19.11.17, 17:11

Zwycięzcy 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

19 listpada br., podczas gali w Katowicach został ogłoszony werdykt jury 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. Najlepsi dziennikarze z całej Polski przesyłali swoje prace konkursowe w siedmiu kategoriach. Przyznano także nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Jury obradowało w składzie: Przewodniczący Jacek Kurski oraz Członkowie Jacek Karnowski, Piotr Semka , Beata Jakoniuk-Wojcieszak, Anita Gargas, Krzysztof Karwowski, Michał Rachoń, Marek Pyza, Wojciech Reszczyński, Ewa Żmigrodzka, Krzysztof Kuba Sufin, Maria Stepan, Małgorzata Kamińska-Bruszewska, Marta Dużbabel, Mirosław Rogalski, Bożena Targosz, Jędrzej Dudkiewicz, Stanisław Królak, Adam Stobnicki i Krzysztof Wawrzyniak. Po obejrzeniu nadesłanych materiałów konkursowych, jury przyznało poszczególnym autorom nagrody oraz wyróżnienia. 

Nagroda specjalna Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. za najlepszy film dokumentalny zgłoszony na PiK24 została przyznana  Andrzejowi Ciecierskiemu za film „Biegnę dalej” wyprodukowany przez TVP3 Gdańsk.

W kategorii najlepszy program informacyjny nagrodę główną GRAND PRIX otrzymał zespół programu „Panoramy Lubelskiej” z TVP3 Lublin. Dwa wyróżnienia otrzymały zespoły „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz  „Teleskopu” TVP3 Poznań.

W kategorii najlepszy program publicystyczny wyróżnienie za materiał „Wielkie Nieba” otrzymało TVP3 Kraków. Pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano.

W kategorii - autor najlepszego newsa pierwszą nagrodę otrzymali Agata Chyłka, Jarosław Lewandowski z TVP3 Bydgoszcz za materiał „Katastrofa w Giebni”.  Drugą nagrodę otrzymał Jakub Biel z TVP3 Opole za materiał „Doradca od spraw ogólnych”.  Dwie równorzędne trzecie nagrody przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za materiał „Sarnowicka Amazonka” oraz Bernadetcie Budzisz-Rogowskiej z TVP3 Gdańsk za materiał „Pedofil ujęty podczas prowokacji”.

W kategorii - autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik)  drugą nagrodę otrzymał Mikołaj Wawrzeniuk z TVP3 Białystok za reportaż „Sezon na bobry”, trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali Krzysztof Glondys z TVP3 Katowice za reportaż „Fetor”, Natalia Witkiewicz i Marcin Jakóbczyk z TVP3 Kraków za reportaż „Dopalacze” oraz Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Stracili…”. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Dorota Kaczor-Miszkiewicz z TVP3 Wrocław za reportaż „Pogotowie duszpasterskie”, Andrzej Ciecierski z TVP3 Gdańsk za reportaż „Dzień dobry, dziś” oraz Sławomir Mazur, Katarzyna Sieradzka, Krzysztof Dziewięcki z TVP3 Kielce za reportaż „Miłość w czasach wyklętych”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii - autor najlepszego programu o tematyce regionalnej pierwszą nagrodę otrzymała Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za program „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności”. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Annie Duda-Gocel z TVP3 Lublin za program „STOP!Kultura” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP3 Lublin za program „Przestrzeń dźwiękowa”. Trzecią nagrodę otrzymał Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za program „Rotunda – zamojska cela śmierci”. Natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za program „Patrycja Meunier” oraz Piotr Socha, Katarzyna Kotula z TVP3 Rzeszów za program „Świat według Łukasza”.

W kategorii - najlepszy prowadzący rozmowę/debatę  trzy równorzędne drugie nagrody otrzymali: Beata Oryl-Stroińska z TVP3 Poznań za rozmowę w programie „Sportowy weekend”, Marta Pietrasiewicz z TVP3 Lublin za rozmowę w programie „To nas dotyczy”, Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za rozmowę w programie „Miejsce do czytania”.

