19.10.17, 11:00

Capgemini zmienia wizerunek

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Capgemini firma działająca w obszarze doradztwa, technologii i outsourcingu, obchodzi w tym roku 50. rocznicę powstania. Firma zatrudniająca blisko 200 tys. osób w 40 krajach na całym świecie (w tym ponad 7 tys. w Polsce) zaprezentowała nowe logo, które ma odzwierciedlać zmiany, jakim spółka uległa na przestrzeni lat oraz podkreślić wartości firmy. Nowa identyfikacja wizualna ma nawiązywać do jej zwinności w kreowaniu nowych, cyfrowych doświadczeń klientów i dostarczaniu im precyzyjnych, godnych zaufania rozwiązań.

Capgemini chce uwydatnić redefinicję wartości poprzez odnowienie identyfikacji wizualnej marki. „Ostatnio odświeżyliśmy nasze logo 13 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, nie tylko rozmiar czy zakres naszej działalności, lecz cały rynek. W tym ważnym dla nas roku, w którym świętujemy rocznicę 50-lecia, zdecydowaliśmy się uaktualnić sposób, w jaki się pokazujemy i wyrażamy. Z dumą prezentujemy dziś naszą odmłodzoną markę i nową identyfikację wizualną, która w pełni odzwierciedla nasz niepowtarzalny charakter, naszą ambicję, naszą pasję i nasze mocne strony. Nasza nowa identyfikacja wizualna symbolizuje, w jak dużym stopniu jesteśmy elastyczni, pomagając partnerom w tworzeniu nowych doświadczeń dla ich klientów z precyzją i zaufaniem. W epoce transformacji cyfrowej z dumą pokazujemy nasze nowe logo zapisane odręcznym pismem, a dzięki temu o wiele bardziej ludzkie” – powiedziała Virginie Regis, członkini Group Executive Committee, Group Marketing And Communications Director Capgemini.

Nowe logo grupy składa się z trzech części. Nazwa - zapisana pismem odręcznym – ma dowodzić, że zgodnie z wizją Capgemini technologia jest niczym bez ludzi stojących za nią. Odręcznie zapisana nazwa ma uosabiać podstawowe hasło Capgemini: “People matter, results count”. Z kolei znak graficzny - symbol pik - w kartach pik jest najbardziej cenionym kolorem. Symbol pik w logo Capgemini ma teraz bardziej łagodny kształt niż wcześniej, ale wciąż pozostaje najbardziej precyzyjnym elementem całego symbolu. Firma tłumaczy symbol precyzją i dokładnością, które są dla Capgemini kluczowe we współpracy z klientem. W przypadku barw, kolor niebieski w logo firmy jest teraz bardziej wyrazisty, żywy. Ciemniejszy niebieski ma reprezentować głębię dziedzictwa i niezawodności marki i jej ludzi, a jaśniejszy niebieski reprezentować nowy świat - jest energiczny, inspirujący i wolny. 

Komentarze

Powiązane

23.01.18, 09:00
| reklama & PR » artykuły
Anna Kacprzyk: Moc personalizacji w wideo marketingu
Z raportu przeprowadzonego przez Wave9 wynika, że aż 89 proc. użytkowników Internetu ogląda głównie wideo. Jakie korzyści płyną z tworzenia spersonalizowanego wideo i na jakie trendy warto postawić w 2018 roku? Artykuł ekspercki Anny Kacprzyk, Digital Team Leader.
23.01.18, 07:00
| reklama & PR » informacje
Marka Halls teraz także w postaci gum do żucia
Mondelez Polska kontynuuje dywersyfikację swojego portfolio wprowadzając na rynek gumy pod znaną konsumentom marką Halls.
22.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
SBE: wybór obszarów tematycznych dla członków zarządu
Podczas pierwszego spotkania roboczego nowych władz (IV kadencji) Stowarzyszenia Branży Eventowej, Zarząd SBE zdecydował jednogłośnie za jakie obszary tematyczne będą odpowiadać członkowie zarządu. 
22.01.18, 18:00
| reklama & PR » informacje
K2 Media będzie pracować dla marki Smecta Go
IPSEN Poland rozstrzygnął przetarg na przeprowadzenie polskiego launchu Smecty Go - nowego wyrobu medycznego o działaniu przeciwbiegunkowym i łagodzącym ból brzucha. Wygrała go agencja K2 Media.
22.01.18, 17:00
| reklama & PR » informacje
Hard Rock Cafe w nietypowy sposób szukało pracowników
Spoty reklamowe, sesja fotograficzna, dedykowana strona internetowa i quiz osobowości, który zgromadził ponad 400 kontaktów od kandydatów z Wrocławia rekrutowanych do nowo powstałego lokalu gastronomicznego. To wynik kampanii prowadzonej w mediach społecznościowych dla Hard Rock Cafe. 
22.01.18, 10:00
| reklama & PR » informacje
Olimpijczyk Filip Wypych twarzą kampanii reklamowej NeoMag Skurcz
Filip Wypych (polski olimpijczyk i brązowy medalista Mistrzostw Europy w pływaniu stylem dowolnym) został twarzą kampanii reklamowej suplementu diety Neomag Skurcz. 
22.01.18, 09:00
| reklama & PR » ludzie
Trzy nowe osoby w Leo Burnett
Trzy nowe osoby dołączyły do zespołu Leo Burnett. Małgorzata Bęczkowska, Katarzyna Barczuk oraz Luiza Szymańczak rozpoczęły pracę w dziale Client Service teamu Orange – nowego klienta agencji.
22.01.18, 08:00
| reklama & PR » informacje
Paweł Dalecki (VERSEO): największym rozczarowaniem 2017 roku był format Bumper Ads
Rok 2017 w firmie i na rynku podsumowuje dla portalmedialny.pl Paweł Dalecki, Certyfikowany Specjalista Google AdWords, VERSEO.
21.01.18, 13:00
| reklama & PR » informacje
Planeta Warka powraca na ekrany TV
15 stycznia br. ruszyła emisja nowego spotu telewizyjnego piwa Warka Strong. W utrzymanym w klimacie Planety Warka filmie marka przypomina unikalną recepturę, której zawdzięcza swoją wyjątkowość.
21.01.18, 09:00
| reklama & PR » informacje
19 Południk odpowiada za launch nowego produktu marki Classen
Firma Classen, producent podłóg i stolarki drzwiowej wprowadza na rynek innowacyjny system listw wykończeniowych. Za nazwę, identyfikację i strategię marki odpowiada agencja 19 POŁUDNIK. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 23.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Warszawa, 31 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL