01.12.17, 13:12

Święta bez granic 2017. Ruszają licytacje

Plakat wydarzenia
Fot.: materiały prasowe

W piątek, 1 grudnia br. słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: „Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!”. A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby-przyjaciół Trójki na potrzeby akcji „Święta bez granic 2017”. W związku z losowaniem grup piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w Rosji, pierwsza tegoroczna aukcja będzie miała sportowy charakter – wśród darów znajdą się m.in.: koszulka reprezentacji Polski, murawa ze Stadionu Narodowego i krawat Zbigniewa Bońka. Dochód z tej oraz trzech kolejnych aukcji zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom w Aleppo.

Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”.

"Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia" – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego „Karpia”. W tym roku piosenka nosi tytuł „Z karpia wąż”, a skomponował ją Wojciech Kaleta, natomiast słowa napisali Michał Zabłocki i Kuba Strzyczkowski. Utworu można posłuchać codziennie w Trójce lub na specjalnej, wydanej przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia płycie „Święta bez granic 2017” (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pospieszalskich i supergrupa Artyści dla Aleppo). Album od 2 grudnia jest dostępny w sprzedaży.

Najważniejszą częścią akcji „Święta bez granic” są licytacje na antenie drogocennych pamiątek przekazanych przez darczyńców-przyjaciół Trójki. Odbywają się one w każdy piątek grudnia. Pierwsza z aukcji odbędzie się 1 grudnia w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”, a poprowadzi ją tradycyjnie Kuba Strzyczkowski.

Słuchacze będą mogli powalczyć o: koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy oraz kawałek murawy ze Stadionu Narodowego z ostatniego meczu, który dał nam awans do Mistrzostw Świata (Polska-Czarnogóra 4:2); buty piłkarskie i krawat od Zbigniewa Bońka (w którym wystąpi podczas losowania grup MŚ); obraz Elżbiety Baneckiej; torebkę i płytę z autografem od Ireny Santor oraz ulubioną filiżankę Wiesława Michnikowskiego. W trakcie audycji nie zabraknie oczywiście relacji z Moskwy, gdzie odbywać się będzie losowanie grup przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.
Za zebrane środki Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

W ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji „Święta bez granic” Trójka zebrała ponad milion złotych, którą to sumę w całości otrzymała uzdolniona młodzież z niezamożnych rodzin – stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja.

Komentarze

Powiązane

14.12.17, 14:12
| radio » informacje | internet » informacje
Search the Radio. Innowacyjny projekt TOK FM ze wsparciem programu Digital News Initiative
"Search the Radio" to projekt cyfrowy Radia TOK FM, który wygrał dofinansowanie z funduszu Google DNI w ramach czwartej rundy programu the Digital News Initiative. Prototypowe rozwiązanie ma umożliwić digitalizację treści radiowych za pomocą samodoskonalącego się systemu transkrypcji. 
14.12.17, 13:12
| radio » informacje | prasa » informacje
IMM: RMF FM cytowane najczęściej w listopadzie 2017 r.
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów w Polsce w listopadzie br. znajduje się RMF FM – wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Drugie miejsce zajęło Radio ZET, trzecie należy do dziennika „Rzeczpospolita”.
13.12.17, 15:12
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska mocno w górę, słaby debiut Meloradia
Słuchalność Radia Eska wystrzeliła w górę. Nadawca zwiększył słuchalność stacji w ostatnim okresie aż o 1,3 p.p. – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (sieci radiowe). 
13.12.17, 14:12
| radio » badania rynku
RMF FM ma już blisko 26 proc. udziału w rynku, Jedynka i Trójka mocno w dół
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera. Stacja generuje już blisko 26 proc. udziału w rynku – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.12.17, 17:12
| radio » informacje | internet » informacje
Planeta.fm zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy
Serwis internetowy Planeta.fm należący do Grupy Eurozet zmienia się w portal informacyjno-rozrywkowy.
12.12.17, 09:12
| radio » informacje
Zaproś Mikołaja. Akcja Radia WAWA
Na antenie Radia Wawa wystartowała akcja „Zaproś Mikołaja”. Zabawa potrwa do 22 grudnia br.
11.12.17, 21:12
| radio » informacje
Édith Piaf Et Ses Amis. Premiera płyty Tom&Lucy w Radiu Koszalin
19 grudnia br. o godz. 18:00 w Studiu Nagraniowo-Koncertowym Polskiego Radia Koszalin odbędzie się premiera płyty „Édith Piaf Et Ses Amis” koszalińskiego duetu Lucy & Tom. 
11.12.17, 18:12
| radio » informacje
Aktualności Czwórki nagrodzone w konkursie EDUinspiracje – Media
Dziennikarze Czwórki z redakcji „Aktualności” odebrali główną nagrodę w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji EDUinspiracje – Media. 
11.12.17, 10:12
| radio » informacje
Dziennikarze Jedynki zaśpiewali Hej Kolęda, Kolęda!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia spotkali się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana i zaśpiewali wspólnie „Hej Kolęda, Kolęda!”.
11.12.17, 08:12
| radio » informacje
RMF Classic tradycyjnie tylko ze świątecznymi piosenkami
W poniedziałek, 11 grudnia br. po raz szósty z rzędu w RMF Classic startuje akcja „Najpiękniejsza muzyka na Święta”.
Stacja całkowicie zmieni repertuar z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 15.01.18

Do zdobycia jedna gra planszowa. 

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL