13.02.18, 12:00

Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru

Okładka pierwszego numeru magazynu
Fot.: materiały prasowe

14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu – pełen polskich symboli, zarówno tych współczesnych, jak i bardziej nostalgicznych – zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. Od okładki, na której dwie ikony mody Małgorzata Bela i Anja Rubik pozują na tle Pałacu Kultury, po wnętrze numeru, gdzie w projekcie zaprezentowano wybitne osobowości, często odpowiedzialne za dzisiejsze postrzeganie polskiej kultury i sztuki.

Praca nad pierwszym numerem trwała kilka bardzo intensywnych miesięcy. Każdy materiał powstawał od zera, każdą sesję wyprodukowaliśmy sami. Bo choć to międzynarodowy tytuł, każda edycja na świecie ma być wyjątkowa. Nie ma szablonu” – tymi słowami Filip Niedenthal, redaktor naczelny, wita czytelników pierwszego numeru Vogue Polska.

Nieszablonowa jest praca Juergena Tellera, jednego z najwybitniejszych współczesnych fotografów. Tworzone przez niego sesje od ponad 20 lat pojawiają się na łamach międzynarodowych edycji magazynu i w największych galeriach sztuki. Projekt, który fotograf przygotował na zaproszenie "Vogue Polska" to sesja mody z Rubik i Belą, ale także portrety wyjątkowych Polaków, głównie ludzi kultury, przedstawicieli różnych pokoleń. Zdjęcia wykonał m.in. smartfonem, bez dodatkowego oświetlenia, poza studiem, bez makijażu i stylizacji. Fotografie nie były retuszowane, a uczestnicy projektu ze względu na artystyczny charakter sesji zgodzili się na brak autoryzacji. Lech Wałęsa, Dorota Masłowska, Paulina Ołowska, Paweł Pawlikowski, Janusz Gajos i Krystyna Janda – to ich czytelnicy znajdą w obiektywie Tellera.

W numerze, wśród kilkudziesięciu materiałów, znalazł się m.in. wywiad z Aleksandrą Woroniecką, szefową działu mody francuskiej edycji „Vogue”. Na łamach pierwszego numeru znalazła się skupiona wokół mody polskich projektantów sesja wykonana przez Boo George'a – uznanego za wielkie fotograficzne objawienie ostatnich lat i rozmowa z Rachel Weisz. Wśród autorów pierwszego numeru magazynu znaleźli się najlepsi dziennikarze i krytycy, m.in. Juliusz Kurkiewicz, Anna Wacławik-Orpik i Paweł Smoleński. Magazyn ma objętość 364 stron.

14 lutego to data startu serwisu internetowego. Strona Vogue.pl ma być przedłużeniem papierowego wydania pisma. Przejrzysta grafika i nowoczesne rozwiązania techniczne zostały opracowane z myślą o tym, by odbiór magazynu na różnych nośnikach, w tym na urządzeniach mobilnych, był równie dobry. „Vogue.pl to wywiady z osobowościami mody, kultury i mediów, sylwetki ciekawych twórców, reportaże – także wideo – o ważnych zjawiskach społecznych, relacje z podróży, kulinarne przewodniki, testy kosmetycznych nowości” – mówi Hanna Rydlewska, redaktor prowadząca serwisu i szefowa działu reportażu Vogue. „Jak głosi hasło na naszym Instagramie – zanim coś jest w modzie, jest w Vogue” – dodaje Rydlewska.

„Vogue Polska” to dwudziesta trzecia edycja magazynu na całym świecie. Poza numerem wakacyjnym, lipcowo-sierpniowym, wszystkie pozostałe będą ukazywać się co miesiąc. Cena egzemplarzowa to 16,90 zł, a nakład pierwszych numerów to 160 tys. egzemplarzy. Wydawcą Vogue Polska jest spółka Visteria założona przez Kasię Kulczyk.

Komentarze

Powiązane

13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
10.02.18, 15:00
| prasa » informacje
Dziennik Gazeta Prawna z testami na prawo jazdy
„Dziennik Gazeta Prawna” wzbogaci swoje wydanie dodatkami skierowanymi do osób przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy oraz dla kierowców, którzy już uczestniczą w ruchu na drodze. 
08.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Psychologie und Leben. Wydawnictwo Charaktery debiutuje z kwartalnikiem w Niemczech
14 lutego br., ukaże się w Niemczech pierwszy niemieckojęzyczny numer kwartalnika „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”, przygotowany przez zespół „Charakterów”. 
07.02.18, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Relacje z igrzysk w Pjongczangu w mediach Agory
Sport.pl, „Gazeta Wyborcza” i Radio TOK FM będą relacjonować dla swoich odbiorców Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Multimedialne materiały z Korei Południowej przesyłać będzie trzech korespondentów - Paweł Wilkowicz, Dariusz Wołowski i Kuba Atys.
06.02.18, 22:00
| prasa » dodatki do gazet
Kurs języka angielskiego online z Gazetą Wyborczą
7 lutego br. z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić voucher na trzymiesięczny kurs angielskiego online firmy eTutor.
06.02.18, 19:00
| prasa » informacje
Poradnika Psychologicznego POLITYKI tym razem o tym, czego człowiekowi potrzeba do życia
7 lutego br., ukaże się nowe wydanie Poradnika Psychologicznego POLITYKI „Ja My Oni” tym razem pod hasłem „Czego człowiekowi potrzeba do życia”.
06.02.18, 19:00
| prasa » informacje
Agora kontynuuje wydawanie kwartalnika Opiekun
6 lutego br. na rynku pojawił się drugi numer kwartalnika „Opiekun” (Agora) - pisma skierowanego do osób, które na stałe opiekują się bliskimi. 
05.02.18, 17:00
| prasa » informacje
Magazyn WELL w regularnej sprzedaży
6 lutego br., ukaże się pierwsze regularne wydanie miesięcznika „WELL”. Spore zainteresowanie numerem testowym czytelniczek i klientów reklamowych skłoniło Wydawnictwo Bauer do wprowadzenia tego tytułu do regularnej sprzedaży.
04.02.18, 18:00
| prasa » ludzie
Małgorzata Żmijewska-Kukiełka reporterką Newserii
Do ekipy Newserii dołączyła Małgorzata Żmijewska-Kukiełka specjalizująca się w tematyce ekonomicznej.
02.02.18, 18:00
| prasa » informacje
Światem rządzą kobiety. Specjalne wydanie Wysokich Obcasów o kobietach 2017 roku
Portrety 35 najważniejszych kobiet minionego roku przedstawia w specjalnym wydaniu „Światem rządzą kobiety” redakcja „Wysokich Obcasów” (Agora). Numer ukazał się 1 lutego br.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 15.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL