa) debiutuje nowa audycja Romana Rogowieckiego „Radiobal”. Program będzie emitowany w piątki od 20.05 do 22.00.
06.06.24, 13:45
| radio » informacje
Czwórka feat. Młode Głowy. Specjalna audycja o zdrowiu psychicznym
7 czerwca br. Czwórka zaplanowała specjalną audycję poświęconą zdrowiu psychicznemu młodych ludzi, nadawaną prosto z ogólnopolskiej konferencji „Młode Głowy. Otwarcie o Zdrowiu Psychicznym”, którą program objął patronatem medialnym. Relacje z wydarzenia oraz rozmowy na ważne tematy pojawią się od godz. 9.00 na antenie Czwórki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.