W tej kategorii przyznano również dwie równorzędne trzecie nagrody: Mariusz Studzienny z TVP3 Opole za rozmowę w programie „Rozmowa dnia” oraz Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz za rozmowę w programie „Rozmowa dnia”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii specjalnej - autor najlepszych zdjęć pierwszą nagrodę otrzymał Kamil Szołtysik z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Powrót”. W tej kategorii przyznano trzy równorzędne drugie nagrody dla: Sławomira Chudowskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wolni poeci”, Witolda Kornasia z TVP3 Katowiceza zdjęcia do reportażu „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności” oraz Romana Wasiluka z TVP3 Białystok za zdjęcia do reportażu „Partycja Meunier”.

Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP S.A. to także okazja do wymiany doświadczeń – wydarzeniu towarzyszą warsztaty i wykłady, do dyskusji zapraszani są także autorzy zgłoszonych prac. W tym roku zgłoszeń było ponad 370. Gospodarzem tegorocznego PiK24 jest oddział TVP w Katowicach, który obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

Komentarze

Powiązane

11.12.17, 11:12
| telewizja » informacje
TVP złoży zawiadomienie do prokuratury, a CM WP SDP apeluje o podjęcie działań zapobiegającym atakom na dziennikarzy
W związku z piątkowym atakiem na dziennikarkę ,,W tyle wizji”, TVP ma złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, w związku z utrudnianiem obowiązków służbowych dziennikarzowi TVP.  CMWP SDP apeluje podjęcie działań zapobiegających wszelkim atakom na znajdujących się w pracy dziennikarzy.
11.12.17, 09:12
| telewizja » informacje
Alvaro Soler gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów - Katowice 2017
Polsat organizuje po raz kolejny Sylwestrową Moc Przebojów w Katowicach Na multimedialnej scenie pod Spodkiem pojawi się m.in. Alvaro Soler.
10.12.17, 17:12
| telewizja » seriale
Ally McBeal i 24 godziny w ATM Rozrywka
Dwa popularne seriale pojawią się w ofercie kanału ATM Rozrywka od poniedziałku, 11 grudnia br.
10.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Film Dotknięcie Anioła laureatem 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Monaco
Koprodukcja Telewizji Polskiej „Dotknięcie Anioła” w reż. Marka Tomasza Pawłowskiego wygrała Angel Peace Award - jedną z dwóch głównych nagród 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Monaco (4 – 7 grudnia 2017 r.). 
08.12.17, 16:12
| telewizja » informacje
Sylwestrowa imprESKA jednocześnie w Radiu ESKA i ESKA TV
ESKA TV i sieć stacji lokalnych Radio ESKA planują wspólną ramówkę sylwestrową pod hasłem „Sylwestrowa imprESKA”. Od godziny 20.00 do rana ESKA TV nadawać będzie 100 proc. programu – bez bloków reklamowych. 
08.12.17, 14:12
| telewizja » informacje
Więcej animacji dla dzieci. HBO GO z rozbudowaną sekcją KIDS
4 grudnia br. w HBO GO pojawiła się oddzielna, rozbudowana sekcja KIDS z programami dla dzieci. W sekcjach podzielonych według wieku oraz bohaterów bajek znalazł się większy wybór animacji.
08.12.17, 13:12
| telewizja » informacje
Telewizja Polska ogłosiła zasady sprzedaży reklam na 2018 rok
Biuro Reklamy Telewizji Polskiej ogłosiło zasady handlowe na 2018 r. Zasady są kontynuacją prowadzonej polityki przejrzystych, publikowanych kosztów zakupu, jednak w ofercie znalazło się kilka nowości.
08.12.17, 10:12
| telewizja » badania rynku
4,3 mln widzów Wydarzeń Polsatu
Prawie 4,3 miliona widzów śledziło 6 grudnia br., główne wydanie „Wydarzeń”. W trakcie jego emisji Telewizja Polsat była liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych, a stację wybrał co trzeci widz oglądający w tym czasie telewizję.
08.12.17, 09:12
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów 14. Mikołajkowego Bloku Reklamowego
14. Mikołajkowy Blok Reklamowy, który Telewizja Polsat wyemitowała 6 grudnia br. o godzinie 18:45, obejrzało ponad 6 milionów widzów (dane NAM). 
07.12.17, 13:12
| telewizja » informacje
HBO GO z bardziej intuicyjnym wyglądem
4 grudnia br., HBO GO zyskało nowy, bardziej intuicyjny wygląd. Serwis będzie dostępny również za pomocą nowych urządzeń: Apple TV oraz Playstation 3 i 4.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 12.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 11.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL