09.02.18, 18:00

Święta bez Granic 2017. Ponad 1,2 mln zł dla dzieci z Syrii

Logo akcji
Fot.: materiały prasowe

Coroczna charytatywna akcja „Święta bez granic” Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. Dzięki licytacjom na antenie, wpłatom słuchaczy, wiadomościom SMS oraz sprzedaży płyty „Święta bez Granic 2017” udało się w tym roku zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. Hasło przewodnie akcji brzmiało: „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”.

Na tak wysoki wynik akcji składają się kwoty uzyskane z licytacji niezwykłych przedmiotów, podarowanych przez znane osoby, a także charytatywnych SMS-ów, darowizn oraz ze sprzedaży specjalnej płyty-składanki „Święta bez Granic 2017” (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pospieszalskich i Artyści dla Aleppo). "Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia" – mówili w grudniu 2017 r. dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego „Karpia”. Piosenkę można znaleźć na wspomnianej, charytatywnej płycie, która nadal dostępna jest w sprzedaży.

W tym roku Trójka licytowała kilkadziesiąt atrakcyjnych pamiątek oraz prezentów, wśród których były m.in.: podwójnie platynowa płyta z autografem Stinga (45 333 zł), jazda z mistrzem rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem (34 tys. zł) i reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego z jego podpisem oraz piłka z ćwierćfinału Euro 2016 z autografami zawodników polskiej kadry (20 tys. zł). Nie zabrakło również elementów humorystycznych, jak zlicytowanie dwóch egzemplarzy książki „Atlas kotów” podarowanej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Także inni liderzy partyjni zasilili aukcję swoimi podarunkami – można było podbijać cenę np. za korale Katarzyny Lubnauer. Ponadto prezes PZPN Zbigniew Boniek podarował piłkarskie buty oraz krawat, w którym wystąpił w Moskwie podczas losowania grup Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Licytacje te odbyły się – tradycyjnie już – w przedświąteczne piątki (1, 8, 15 i 22 grudnia 2017 roku) na antenie Programu 3 w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”, a prowadził je jak zawsze Kuba Strzyczkowski.

Za zebrane środki Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

13.02.18, 13:00
| radio » informacje
Finał Festiwalu Opera Rara na antenie Dwójki
We wtorek, 13 lutego br., Program 2 Polskiego Radia będzie transmitować koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. 
12.02.18, 21:00
| radio » informacje
Światowy Dzień Radia w Polskim Radiu
13 lutego br., w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca przygotował specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie.
12.02.18, 11:00
| radio » informacje | internet » informacje
Weszło FM z audycją z wulgaryzmami. Krzysztof Stanowski nie przebiera w słowach na Twitterze
9 lutego br. w Internecie zadebiutowało nowe radio sportowe Weszło FM, którego założycielem jest Krzysztof Stanowski. Już z soboty na niedzielę słuchacze mogli wysłuchać kontrowersyjnej audycji z wulgaryzmami.
12.02.18, 10:00
| radio » informacje
Trzy Po Trzy w Trójce. Nowy satyryczny cykl Mariusza Cieślika z udziałem satyryków i standuperów
Trójka rozpoczyna emisję nowego cyklu satyrycznego „Trzy Po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik –wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja „Trzy po trzy” na antenie codziennie o godz. 18.10. 
12.02.18, 08:00
| radio » informacje
Melosłownik Bryndala. Rafał Bryndal w ekipie Meloradia
Rafał Bryndal dołączył do zespołu Meloradia. W swoim nowym programie będzie opowiadał o dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości oraz języku, który za tą zmianą próbuje nadążyć. 
11.02.18, 12:00
| radio » informacje
Anita Lipnicka zagra w Radiu Koszalin
12 lutego br., o godzinie 18.00 w Studiu Nagraniowo - Koncertowym im. Czesława Niemena Polskiego Radia Koszalin wystąpi Anita Lipnicka & The Hats.
10.02.18, 18:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
Nic dwa razy się nie zdarza. Utwory Łucji Prus w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia organizuje kolejny koncert. W niedzielę, 11 lutego br. w Studiu im. Władysława Szpilmana młode wokalistki i śpiewające aktorki wykonają najbardziej znane utwory z repertuaru Łucji Prus. 
09.02.18, 20:00
| radio » informacje
45-lecie audycji Sygnały Dnia. Jubileuszowy konkurs dla słuchaczy
Od poniedziałku, 12 lutego do soboty 17 lutego br., Jedynka organizuje konkurs związany z obchodami 45-lecia audycji „Sygnały Dnia”. 
09.02.18, 18:00
| radio » informacje
Święta bez Granic 2017. Ponad 1,2 mln zł dla dzieci z Syrii
Coroczna charytatywna akcja „Święta bez granic” Programu 3 Polskiego Radia dobiegła końca. W tym roku udało się zebrać rekordową sumę – dokładnie 1 mln 229 tys. 188 zł i 20 gr. Kwotę tę otrzymają dzieci z Syrii. 
09.02.18, 10:00
| radio » informacje
Zagadkowa Osiecka. Nowy cykl Katarzyny Stoparczyk w Trójce
W niedzielę, 11 lutego br. w Trójce zadebiutuje „Zagadkowa Osiecka” czyli nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 19.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 15.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL