23.11.17, 12:40

IMM: Radio ZET cytowane najczęściej w październiku 2017 r.

Radio ZET było w październiku br. najczęściej cytowanym medium – podaje Instytut Monitorowania Mediów. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio: RMF FM i „Rzeczpospolitej” – wynika z raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media”.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się „Gazeta Polska” i „Dziennik Gazeta Prawna”. W październiku największą uwagę dziennikarzy przykuł protest lekarzy rezydentów i temat rekonstrukcji rządu. Kontynuowano także kwestie reformy sądownictwa w Polsce i afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Prasa. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych października znalazła się „Rzeczpospolita”, która zawdzięcza swoją pozycję dotarciu do szczegółów nowych przepisów dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Wyprzedziła „Gazetę Polską” oraz „Dziennik Gazetę Prawną”.

Tygodniki. Najczęściej cytowanym tygodnikiem października była „Gazeta Polska”, dzięki wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim na temat reformy sądownictwa. Na drugim miejscu znalazł się „Do Rzeczy”, a trzecie miejsce zajął tygodnik „Sieci Prawdy”.

Miesięczniki. Najczęściej cytowanym miesięcznikiem było „Zwierciadło”, a drugie i trzecie miejsce przypadło miesięcznikom „Forbes” oraz „Twój Styl”. Zwycięstwo w zestawieniu „Zwierciadło” zawdzięcza rozmowie z Katarzyną Nosowską na temat zawieszenia działalności zespołu Hey.

Telewizja. Tajczęściej cytowaną stacją telewizyjną była w październiku TVN24, wyprzedzając TVP Info oraz Polsat News. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi Beaty Szydło w sprawie zapowiadanej rekonstrukcji rządu oraz wypowiedzi ministra Jarosława Gowina na temat budowy nowej partii.

Radio. Zwycięzcą cytowalności wśród stacji radiowych w październiku jest Radio ZET, wyprzedziło RMF FM oraz PR3. Radio Zet uzyskało wiele cytowań za sprawą wypowiedzi Zofii Romaszewskiej, społecznej doradczyni Andrzeja Dudy, na temat poprawek PiS-u do projektu ustaw sądowniczych.

Portale internetowe. Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl, który zawdzięcza swoją pozycję cytowaniu wypowiedzi Andrzeja Piasecznego o czarnej liście artystów TVP. Kolejne pozycje zajmują Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl.

Media ekonomiczne. W październiku na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce uplasował się „Dziennik Gazeta Prawna” dzięki wypowiedzi Konstantego Radziwiłła na temat stypendiów dla młodych lekarzy. Dziennik wyprzedził m.in. „Puls Biznes” oraz „Forbes”.

Media regionalne. Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków, w związku z informacją na temat zatrzymania po prawie 20 latach Roberta J.. Kolejne miejsca zajęła "Gazeta Krakowska" oraz Radio Katowice.

Badanie przeprowadzono na podstawie 7 553 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 października 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 7 744 razy (3 582 razy w prasie, 3 174 w telewizji i 988 w radio).

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 22:00
| prasa » informacje
Pomocnik Historyczny tym razem o Rewolcie 1968
28 lutego br. ukaże się nowy „Pomocnik Historyczny POLITYKI Rewolta 1968” opowiadający o pokoleniowym buncie, kontrkulturze i rewolucji obyczajowej.
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 13:00
| prasa » informacje
Małgorzata Domagalik nową autorką L’OFFICIEL POLSKA
Małgorzata Domagalik od najbliższych numerów będzie publikować w "L’OFFICIEL POLSKA" oraz nowym "L’OFFICIEL HOMMES POLSKA" (Kustra Group) rozmowy z przedstawicielami świata kultury.
21.02.18, 11:00
| prasa » informacje
70 lat magazynu Przyjaciółka. Trzy okładki do wyboru i patronat Małżonki Prezydenta PR
22 lutego br. do kiosków trafi jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki”. Czytelnicy będą mieli do wyboru trzy różne okładki z Katarzyną Dowbor, Ewą Wachowicz i Barbarą Kurdej-Szatan. 
16.02.18, 15:00
| prasa » dodatki do gazet
Atlas chmur i pogody z Gazetą Wyborczą
We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części „Atlasu chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych.
16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
16.02.18, 08:00
| prasa » informacje
Vogue promował debiut w 15 lokalizacjach w Polsce
Na polskim rynku zadebiutował magazyn „Vogue Polska”. Z tej okazji 14 lutego br. na ulicach największych miast w Polsce można było spotkać mobilne kawiarenki Vogue Cafe, które częstowały przechodniów gorącą czekoladą i promowały magazyn.
15.02.18, 21:01
| prasa » informacje
Murator z dodatkiem o smogu mocno promowany w TV
Marcowy numer „Muratora” (od 15 lutego br. na rynku) ukazał się ze specjalnym dodatkiem „Ogrzewanie bez smogu”. To poradnik skierowany do osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Polsce, i które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny.
13.02.18, 16:00
| prasa » dodatki do gazet
Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego z Gazetą Wyborczą
14 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” (Agora) będzie można kupić numizmat z podobizną wybitnego męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. 
13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL