21.05.08, 00:00

TVP najbardziej godną zaufania instytucją w Polsce

W badaniu przeprowadzonym w kwietniu przez TNS OBOP Telewizja Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród instytucji darzonych największym zaufaniem Polaków. Zaufanie do Telewizji Polskiej w ciągu ostatnich 6 miesięcy wzrosło aż do 70 proc.

W badaniu przeprowadzonym w kwietniu przez TNS OBOP Telewizja Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród instytucji darzonych największym zaufaniem Polaków. Zaufanie do Telewizji Polskiej w ciągu ostatnich 6 miesięcy wzrosło aż do 70 proc.

TNS OBOP przeprowadził w kwietniu badania dotyczące zaufania Polaków do instytucji. W rankingu instytucji darzonych największym zaufaniem najwyższą pozycję zajęły ex aequo telewizja publiczna oraz wojsko – aż 70 proc. ankietowanych deklaruje, że im ufa. Kolejne miejsca należą do: TVN-u (66 proc.), Polsat-u (65 proc.), Kościoła katolickiego (65 proc.) oraz policji (63 proc.).

Telewizja jest najpopularniejszym źródłem informacji na temat kraju i świata. Najwięcej Polaków przynajmniej kilka razy w tygodniu czerpie wiadomości z TVP1 (76 proc.), nieco mniej z TVN (66 proc.) i Polsatu (57 proc.). Kolejne miejsca w rankingu najbardziej popularnych źródeł informacji, z których Polacy korzystają przynajmniej kilka razy w tygodniu, zajmują: TVP Info (39 proc.), RMF FM (36 proc.), TVN24 (33 proc.), Radio Zet (32 proc.). W porównaniu z poprzednim pomiarem przybyło osób, które często - minimum kilka razy w tygodniu - czerpią informacje na temat kraju z lokalnych rozgłośni Polskiego Radia i lokalnych rozgłośni komercyjnych (wzrost po 5 pkt. proc.), informacyjnych stacji telewizyjnych – TVN 24 (o 5 pkt. proc.), TVP Info (o 4 pkt. proc.), a także TVN (o 4 pkt. proc.)

Spośród głównych stacji telewizyjnych, Telewizja Polska uznawana jest za najbardziej obiektywną. Większość respondentów uważa, że obraz świata przedstawiany przez główne stacje telewizyjne jest zgodny z rzeczywistością – TVP S.A. (70 proc.), TVN (67 proc.), Polsat (63 proc.). W porównaniu z pomiarem z lutego 2008 r. przybyło osób, które deklarują, że telewizja publiczna prezentuje obraz świata zgodny z rzeczywistością (wzrost o 5 pkt. proc).

Dane: TNS OBOP: „Zaufanie Polaków do Instytucji” (kwiecień 2008) oraz „Źródła informacji o sprawach kraju i obiektywizm głównych stacji telewizyjnych” (kwiecień 2008); ogólnopolska reprezentatywna próba Polaków powyżej 15 roku życia,  N =1005

Komentarze

Powiązane

17.01.18, 15:16
| telewizja » informacje
Więcej sportu w TVP. Publiczny nadawca zakupił licencje od PZLA
Telewizja Polska zakupiła od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prawa do pokazywania mistrzostw Polski i mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w naszym kraju. Umowa będzie obowiązywać do końca 2020 r.
17.01.18, 10:00
| telewizja » seriale
Świat według Kiepskich wróci na antenę Polsatu jesienią 2018 r.
Serial „Świat według Kiepskich” jest produkowany już od 19 lat. Do tej pory zrealizowano ponad 500 odcinków, dzięki czemu serial jest najdłużej emitowanym sitcomem na świecie. 
16.01.18, 20:00
| telewizja » informacje
Ramówka Eurosport 1 podczas igrzysk całkowicie dostosowana do polskiego rynku
Zespół Eurosportu na czas igrzysk olimpijskich wzmocnią m.in. sportowiec Tomasz Sikora, żona i menedżerka dwukrotnego mistrza olimpijskiego Ewa Bilan-Stoch, skoczek narciarski Jakub Kot oraz youtuber Krzysztof Gonciarz. W roli ekspertów i reporterów będą przybliżać kibicom wydarzenia zbliżających się XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018.
16.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
INEA z kolejną odsłoną kampanii Dobrzy ludzi od internetu
INEA wprowadziła elastyczną ofertę, umożliwiającą klientom wybór usług dopasowanych do ich potrzeb. Ofercie towarzyszy także kolejna odsłona kampanii „Dobrzy ludzie od internetu”, w której ponownie występują pracownicy INEA.
16.01.18, 14:00
| telewizja » informacje
Kanał Da Vinci dostępny w wersji HD
Od 15 stycznia br., Da Vinci Media GMBH udostępnia wszystkim nadawcom telewizji kablowej w Polsce możliwość retransmisji kanału Da Vinci w wersji HD.
16.01.18, 13:32
| telewizja » informacje
SCI FI od teraz w wersji HD
15 stycznia br. NBCUniversal International Networks uruchomiło wersję HD kanału SCI FI, jedynej stacji telewizyjnej poświęconej tematyce science fiction w Polsce. Kanał jest obecny na platformie Cyfrowego Polsatu
16.01.18, 11:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Policja zlikwidowała piracki serwis. Straty dla nadawców wstępnie szacuje się na ok. 3,5 mln zł
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. 
16.01.18, 10:18
| telewizja » informacje
Prof. Janusz Kawecki uważa decyzję uchylającą karę dla TVN za złą
Prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stanowczo odciął się od uchyleniem kary nałożonej na spółkę TVN przez przewodniczącego KRRiT.
16.01.18, 09:00
| telewizja » ludzie
TVP ABC w 2017 r. liderem segmentu kanałów dziecięcych
Niezwykle udany był miniony, 2017 rok dla TVP ABC. Kanał nie tylko utrzymał pozycję lidera z 2016 r., w grupie kanałów dziecięcych, ale znacznie zwiększył udziały i przewagę nad konkurencją.
15.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
Gametoon HD dołącza do oferty INEA
Esportowy kanał telewizyjny Gametoon HD, którego dystrybutorem w Polsce jest spółka Kino Polska TV SA, dołączył do oferty sieci INEA SA.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL