13.12.17, 13:00

Hirek Wrona redaktorem Naczelnym CGM.pl

Hirek Worona
Fot.: P. Tarasewicz

Hirek Wrona zostanei redaktorem naczelnym Codziennej Gazety Muzycznej - CGM.pl. Swoje stanowisko oficjalnie obejmie 1 stycznia 2018 roku.

Właściciele portalu muzycznego CGM.pl - Piotr Tarasewicz i Wojciech Ekonomiuk - wybrali nowego redaktora naczelnego. Został nim dziennikarz muzyczny Hieronim "Hirek" Wrona. Jak zapowiadają właściciele, nowa odsłona CGM.pl ma cechować się większą liczbą newsów, recenzji oraz autorskich treści.

Wrona pokieruje redakcją CGM.pl od 1 styczna 2018 r. Do portalu dołączyły już nowe osoby, m.in. Gabi Drzewiecka, która prowadzi swój autorski program "Off The Record". W redakcji pozostał również Artur Rawicz, który nadal będzie tworzył swoje formaty wideo, takie jak "1 Na 1", "Najgorsze pytania" oraz "Przesłuchanie". Sekretarzem redakcji został Maciej Kancerek.

Hirek był dla nas najrozsądniejszym wyborem. Wierzymy, że nasza wieloletnia przyjaźń i wspólne doświadczenia zaowocują nowym i lepszym CGM.pl, który stanie się liderem na polskim rynku portali popkulturowych” - mówi Wojciech Ekonomiuk. „Najważniejsze jest to, że dzięki nowym autorom, takim jak Andrzej Cała, Dawid Bartkowski, Gabi Drzewiecka oraz Artur Szklarczyk, przekażemy naszym czytelnikom jeszcze więcej wiedzy i rozrywki” - wtóruje mu Piotr Tarasewicz.

„Głęboko wierzę w to, że w nowej odsłonie czytelnicy znajdą dla siebie wiele interesujących treści o muzyce i współczesnej popkulturze” - mówi Hirek Wrona. „Pragnę, by portal kultywował najlepsze tradycje polskiego dziennikarstwa muzycznego. Stawiam na rzetelność, uczciwość, bezstronność, apolityczność oraz szacunek dla polskiego słowa. Chcę by CGM.pl był nadal niezależny w swoich poglądach i wolny od jakichkolwiek wpływów zewnętrznych. Portal ma skupiać osoby, dla których muzyka to pasja” – dodaje Wrona.

Hieronim "Hirek" Wrona jest niezależnym dziennikarzem muzycznym. Na co dzień współpracuje z Trzecim Programem Polskiego Radia, jest DJ-em reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz wykładowcą akademickim. Jest jednym z pionierów polskiego internetu - był współzałożycielem pierwszego polskiego internetowego sklepu sprzedającego muzykę "Hirek Wrona CD House", a także redaktorem naczelnym pierwszej polskiej telewizji internetowej "EMPIK TV". Jest twórcą koncertów "Hip-Hop Opole" w latach 2001-2004.

Codzienna Gazeta Muzyczna, w skrócie CGM.pl, jest niezależnym internetowym muzycznym serwisem informacyjnym istniejącym od 2000 r. Na jego łamach można znaleźć wiadomości, recenzje, zapowiedzi i relacje z koncertów, konkursy oraz galerie zdjęć i wideo.

Komentarze

Powiązane

18.01.18, 17:00
| internet » informacje
Startuje InfoSecurity24.pl o służbach mundurowych
Grupa Defence24 postanowiła przekształcić dział „Służby mundurowe” w obszerny portal poświęcony tej tematyce. InfoSecurity24.pl oficjalnie ruszyło 17 stycznia br. Redaktorem naczelnym portalu jest Jędrzej Graf. 
18.01.18, 16:00
| internet » ludzie
Maciej Patla wraca do Grupy Onet - RAS Polska
Maciej Patla dołącza do Grupy Onet - RAS Polska jako Content Commerce Manager. Patla będzie odpowiedzialny m.in. za tworzenie i realizację strategii rozwoju content commerce w Grupie.
18.01.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Ströer Digital Media wprowadza do oferty reklamy z gwarancją viewability
Ströer Digital Media wprowadza do oferty kampanie reklamowe z gwarancją viewability. To jeden z pierwszych produktów na polskim rynku, który gwarantuje klientom określony poziom widoczności reklamy. Za pomiar odpowiada firma Meetrics GmbH. 
16.01.18, 12:00
| internet » informacje | reklama & PR » artykuły
Marcin Rupiński: marki premium stawiają na Internet
Jak wynika z najnowszego raportu KPMG dotyczącego dóbr luksusowych w Polsce, rynek ten stale rośnie w siłę. Szacuje się, że w 2021 r. jego wartość może osiągnąć niemal 31 mld zł, a więc wzrośnie o prawie 50 proc. w stosunku do 2017 r. Artykuł ekspercki Marcina Rupińskiego, CEO sieci reklamowej Royal Ad.
16.01.18, 11:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Policja zlikwidowała piracki serwis. Straty dla nadawców wstępnie szacuje się na ok. 3,5 mln zł
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. 
15.01.18, 10:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
IAB Polska/PwC AdEx: 2,69 mld zł wydatków na reklamę online od stycznia do września 2017 r. (infografika)
Po trzech kwartałach 2017 r., wydatki na reklamę online wyniosły 2,69 mld zł, czyli o 147 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie. Przełożyło się to na dynamikę wzrostu na poziomie 6 proc. Wciąż największy wpływ na wzrost ma wideo online, social media oraz programmatic.
11.01.18, 17:00
| internet » informacje
Babyonline.pl zmienił się w mamotoja.pl
Od stycznia br. serwis babyonline.pl zmienił się w mamotoja.pl. „Mamo, To Ja” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek mediowych dla młodych rodziców.
11.01.18, 13:25
| internet » ludzie
Marcin Watemborski redaktorem prowadzącym WP Fotoblogia
Marcin Watemborski pokieruje WP Fotoblogia – największym serwisem fotograficznym w Polsce. Przez dwa lata pracował jako dziennikarz, a teraz awansował na stanowisko redaktora prowadzącego. Jest fotografem portretowym.
10.01.18, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Gazeta.pl wprowadza trzy nowe formaty reklamowe
Biuro reklamy Gazeta.pl przygotowało nowe, nieinwazyjne formaty reklamowe. Nowe rozwiązania reklamowe zostały stworzone zgodnie ze standardami Coalition for Better Ads i Google.
10.01.18, 14:00
| internet » informacje
Wirtualna Polska zlikwiduje platformę Bloog.pl
Wirtualna Polska wyłączy serwis do blogowania Bloog.pl. Na przeniesienie swoich danych użytkownicy mają czas tylko do końca marca br. Decyzję podjęto z powodu spadającej popularności usługi i zmian na rynku mediów.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL