19.11.17, 17:25

Zwycięzcy 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

19 listpada br., podczas gali w Katowicach został ogłoszony werdykt jury 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. Najlepsi dziennikarze z całej Polski przesyłali swoje prace konkursowe w siedmiu kategoriach. Przyznano także nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Jury obradowało w składzie: Przewodniczący Jacek Kurski oraz Członkowie Jacek Karnowski, Piotr Semka , Beata Jakoniuk-Wojcieszak, Anita Gargas, Krzysztof Karwowski, Michał Rachoń, Marek Pyza, Wojciech Reszczyński, Ewa Żmigrodzka, Krzysztof Kuba Sufin, Maria Stepan, Małgorzata Kamińska-Bruszewska, Marta Dużbabel, Mirosław Rogalski, Bożena Targosz, Jędrzej Dudkiewicz, Stanisław Królak, Adam Stobnicki i Krzysztof Wawrzyniak. Po obejrzeniu nadesłanych materiałów konkursowych, jury przyznało poszczególnym autorom nagrody oraz wyróżnienia. 

Nagroda specjalna Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. za najlepszy film dokumentalny zgłoszony na PiK24 została przyznana  Andrzejowi Ciecierskiemu za film „Biegnę dalej” wyprodukowany przez TVP3 Gdańsk.

W kategorii najlepszy program informacyjny nagrodę główną GRAND PRIX otrzymał zespół programu „Panoramy Lubelskiej” z TVP3 Lublin. Dwa wyróżnienia otrzymały zespoły „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz  „Teleskopu” TVP3 Poznań.

W kategorii najlepszy program publicystyczny wyróżnienie za materiał „Wielkie Nieba” otrzymało TVP3 Kraków. Pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano.

W kategorii - autor najlepszego newsa pierwszą nagrodę otrzymali Agata Chyłka, Jarosław Lewandowski z TVP3 Bydgoszcz za materiał „Katastrofa w Giebni”.  Drugą nagrodę otrzymał Jakub Biel z TVP3 Opole za materiał „Doradca od spraw ogólnych”.  Dwie równorzędne trzecie nagrody przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za materiał „Sarnowicka Amazonka” oraz Bernadetcie Budzisz-Rogowskiej z TVP3 Gdańsk za materiał „Pedofil ujęty podczas prowokacji”.

W kategorii - autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik)  drugą nagrodę otrzymał Mikołaj Wawrzeniuk z TVP3 Białystok za reportaż „Sezon na bobry”, trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali Krzysztof Glondys z TVP3 Katowice za reportaż „Fetor”, Natalia Witkiewicz i Marcin Jakóbczyk z TVP3 Kraków za reportaż „Dopalacze” oraz Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Stracili…”. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Dorota Kaczor-Miszkiewicz z TVP3 Wrocław za reportaż „Pogotowie duszpasterskie”, Andrzej Ciecierski z TVP3 Gdańsk za reportaż „Dzień dobry, dziś” oraz Sławomir Mazur, Katarzyna Sieradzka, Krzysztof Dziewięcki z TVP3 Kielce za reportaż „Miłość w czasach wyklętych”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii - autor najlepszego programu o tematyce regionalnej pierwszą nagrodę otrzymała Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za program „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności”. Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Annie Duda-Gocel z TVP3 Lublin za program „STOP!Kultura” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP3 Lublin za program „Przestrzeń dźwiękowa”. Trzecią nagrodę otrzymał Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za program „Rotunda – zamojska cela śmierci”. Natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za program „Patrycja Meunier” oraz Piotr Socha, Katarzyna Kotula z TVP3 Rzeszów za program „Świat według Łukasza”.

W kategorii - najlepszy prowadzący rozmowę/debatę  trzy równorzędne drugie nagrody otrzymali: Beata Oryl-Stroińska z TVP3 Poznań za rozmowę w programie „Sportowy weekend”, Marta Pietrasiewicz z TVP3 Lublin za rozmowę w programie „To nas dotyczy”, Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za rozmowę w programie „Miejsce do czytania”.

W tej kategorii przyznano również dwie równorzędne trzecie nagrody: Mariusz Studzienny z TVP3 Opole za rozmowę w programie „Rozmowa dnia” oraz Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz za rozmowę w programie „Rozmowa dnia”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

W kategorii specjalnej - autor najlepszych zdjęć pierwszą nagrodę otrzymał Kamil Szołtysik z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Powrót”. W tej kategorii przyznano trzy równorzędne drugie nagrody dla: Sławomira Chudowskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wolni poeci”, Witolda Kornasia z TVP3 Katowiceza zdjęcia do reportażu „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld – gramatyka nieobecności” oraz Romana Wasiluka z TVP3 Białystok za zdjęcia do reportażu „Partycja Meunier”.

Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP S.A. to także okazja do wymiany doświadczeń – wydarzeniu towarzyszą warsztaty i wykłady, do dyskusji zapraszani są także autorzy zgłoszonych prac. W tym roku zgłoszeń było ponad 370. Gospodarzem tegorocznego PiK24 jest oddział TVP w Katowicach, który obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

Komentarze

Powiązane

20.02.18, 09:00
| telewizja » seriale
Pensjonat nad rozlewiskiem w nowy dzień tygodnia
Serial „Pensjonat nad rozlewiskiem” powracają na antenę Jedynki 27 lutego br. Premierowe odcinki nowej serii emitowane będą o nowej porze – we wtorki o godz. 21.35.
19.02.18, 20:00
| telewizja » informacje
Prace serwisowe przy stacji czołowej MUX3. Będą chwilowe utrudnienia przy odbiorze kanałów TVP
Telewizja Polska poinformowała o pracach serwisowych, które mogą wpłynąć na odbiór usług i kanałów TVP. 
19.02.18, 18:00
| telewizja » informacje
Dokument Ludzie duchy nagrodzony podczas London International Film Festival
Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema - IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego. 
18.02.18, 22:07
| telewizja » badania rynku
Ponad 6 mln widzów oglądało zwycięstwo Kamila Stocha
17 lutego br. , pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang zdobył w konkursie indywidualnym na dużej skoczni Kamil Stoch. Jego sukces oglądało ponad 6 mln widzów, a udziały Jedynki wyniosły 48 proc.
18.02.18, 17:00
| telewizja » informacje
Atomówki inspiracją nowej kolekcji Katy Eary i Cartoon Network
Cartoon Network i Katy Eary zaprezentowali nową kolekcję ubrań inspirowaną „Atomówkami”.
17.02.18, 11:00
| telewizja » seriale
III sezon serialu Magicy w marcu na SCI FI
W niedzielę, 18 marca br. o 21:00 na kanale SCI FI zadebiutuje III sezon serialu „Magicy”. 
16.02.18, 21:00
| telewizja » informacje | internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Szykuje się rewolucja w wielkopolskich szkołach
INEA wygrała przetarg na dostarczenie, uruchomienie, wsparcie techniczne i utrzymanie regionalnej chmury edukacyjnej w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Ma on zrewolucjonizować i unowocześnić edukację w wielkopolskich szkołach. 
16.02.18, 16:00
| telewizja » informacje
Będą zestawy klocków klocki LEGO z Atomówkami
Kanał Cartoon Network zapowiedział kolejny produkt licencyjny z Atomówkami w roli głównej. Na rynku pojawią się zestawy klocków Lego.
16.02.18, 10:00
| telewizja » informacje
Czy na pewno umiesz gotować? z piątym sezonem w Kuchni+
Kuchnia+ startuje z piątym sezonem własnej produkcji „Czy na pewno umiesz gotować?” prowadzonej przez Andrzeja Polana.
16.02.18, 09:00
| telewizja » informacje
Nicktoons nadaje już w Polsce
15 lutego br. oferta programowa stacji Nickelodeon HD została poszerzona, wzmocniona i udostępniona pod nową nazwą Nicktoons. 
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

do 20.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL