08.01.18, 15:53

Stowarzyszenie Wolnego Słowa ponawia apel o uchylenie kary dla TVN

Fot.: materiały SWS

5 stycznia 2018 r. w siedzibie KRRiT odbyło się spotkanie Witolda Kołodziejskiego z przedstawicielami środowisk społecznych zabierających głos w sprawie decyzji KRRiT dot. ukarania nadawcy kanału TVN24. 8 stycznia br. Wojciech Borowik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa skierował list do Przewodniczącego KRRiT i ponowił apel  o uchylenie kary dla TVN.

W spotkaniu uczestniczyli: Krzysztof Bobiński - Członek Zarządu Towarzystwa Dziennikarskiego, Wojciech Borowik - Prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa, Tomasz Truskawa - Członek Zarządu Stowarzyszenie Wolnego Słowa, dr Piotr Kładoczny - Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Sekretarz Zarządu, Krzysztof Skowroński - Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Jolanta Hajdasz - Wiceprezes SDP i dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, Elzbieta Ruman - Członek Zarządu Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Tony Housh - Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, Przewodniczący Rady Dyrektorów, Marek Sowa – Amerykańska Izba Handlowa, Andrzej Maślankiewicz - Sekretarz Generalny Zarządu Głównego SDRP, Tomasz Miłkowski – Sekretarz Zarządu Głównego SDRP d/s międzynarodowych oraz Marek Frąckowiak – Izba Wydawców Prasy, z-ca dyrektora. Podczas spotkania, Witold Kołodziejski (Przewodniczący KRRiT) zapoznał się ze stanowiskiem uczestników spotkania. 

8 stycznia br., Wojciech Borowik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wolnego Słowa, w liście skierowanym do szefa KRRiT (udostępnionym redakcji portalmedialny.pl), podziękował za zaproszenie na spotkanie z Przewodniczącym KRRiT, które poświęcone było karze nałożonej przez KRRiT na TVN. Jak podkreślił Borowik, reprezentowane przez uczestniczących w spotkaniu organizacje i stowarzyszenia, w tym Stowarzyszenie Wolnego Słowa, jednomyślnie wypowiedziały się za anulowaniem tej kary. Dlatego SWS ponawia apel o uchylenie powyższej kary uznając, że wolność słowa nie może być ograniczana przez decyzje administracyjne, nawet tak szacownej instytucji jaką jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji” – czytamy w liście Wojciecha Borowika.

Borowik w nawiązaniu do propozycji SWS zgłoszonej podczas spotkania, oraz w związku z przeprowadzoną dyskusją, zwrócił się o zainicjowanie debaty o standardach, które powinny obowiązywać nadawców publicznych, ale również wszystkich pozostałych. „W naszej ocenie taką debatę powinna zainicjować KRRiT, a uczestniczyć w niej powinni nadawcy oraz inne podmioty na zaproszone przez Pana Przewodniczącego” – napisał Borowik w liście.

Przypomnijmy, że podczas posiedzenia 7 grudnia 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącego do wydania decyzji o nałożeniu kary pieniężnej dla Spółki TVN (nadawca kanału TVN24) w wysokości aż 1,479 mln zł.

Komentarze

Powiązane

23.02.18, 08:00
| telewizja » informacje
Sporo nowości w wiosennej ofercie TVP1 i TVP2
Wiosenne ramówki dwóch najważniejszych anten TVP wypełnione sporą ilością nowości. Nie zabraknie jednak kontynuacji popularnych formatów. 
22.02.18, 13:00
| telewizja » informacje
Wspólna akcja BBC Brit i BlaBlaCar z okazji premiery 25. Sezonu Top Gear
Z okazji premiery nowego sezonu „Top Gear”, BBC Brit wspólnie z BlaBlaCar przygotowują dla polskich widzów sześć samochodowych przejazdów z siedmioma osobami.
21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 08:00
| telewizja » badania rynku
Tydzień w TV: TVP1 wciąż pierwsza, Wiadomości poza TOP 20
Transmisje z igrzysk olimpijskich, polskie seriale i programy informacyjne – to Polacy w zeszłym tygodniu oglądali najczęściej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalmedialny.pl (dane za okres od 12 do 18 lutego 2019 r.).
20.02.18, 19:00
| telewizja » seriale
Wolf Creek. Ogólnopolska premiera w Stopklatce TV
Stopklatka TV jako pierwsza telewizja w Polsce zaprezentuje serial „Wolf Creek".
20.02.18, 15:06
| telewizja » badania rynku
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018: drużynowe skoki narciarskie z dużą widownią
Skoki narciarskie wciąż są chętnie oglądane przez telewidzów. Zdobycie brązowego medalu przez polskich skoczków na igrzyskach oglądało w Jedynce 4,21 mln widzów, a w Europsorcie 1 – prawie 1,1 mln widzów – wynika z raportu Nielsen Audience Measurement.
20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL