31.12.17, 11:00

40 urodziny programu Cztery Pory Roku

Logo Jedynki
Fot.: materiały prasowe

We wtorek, 2 stycznia 2018 r., Program 1 Polskiego Radia obchodzić będzie jubileusz programu „Cztery Pory Roku”. Tego dnia minie 40 lat od chwili, gdy w Jedynce zadebiutowała audycja. Z tej okazji, przez cały dzień, na antenie emitowany będzie rocznicowy cykl, w którym dziennikarze wspominać będą wydarzenia związane z audycją. 

„Cztery Pory Roku” to młodsze rodzeństwo „Lata z Radiem”. Kiedy nasz letni program odniósł wielki sukces jako jedyna w tamtych czasach audycja realizowana „na żywo”, często z terenu, jej pomysłodawca niezapomniany Aleksander Tarnawski wymyślił program na pozostałe pory roku. Po raz pierwszy charakterystyczny początek utworu Vivaldiego zabrzmiał 2 stycznia 1978 roku. Audycja miała zupełnie inny charakter, niż „Lato z Radiem” – była zawsze poważniejsza, refleksyjna, proponowała odcinki prozy, dyskusje o filozofii, psychologii, czy historii. Jej pierwszym szefem, a zarazem jednym z prowadzących był Tadeusz Cichomski, niezrównany popularyzator nauki w eterze. W ciągu dekad w redakcji i na antenie „Czterech Pór Roku” pojawili się m.in.: Anna Lisiecka, Anna Stempniak, Andrzej Matul, Wojciech Marczyk, Zygmunt Chajzer, Andrzej Szyszko i wielu innych znakomitych dziennikarzy. To tu swoje felietony o pogodzie miał nieodżałowany Andrzej Zalewski. Również w „Czterech Porach Roku” prof. Barbara Czerska zakładała swoją Szkołę Babci, a Barbara Wachowicz mówiła o wielkich Polakach w sposób przystępny i anegdotyczny. Audycja wykraczała poza ramy studia – często była realizowana w plenerze lub ciekawym miejscu – wystarczy wspomnieć kawiarnię Bliklego, czy kino Capitol. Najważniejszy w Audycji był zawsze kontakt ze słuchaczami – dawniej tylko listowny, a dzisiaj przy pomocy portali społecznościowych i internetowych komunikatorów. Obecne w programie znaleźć można m.in.: cykle porad prawnych, medycznych, rozmowy Jolanty Fajkowskiej „Już taki jestem”, rozmowy o mniej znanych miejscach „Poza utartym szlakiem”, oraz konkursy – „Jedynka w pracy” i „Słuchaj uważnie” - tak o programie opowiada jedna z prowadzących, zdobywczyni tegorocznego Złotego Mikrofonu – Małgorzata Raducha.

„Cztery Pory Roku” to jeden z najpopularniejszych radiowych programów w Polsce i najchętniej wybierane pasmo Polskiego Radia, którego słuchać można codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-12.00. Audycje przygotowują: Sława Bieńczycka, Jolanta Fajkowska, Marta Januszewska, Małgorzata Raducha, Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Komentarze

Powiązane

19.01.18, 14:00
| radio » informacje
Piosenki na 100 lat Niepodległej Polski na antenie Czwórki
Ruszył nowy cykl w radiowej Czwórce. Co tydzień w „Muzycznym Lunchu” prezentowana jest jedna polska piosenka od 1918 roku po współczesność. Akcja potrwa do 11 listopada br.
19.01.18, 10:00
| radio » badania rynku
Kraków: duża przewaga RMF FM nad konkurencją
Radio RMF FM umocniło się na pozycji lidera w Krakowie – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Kraków).
18.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Aglomeracja Śląska: RMF FM ma już 35 proc. udziału w rynku, rekord Radia Express
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera na terenie Aglomeracji Śląskiej – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Aglomeracja Śląska).
18.01.18, 11:00
| radio » informacje
Trzecie urodziny Off Radia Kraków
To już trzecie urodziny Off Radia Kraków, drugiej anteny krakowskiego nadawcy. Impreza urodzinowa odbędzie się 27 stycznia br.
18.01.18, 08:00
| radio » informacje
Krzysztof Zalewski z autorskim programem w Trójce. Zastąpi Monikę Brodkę
26 stycznia br. w ramówce Programu 3 Polskiego Radia pojawi się nowa audycja „Zalef Zgiełku” Krzysztofa Zalewskiego. Muzyk i wokalista zastąpi w nocnym, piątkowym pasmie Monikę Brodkę, która po prawie półtora roku kończy współpracę z Trójką. 
17.01.18, 16:00
| radio » badania rynku
Warszawa: RMF FM pierwszy raz liderem w stolicy, Radio Zet na drugim miejscu
Historyczny moment w stolicy. Nowym liderem zostało Radio RMF FM – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Warszawa).
17.01.18, 09:00
| radio » informacje
Radia Bogoria ma już 20 lat
9 stycznia 1998 roku zaczęło nadawanie lokalne radio w Grodzisku Mazowieckim. To jedyna samorządowa stacja na Mazowszu. Stacja ma już 20 lat. 
15.01.18, 12:00
| radio » informacje
Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat
20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.
13.01.18, 12:00
| radio » informacje
Galeria wyobraźni w Dwójce. Autorska audycja prof. Marii Poprzęckiej
„Galeria wyobraźni” – to tytuł nowego, monograficznego cyklu audycji Dwójki, który zainaugurowany zostanie w niedzielę 14 stycznia br. o godz. 11.00. Na cykl złoży się 26 barwnych opowieści przybliżających, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości, narodową sztukę ostatnich 250 lat. 
12.01.18, 19:15
| radio » informacje
Kwartet smyczkowy z Korei Południowej gościem programu Przy muzyce o sporcie
Wyjątkową, dźwiękową oprawę otrzyma najbliższe wydanie „Przy muzyce o sporcie” w Programie 1 Polskiego Radia. W niedzielę ,14 stycznia br. specjalnym gościem audycji będzie żeński kwartet smyczkowy z Korei Południowej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL