09.01.18, 09:00

Polskie Radio podpisało umowę z PKOl

Logo Polskiego Radia
Fot.: materiały prasowe

Podczas noworocznego spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej 8 stycznia br., w którym wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, nastąpiła wymiana dokumentów dotyczących partnerskiej współpracy pomiędzy Polskim Radiem S.A. a Polskim Komitetem Olimpijskim. Polskie Radio reprezentował Prezes Zarządu – Jacek Sobala, PKOl – prezes Andrzej Kraśnicki. 

Umowa odnosi się do współpracy Polskiego Radia i PKOl przede wszystkim w dwóch kluczowych obszarach: producencko-nadawczym oraz promocyjnym. Tym samym precyzuje zasady ich współdziałania w zakresie produkcji i emisji programów promujących Polski Ruch Olimpijski i Polską Reprezentację Olimpijską oraz wszelkich imprez sportowych, organizowanych pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Europejskich Komitetów Olimpijskich. Na mocy umowy Polski Komitet Olimpijski udzielił Polskiemu Radiu praw do wykorzystywania tytułu „Oficjalny Partner Medialny PKOl” oraz Symbolu Olimpijskiego i Olimpijskich Oznaczeń. Jednocześnie Polski Komitet Olimpijski otrzymał prawo do używania tytułu „Oficjalny Partner Polskiego Radia”, a także symbolu – logotypu nadawcy publicznego. Ponadto strony ustaliły, że na bieżąco będą współpracować w zakresie wykorzystywania cennych materiałów archiwalnych, znajdujących się zarówno w dyspozycji Polskiego Radia, jak i PKOl. 

Dzięki odnowionej umowie Polskie Radio otrzymało prawo do używania tytułu „Partner medialny PKOl” na zasadach wyłączności wśród nadawców radiowych oraz pierwszeństwo – w gronie stacji radiowych – w dostępie do związanych ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi informacji i wywiadów z członkami Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.
Jak zgodnie podkreślają przedstawiciele władz Polskiego Radia i PKOl, odnowiona umowa wiąże instytucje o zbieżnych celach i pryncypiach, przede wszystkim w zakresie realizacji misji publicznej na rzecz propagowania polskiego sportu i idei olimpijskiej. Zarówno Polskie Radio, jak i PKOl służą propagowaniu i upowszechnianiu sportu i związanych z nim wartości, działając w sferach informacyjnej i edukacyjnej.

Współpraca z Polskim Radiem trwa od 1936 r.

Komentarze

Powiązane

12.01.18, 08:00
| radio » informacje | telewizja » informacje
Tomasz Brhel i Dawid Muszyński gospodarzami nowych programów w kanałach 4FUN MEDIA
W styczniu br. na antenie kanałów należących do grupy 4FUN MEDIA pojawią się trzy nowości programowe. Ich gospodarzami będą Dawid Muszyński i Tomasz Brhel. 
11.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży wzrost Eski
Najpopularniejszą siecią radiową w Polsce jest Radio Eska, która znacząco umocniła pozycję na rynku radiowym – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (sieci radiowe).
11.01.18, 10:33
| radio » badania rynku
IV kwartał 2017 r.: Duży wzrost RMF FM, duże spadki Trójki i Jedynki
Radio RMF FM w ostatniej fali zanotowało aż 26,6 proc. udziału w rynku. Kolejna stacja w zestawieniu ma zaledwie 12, 4 proc. udziału – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
11.01.18, 10:00
| radio » informacje
Tegoroczna Offensywa de Luxe z udziałem Korteza i Anny Rusowicz
Od jedenastu lat, w jeden ze styczniowych piątków, Piotr Stelmach zaprasza słuchaczy Trójki na specjalne wydanie swojej autorskiej audycji „Offensywa”. Tegoroczna odbędzie się 12 styczniaw Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
11.01.18, 09:00
| radio » informacje
Dzień w Radiu ZET na aukcji WOŚP. Antyradio przez cały dzień o finale akcji
Stacje radiowe Grupy Eurozet wspierają 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od specjalnych aukcji, dedykowanych programów, przez relacje ze sztabów, po antenową licytację złotego serduszka.
10.01.18, 20:00
| radio » informacje
Sonbird na żywo w Czwórce
W piątek, 12 stycznia br. w radiowej Czwórce wystąpi grupa Sonbird. Muzycy będą gośćmi Damiana Sikorskiego w audycji „Będzie głośno”. Początek koncertu po godz. 18.00.
10.01.18, 11:00
| radio » informacje
Wózki spacerowe dla dzieci urodzonych w 28. rocznicę RMF FM
Z okazji 28. urodzin Radia RMF FM, każde dziecko urodzone 15 stycznia br. otrzyma wózek spacerowy z limitowanej edycji. 
09.01.18, 17:00
| radio » informacje
Radio Plus przekazało 20 tys. zł dla Domu Samotnej Matki w Łodzi
Redakcja Radia Plus przeznaczyła część nagrody TOTUS TUUS w wysokości 20 tys. zł na rzecz Domu Samotnej Matki imienia Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.
09.01.18, 09:00
| radio » informacje
Polskie Radio podpisało umowę z PKOl
Podczas noworocznego spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej nastąpiła wymiana dokumentów dotyczących partnerskiej współpracy pomiędzy Polskim Radiem S.A. a Polskim Komitetem Olimpijskim. Polskie Radio reprezentował Prezes Zarządu – Jacek Sobala, PKOl – prezes Andrzej Kraśnicki. 
08.01.18, 08:00
| radio » informacje
Licytacje Radia Kolor, Wawa, Eski i Rock Radia na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyły się tradcyjnie stacje radiowe. Na licytacje wystawiono m.in. możliwość poprowadzenia porannych programów Esce i Rock Radiu.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 17.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL