17.11.17, 13:37

Pozycjonowanie strony www. Klucz do sukcesu?

Fot.: materiały prasowe

Internet jest aktualnie najczęściej wykorzystywanym narzędziem przez różne branże gospodarki. Jego chwilowy brak może spowodować spore opóźnienia w płatnościach bankowych, a także sparaliżować funkcjonowanie firm spedycyjnych. Nic więc dziwnego, że firmy, które chcą promować swoją działalność, stawiają na sieć wirtualną. Ich obecność w Internecie najczęściej wiąże się z posiadaniem strony internetowej, a także profilu na portalu społecznościowym. Jak jednak wyróżnić się spośród tysięcy stron www konkurencji?

Reklama przede wszystkim

Jeżeli jesteśmy właścicielami firmy i posiadamy swoją stronę www, to pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, żeby ją promować, to zastanowić się, jak my sami szukalibyśmy w sieci firmy o podobnym profilu działalności. Internauci są zwykle leniwi i poszukując jakiejkolwiek firmy, korzystają z wyszukiwarek internetowych, które znalezienie odpowiedniej strony znacznie ułatwiają. Dlatego też chcąc reklamować swoją witrynę, należy rozpocząć od znalezienia fraz, którymi posługiwać będą się użytkownicy Internetu, aby dotrzeć do naszej strony www. To działanie będzie pierwszym krokiem, który pozwoli nam na podjęcie kolejnych prac.

Jak działa wyszukiwarka stron?

Wyszukiwarki stron internetowych to odrębne portale, które po wpisaniu konkretnej frazy prezentują nam listę dostępnych w sieci stron. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy okazuje się, że wpisując daną frazę, nie możemy znaleźć naszej witryny. I w tym właśnie momencie konieczne jest zapoznanie się z działaniem wyszukiwarek od kuchni. Aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce, musimy przeprowadzić pozycjonowanie stron www. Bez niego osiągnięcie miejsca w pierwszej karcie będzie niemożliwe.

Pozycjonowanie to złożony proces, który ma za zadanie pokazać robotom, które wyszukują witryny www, że są one atrakcyjne dla użytkowników i muszą być pokazywane na najwyższych pozycjach. Trzeba przecież wiedzieć, że wysoka pozycja naszej strony łączy się z częstszymi wizytami na naszej stronie, a to objawia się lepszymi wynikami sprzedaży.

Metody pozycjonowania stron www

Specjaliści od pozycjonowania stron internetowych wykorzystują do tego celu wiele różnych sposobów. Najczęstszym sposobem jest umieszczanie witryn www klientów w katalogach strony internetowych. W takim katalogu znajdziemy spis różnych stron, które pogrupowane są w różnych kategoriach, w zależności od tematyki strony.

Co więcej, dużą skutecznością cieszą się również artykuły, które zamieszczane są w Internecie na różnych portalach, a ich treść dotyczy naszej działalności. Ważne jest, aby wspomniane teksty publikowane były na portalach, które w wyszukiwarce lokują się na wysokich pozycjach. To wszystko pozytywnie wpływa na lokatę naszej strony www.

Korzyści z pozycjonowania strony?

Tworzenie strony internetowej i umieszczenie jej w sieci ma zwykle jakiś cel. W przypadku przedsiębiorstw jest to przede wszystkim zaprezentowanie swojej oferty i zainteresowanie nim klientów. Dlatego też każdemu właścicielowi strony powinno zależeć na tym, aby każdego dnia na jego stronę www zaglądało jak najwięcej ludzi, spośród których większość to będą kontrahenci.

Jeżeli jednak nasza strona nie będzie pokazywać się w wyszukiwarce, to trudno będzie zdobyć wspomnianych klientów. Nie będą oni bowiem mieli wiedzy o tym, że taka witryna w ogóle istnieje. Wobec tego istotnym elementem obecności w Internecie jest pozycjonowanie strony. Podobnie rzecz ma się w przypadku profili na portalach społecznościowych. Prowadzenie ich przez osoby bez odpowiednich umiejętności z zakresu pozycjonowania może zniechęcić potencjalnych odbiorców treści do częstego odwiedzania strony.

W przybliżeniu nas do wysokiej pozycji naszej strony www pomocna może okazać się agencja interaktywna. Tego typu agencje zatrudniają specjalistów, którzy są w stanie nie tylko przeprowadzić, ale również dokładnie zaplanować kampanię pozycjonowania strony www. Jedynie zaplanowanie dobrej strategii pozycjonowania może doprowadzić do osiągnięcia szybkiego sukcesu.

Konsultacja: Agencja Interaktywna Empressia

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 15:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
IPLA w nowej szacie graficznej i z kanałami HBO
Wystartowała nowa odsłona IPLI. Nowy, przyjazny wygląd, prostota, intuicyjność i łatwość wyszukiwania treści to mają być główne atuty serwisu po metamorfozie. Zmiany zaszły także w samej ofercie. 
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 10:00
| internet » e-commerce
Sklep-Presto.pl przejęty przez Grupę Morele
Grupa Morele, należąca do portfolio spółek funduszy MCI Capital, zakończyła przejęcie drugiego pod względem wielkości internetowego sklepu sportowego w Polsce Sklep-Presto.pl.
21.02.18, 09:00
| radio » informacje | internet » informacje
Radio Książki już działa. Cykl podcastów Michała Nogasia
Zadebiutował cykl podcastów Michała Nogasia pt. "Radio Książki". To nowe, wspólne przedsięwzięcie "Książek. Magazynu do czytania", "Gazety Wyborczej" oraz serwisu Audioteki. 
20.02.18, 20:00
| internet » informacje
Ponad 300 prawników współpracuje z serwisem TuPrawnik.pl
Na rynku pojawił się start-up TuPrawnik.pl umożliwiający znalezienie odpowiedniego specjalisty poprzez Internet. 
20.02.18, 12:00
| internet » badania rynku
Internauci obserwowali wyprawę na Nanga Parbat w serwisach sportowych
27 i 28 stycznia br. szczególne zainteresowanie internautów wzbudziły wydarzenia towarzyszące wyprawie na Nanga Parbat z udziałem polskiego wspinacza. Wpłynęło to na wzrost odwiedzalności serwisów sportowych. Wydłużył się również czas spędzony na stronach WWW związanych z tą tematyką - wynika zj analizy firmy Gemius.
19.02.18, 23:40
| internet » wywiady | biznes i technologie » informacje
Mariusz Pełechaty: Wykorzystywanie chatbotów zwyczajnie się opłaca
O idei chatbotów, wrocławskim chatbocie, a także o ich marketingowych możliwościach. Rozmowa z Mariuszem Pełechatym, dyrektorem kreatywnym w KODA Bots.
19.02.18, 22:45
| internet » informacje
Pojawił się serwis Noclegi.interia.pl
Noclegi.interia.pl to wspólny projekt Interii i platformy rezerwacyjnej Nocleg.pl, należącej do Szallas.hu.
19.02.18, 15:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Unique Ad poszerza portfolio o pięć serwisów
Unique Ad poszerza swoje portfolio. Do jego grona dołączył serwis ising.pl oraz cztery serwisy Grupy Popularne: pyszności.pl, nauka.rocks, genialne.to i kochamyzwierzaki.pl. Witryny trafią do oferty lifestylowej Unique Ad.
19.02.18, 12:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Jaka przyszłość czeka reklamy wielkoformatowe w sieci?
Polska jest w czołówce krajów, w których reklamodawcy emitują reklamy wielkoformatowe, a internauci instalują adblocka.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL