19.10.17, 11:10

Capgemini zmienia wizerunek

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Capgemini firma działająca w obszarze doradztwa, technologii i outsourcingu, obchodzi w tym roku 50. rocznicę powstania. Firma zatrudniająca blisko 200 tys. osób w 40 krajach na całym świecie (w tym ponad 7 tys. w Polsce) zaprezentowała nowe logo, które ma odzwierciedlać zmiany, jakim spółka uległa na przestrzeni lat oraz podkreślić wartości firmy. Nowa identyfikacja wizualna ma nawiązywać do jej zwinności w kreowaniu nowych, cyfrowych doświadczeń klientów i dostarczaniu im precyzyjnych, godnych zaufania rozwiązań.

Capgemini chce uwydatnić redefinicję wartości poprzez odnowienie identyfikacji wizualnej marki. „Ostatnio odświeżyliśmy nasze logo 13 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, nie tylko rozmiar czy zakres naszej działalności, lecz cały rynek. W tym ważnym dla nas roku, w którym świętujemy rocznicę 50-lecia, zdecydowaliśmy się uaktualnić sposób, w jaki się pokazujemy i wyrażamy. Z dumą prezentujemy dziś naszą odmłodzoną markę i nową identyfikację wizualną, która w pełni odzwierciedla nasz niepowtarzalny charakter, naszą ambicję, naszą pasję i nasze mocne strony. Nasza nowa identyfikacja wizualna symbolizuje, w jak dużym stopniu jesteśmy elastyczni, pomagając partnerom w tworzeniu nowych doświadczeń dla ich klientów z precyzją i zaufaniem. W epoce transformacji cyfrowej z dumą pokazujemy nasze nowe logo zapisane odręcznym pismem, a dzięki temu o wiele bardziej ludzkie” – powiedziała Virginie Regis, członkini Group Executive Committee, Group Marketing And Communications Director Capgemini.

Nowe logo grupy składa się z trzech części. Nazwa - zapisana pismem odręcznym – ma dowodzić, że zgodnie z wizją Capgemini technologia jest niczym bez ludzi stojących za nią. Odręcznie zapisana nazwa ma uosabiać podstawowe hasło Capgemini: “People matter, results count”. Z kolei znak graficzny - symbol pik - w kartach pik jest najbardziej cenionym kolorem. Symbol pik w logo Capgemini ma teraz bardziej łagodny kształt niż wcześniej, ale wciąż pozostaje najbardziej precyzyjnym elementem całego symbolu. Firma tłumaczy symbol precyzją i dokładnością, które są dla Capgemini kluczowe we współpracy z klientem. W przypadku barw, kolor niebieski w logo firmy jest teraz bardziej wyrazisty, żywy. Ciemniejszy niebieski ma reprezentować głębię dziedzictwa i niezawodności marki i jej ludzi, a jaśniejszy niebieski reprezentować nowy świat - jest energiczny, inspirujący i wolny. 

Komentarze

Powiązane

16.11.17, 20:11
reklama & PR » ludzie
Beata Lewandowska awansowała w ITBC Communication
Beata Lewandowska, pełniąca dotychczas funkcję Account Director działu nowych technologii objęła stanowisko Dyrektor Zarządzającej. Nowym Account Directorem działu IT został natomiast Bartłomiej Pasternak.
16.11.17, 18:11
reklama & PR » informacje
Blogerzy w kampanii #IAM3 odkrywają funkcje tabletu MediaPad M3 Lite 10
W nowej kampanii #IAM3, Huawei zachęca do odkrywania świata w towarzystwie tabletu MediaPad M3 Lite 10. W działania promocyjne zaangażowani zostali autorzy dwóch blogów podróżniczych: Tasteaway oraz Szpilki w Plecaku. 
16.11.17, 16:11
reklama & PR » informacje
Magicznych Świąt. Najmłodsi eksperci testują zabawki w Tesco
Tesco zaprezentowało świąteczną kampanię reklamową. Poza znanym z minionego sezonu motywem „Magicznych Świąt” w spotach sieci pojawią jej najmłodsi klienci, którzy samodzielnie wybierają propozycje na świąteczne prezenty.
16.11.17, 15:11
reklama & PR » ludzie
Emilia Abramowicz w Cube Group
Emilia Abramowicz dołączyła do Działu Agencyjnego Cube Group jako Senior Account Manager. Wcześniej pracowała w sieci Tradedoubler.
16.11.17, 12:11
reklama & PR » informacje
Wielka książka na krakowskim Rynku. Trwa akcja Czytaj PL
To najprawdopodobniej największa książka, którą kiedykolwiek widziano w Polsce. Gigant waży blisko pół tony i mierzy dwa metry. Ma jednak tylko dwanaście stron. Na każdej z nich umieszczono kod QR do ściągnięcia darmowych e-booków. To kolejna odsłona akcji czytelniczej Czytaj PL., 
16.11.17, 11:11
reklama & PR » informacje
Synergic zrealizuje kampanie reklamowe z wykorzystaniem transportu miejskiego w stolicy
W listopadzie i grudniu br. Synergic realizuje kilka rozbudowanych kampanii reklamowych z użyciem transportu miejskiego w Warszawie. 
15.11.17, 20:11
reklama & PR » ludzie
Wioletta Wiśniewska w zespole Bidlab
Do zespołu Bidlab – agencji mediowej specjalizującej się w efektownym pozyskiwaniu ruchu – dołączyła Wioletta Wiśniewska. Objęła stanowisko Traffic Managera.
15.11.17, 17:11
reklama & PR » informacje
Queisser Pharma klientem Zenith
Queisser Pharma, właściciel marek Doppelherz i Protefix, rozstrzygnął przetarg na obsługę budżetu mediowego. Zwycięzcą przetargu jest Zenith.
15.11.17, 17:11
reklama & PR » informacje
Akcja #CompassNaPolske z udziałem influencerów
Agencja Shake Hands (grupa Brand Support) przygotowała i realizuje kampanię #CompassNaPolske, której celem jest promocja nowego modelu Jeep Compass. 
15.11.17, 11:11
reklama & PR » informacje
Kuba Błaszczykowski najbardziej wpływową gwiazdą polskiego sportu w badaniu MediaCom
Kuba Błaszczykowski to najbardziej wpływowa z polskich gwiazd sportu - wynika z rankingu przygotowanego przez dom mediowy MediaCom w oparciu o autorską metodologię.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Kalendarium
Dziś jest 18 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL