23.11.17, 12:11

IMM: Radio ZET cytowane najczęściej w październiku 2017 r.

Radio ZET było w październiku br. najczęściej cytowanym medium – podaje Instytut Monitorowania Mediów. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio: RMF FM i „Rzeczpospolitej” – wynika z raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media”.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się „Gazeta Polska” i „Dziennik Gazeta Prawna”. W październiku największą uwagę dziennikarzy przykuł protest lekarzy rezydentów i temat rekonstrukcji rządu. Kontynuowano także kwestie reformy sądownictwa w Polsce i afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Prasa. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych października znalazła się „Rzeczpospolita”, która zawdzięcza swoją pozycję dotarciu do szczegółów nowych przepisów dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Wyprzedziła „Gazetę Polską” oraz „Dziennik Gazetę Prawną”.

Tygodniki. Najczęściej cytowanym tygodnikiem października była „Gazeta Polska”, dzięki wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim na temat reformy sądownictwa. Na drugim miejscu znalazł się „Do Rzeczy”, a trzecie miejsce zajął tygodnik „Sieci Prawdy”.

Miesięczniki. Najczęściej cytowanym miesięcznikiem było „Zwierciadło”, a drugie i trzecie miejsce przypadło miesięcznikom „Forbes” oraz „Twój Styl”. Zwycięstwo w zestawieniu „Zwierciadło” zawdzięcza rozmowie z Katarzyną Nosowską na temat zawieszenia działalności zespołu Hey.

Telewizja. Tajczęściej cytowaną stacją telewizyjną była w październiku TVN24, wyprzedzając TVP Info oraz Polsat News. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję wypowiedzi Beaty Szydło w sprawie zapowiadanej rekonstrukcji rządu oraz wypowiedzi ministra Jarosława Gowina na temat budowy nowej partii.

Radio. Zwycięzcą cytowalności wśród stacji radiowych w październiku jest Radio ZET, wyprzedziło RMF FM oraz PR3. Radio Zet uzyskało wiele cytowań za sprawą wypowiedzi Zofii Romaszewskiej, społecznej doradczyni Andrzeja Dudy, na temat poprawek PiS-u do projektu ustaw sądowniczych.

Portale internetowe. Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl, który zawdzięcza swoją pozycję cytowaniu wypowiedzi Andrzeja Piasecznego o czarnej liście artystów TVP. Kolejne pozycje zajmują Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl.

Media ekonomiczne. W październiku na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce uplasował się „Dziennik Gazeta Prawna” dzięki wypowiedzi Konstantego Radziwiłła na temat stypendiów dla młodych lekarzy. Dziennik wyprzedził m.in. „Puls Biznes” oraz „Forbes”.

Media regionalne. Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków, w związku z informacją na temat zatrzymania po prawie 20 latach Roberta J.. Kolejne miejsca zajęła "Gazeta Krakowska" oraz Radio Katowice.

Badanie przeprowadzono na podstawie 7 553 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 października 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 7 744 razy (3 582 razy w prasie, 3 174 w telewizji i 988 w radio).

Komentarze

Powiązane

07.12.17, 10:12
| prasa » ludzie
Krzysztof Kraszewski dyrektorem produkcji w Edipresse Polska od lutego 2018 r.
Danuta Kamińska – Adamkowska, dyrektor produkcji Edipresse Polska S.A. , podjęła decyzję o odejściu ze spółki po 22 latach pracy. 
06.12.17, 15:12
| prasa » informacje
Ruszyła VII edycja Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka
Ruszyły zgłoszenia do siódmej edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Laureaci zdobywają swoje pierwsze nagrody, oraz budują kunszt dziennikarski.ale również zawierają cenne znajomości. Podobnie jak w poprzednim roku zgłoszenia można nadsyłać w czterech kategoriach.
06.12.17, 15:12
| prasa » informacje
Wprost obchodzi 35 urodziny
35 lat temu, 5 grudnia 1982 r. w Poznaniu ukazał się pierwszy numer tygodnika „Wprost”. 
06.12.17, 12:12
| prasa » informacje | internet » informacje
Wyborcza Classic. Nowy internetowy magazyn tworzony z archiwalnym artykułów Gazety Wyborczej
6 grudnia br., w serwisie Wyborcza.pl ukazało się pierwsze wydanie „Wyborcza Classic”, czyli internetowego magazynu tworzonego z archiwalnych tekstów „Gazety Wyborczej".
02.12.17, 21:12
| prasa » informacje
Laureaci XI edycji Plebiscytu MediaTory
Studenci dziennikarstwa z 22 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Grzegorz Kwolek, Ewa Żarska, Robert Mazurek oraz Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Ewę Ewart - reportażystkę i producentkę filmów dokumentalnych.
02.12.17, 20:12
| prasa » informacje
Panorama przyszłej Warszawy w sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej
Jak będzie wyglądała Warszawa w 2020 roku, po zrealizowaniu wszystkich toczących się i zaplanowanych inwestycji? Przekonają się o tym czytelnicy sobotniego wydania "Gazety Stołecznej", do której została dołączona wyjątkowa, malowana akwarelą mapa stolicy.
02.12.17, 12:12
| prasa » informacje
Święta. Specjalne wydanie magazynu Kuchnia w ramach Kolekcji dla smakoszy
117 przepisów na dania na Boże Narodzenie i karnawał znalazło się w specjalnym wydaniu magazynu „Kuchnia” pt. „Święta”. Numer, który jest kolejną częścią wyjątkowej „Kolekcji dla smakoszy”, ukazał się w sprzedaży 28 listopada br.
01.12.17, 16:12
| prasa » informacje
Przystanek Miasto 2017. Projekt Gazety Wyborczej i Radia TOK FM
1 grudnia br. na łamach „Gazety Wyborczej” i w Radiu TOK FM rozpoczął się projekt „Przystanek Miasto 2017”, czyli dyskusja o przyszłości polskich miast. 
01.12.17, 15:12
| prasa » informacje
Wysokie Obcasy Praca. Nowy magazyn Agory
1 grudnia br. na prasowym rynku ukazał się nowy magazyn Agory. „Wysokie Obcasy Praca” to kontynuacja wydanego w maju br. wydania specjalnego „Wysokich Obcasów” pt. „IT Girls”.
29.11.17, 15:11
| prasa » dodatki do gazet
Gazeta Wyborcza z kalendarzem przyrodniczym Adama Wajraka na 2018 rok
W czwartek, 30 listopada br. razem z „Gazetą Wyborczą" ukaże się kalendarz przyrodniczy na 2018 rok. Znajdą się w nim zdjęcia z Puszczy Białowieskiej autorstwa Adama Wajraka, przyrodnika i dziennikarza „Gazety Wyborczej".
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 12.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 11.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Http://www.Autodoc.PL