15.01.18, 12:00

Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat

Logo jubileuszowej "Listy"
Fot.: materiały prasowe

20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.

Pierwsze wydanie „Listy Niezapomnianych Przebojów” wyemitowane zostało na antenie Radia Kraków 19 stycznia 1993 r. W sobotę, 20 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków na jubileusz ćwierćwiecza audycji. Podczas spotkania z pomysłodawcą i jedynym prowadzącym Listę – Jerzym Skarżyńskim, będzie można porozmawiać z jej twórcą, pooglądać fascynujące fragmenty różnych koncertów oraz wystawę zdjęć Jerzego Skarżyńskiego zatytułowaną „Tu, Tam i jeszcze dalej”, a także posmakować jubileuszowego tortu.

„Listy Niezapomnianych Przebojów” w Radiu Kraków słuchać można w każdą niedzielę w paśmie „Pociąg do muzyki” emitowanym między godz. 17.05 a 19.00 (LNP od godz. 18.05). Spotkanie z muzycznymi fascynacjami Jerzego Skarżyńskiego także w poniedziałki po godz. 23.00 w „Nocnym Szlaku Radia Kraków”.

Audycja pojawia się obecnie na antenie co tydzień (w każdą niedziele od 18:00 - 19:00) i zawsze jest poprzedzane półgodzinnymi (17:30 – 18:00) „Propozycjami do Listy Niezapomnianych Przebojów” czyli zestawem utworów, które gdy się spodobają słuchaczom, mogą zostać przez nich wprowadzone do podstawowej części programu).

Słuchacze głosują w trakcie audycji telefonicznie lub przez cały tydzień internetowo. Głosuje się na pięć utworów, które mają co najmniej pięć lat. Na listę wchodzą też utwory niewiele mające wspólnego z klasycznie pojmowanym słowem „przebój”, bo trafiają na nią także klasyki ambitnego czy ostrego rocka lub, dla odmiany, typowe piosenki nie-rockowe np.: Edith Piaf, Adriano Celentano, Joe Dassina itp. Są utwory polskie, angielskie, amerykańskie, francuskie, włoskie ale także węgierskie (Omega, Locomotive GT, Scorpio), czy z byłej Jugosławii (Bielo Dugme) itp. Wśród polskich wykonawców można znaleźć pełny wachlarz artystów - od Niemena, Marka Grechuty czy nawet Ewy Demarczyk, Czerwonych Gitar, Breakoutu po Maćka Maleńczuka, Myslovitz czy Riverside.

Najdłużej na szczycie listy było „Child In Time” Deep Purple. Długo królowały „Schody do nieba” Zeppelinów, „Epitaph” King Crimson, „Whisky In The Jar” Thin Lizzy, „Hey Jude” Beatlesów. Dotąd na liście pojawiło się około 1800 utworów. Najwięcej nagrań mieli: The Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, Rainbow i soliści - Kate Bush, Elton John, Cat Stevens.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 20:00
| radio » informacje | kultura » książki
Ja, pustelnik. Pierwszy audiobook nagrywany w Radiu Łódź
Himalaista Piotr Pustelnik opowiedział swoją historię, wysłuchał jej i spisał Piotr Trybalski, a przeczyta – łódzki aktor Ireneusz Czop. W Radiu Łódź powstaje właśnie audiobook „Ja, pustelnik” - autobiograficznej książki himalaisty.
21.02.18, 18:00
| radio » informacje | internet » informacje
Polskie Radio ze specjalnym serwisem w 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych
Z okazji 40. rocznicy powstania pierwszych Wolnych Związków Zawodowych, Portal Polskiego Radia przygotował specjalny serwis, w którym znalazły się materiały dźwiękowe i wideo, opinie historyków oraz nagrania i relacje osób, które współtworzyły organizację.
21.02.18, 16:00
| radio » informacje
Zagadkowa Osiecka dla dzieci po raz drugi. Koncert grupy Kilersi z programem Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show
W niedzielę, 25 lutego br. odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Zagadkowa Osiecka”. Początek o godz. 9.05, a w programie – oprócz audycji „Zagadkowa niedziela” zaplanowano koncert grupy Kilersi z programem „Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show”.
21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 22:00
| radio » informacje
Adam Ferency czyta Nadberezyńców w Dwójce
Adam Ferency czyta "Nadberezyńców" Floriana Czernyszewicza w radiowej Dwójce. Informacja prasowa
20.02.18, 11:00
| radio » informacje
Witold Lazar ponownie odszedł z ekipy Radia Zet
Witold Lazar, prezenter Radia Zet, definitywnie rozstał się z Radiem Zet. 
15.02.18, 20:00
| radio » informacje
Słuchowisko Tangibile. RadiOpera w Dwójce
W sobotę, 17 lutego br., Program 2 Polskiego Radia wyemituje premierowo słuchowisko Lidii Amejko „Tangibile. RadiOpera” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Początek o godz. 19.00.
15.02.18, 14:00
| radio » informacje
Nowe programy Michała Margańskiego i Michała Migały w Trójce
W ramówce Trojki pojawią się dwie nowe autorskie audycje - „Annały Migały” i „AnagrammarganA”.
14.02.18, 14:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska i RMF MAXXX z największym wzrostem
Radio Eska pozostaje liderem wśród sieci radiowych – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 listopada 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. (sieci radiowe).
14.02.18, 12:00
| radio » informacje
Festiwal Trójka Górom 2018 ponownie w Szklarskiej Porębie
Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Trójka Górom w Szklarskiej Porębie. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL