10.10.17, 09:10

Truth About Street. Międzynarodowy projekt McCann Worldgroup

Logo akcji
Fot.: materiały prasowe

Ponad 20 tys. pracowników wszystkich oddziałów McCann Worldgroup na całym świecie wyjdzie 10 października br. na ulice swoich miast, aby porozmawiać z mieszkańcami, poznać lokalną kulturę, nawyki zakupowe, nastroje, zebrać dane na temat konsumentów w różnych grupach wiekowych. 

Polski oddział McCann Worldgroup takżebierze udział w tym projekcie, który ma pozwolić na maksymalne zbliżenie się do konsumentów. Po raz pierwszy w historii to pracownicy agencji zbierać będą informacje konsumenckie. Zebrane dane zostaną przetworzone przez działy strategii McCann Worldgroup na całym świecie, a efektem badania będzie globalny raport.

Aby pomagać markom odgrywać znaczącą rolę w życiu ludzi - musimy bardzo dobrze zrozumieć ich kulturę czy zwyczaje. Dlatego wychwycenie lokalnych specyfik jest tak ważne. Ponadto w czasach, kiedy często mamy do czynienia z rosnącą koncentracją społeczeństwa wokół spraw lokalnych - ważne aby wsłuchać się w głos lokalnych społeczności i konsumentów bezpośrednio, mieć dane z pierwszej ręki” - mówi Wojciech Borowski, prezes zarządu McCann Worldgroup w Polsce.

Jak w praktyce będzie wyglądało to przedsięwzięcie? Pracownicy wszystkich oddziałów McCann Worldgroup zostaną podzieleni na cztero- bądź pięcioosobowe teamy i przeprowadzą wywiady z 25 osobami w różnym wieku. Pytania zadawane konsumentom będą dotyczyły, m.in. wyróżników kulturowych, stereoptypów dotyczących poszczególnych miast, tego jak ich zdaniem dane miasto wpływa na globalną rzeczywistość – lub może jest pod wpływem czynników globalnych, marek i firm reprezentujących lokalne wartości.

McCannowi badacze przyjrzą się też lokalnej rzeczywistości. Zrobią zdjęcia osób, które ich zdaniem reprezentują styl danego miasta, tak aby zilustrować lokalną estetykę czy modę. Będą też musieli wybrać jedną z pięciu wartości (sukces, miłość, odkrywanie, cel, więź) i zrobić zdjęcie, które ich zdaniem najlepiej ilustruję tę wartość w danym mieście.

Pod lupą pracowników McCanna znajdą się też produkty i marki, a także zwyczaje zakupowe. Pracownicy agencji przyjrzą się lokalnym aktywnościom firm i marek – temu jak starają się one przykuć uwagę poprzez tradycyjną reklamę, inne działania promocyjne, czy w jakikolwiek inny sposób, czy robią to dobrze czy źle. W tym przypadku za ilustrację również mają posłużyć zdjęcia.

Ostatnia część badania będzie poświęcona zwyczajom zakupowym, odpowie na pytanie czy konsumenci preferują zakupy lokalne, w swoim mieście czy może wolą kupować w internecie, czy od czasu popularyzacji zakupów internetowych zauważają jakieś zmiany, czegoś im brakuje w ofercie sklepów lokalnych.

Dane zebrane podczas badania zostaną wprowadzone do specjalnie w tym celu stworzonej platformy informatycznej, a lokalny zespół strategiczny opracuje na tej podstawie lokalny raport. Następnie dane zostaną zagregowane globalnie – na tej podstawie w listopadzie br. powstanie globalny raport. Wnioski z badania zostaną też udostępnione klientom agencji.

Komentarze

Powiązane

19.10.17, 11:10
reklama & PR » ludzie
Michał Trela w zespole Cube Group
Michał Trela objął stanowisko Senior Affiliate Managera w dziale Publishing & Innovations w agencji Cube Group. 
19.10.17, 10:10
reklama & PR » informacje
BBDO Warszawa po zwycięskim przetargu pracuje dla CEDC
Agencja BBDO Warszawa rozpoczęła współpracę z największym w Polsce producentem wódki i napojów alkoholowych, firmą CEDC.
19.10.17, 09:10
reklama & PR » informacje
Linie Emirates promują port w Dubaju i zachęcającą do podróży
Linie Emirates rozpoczęły wartą 15 mln dolarów kampanię, która ma zachęcić do podróży liniami i promować rozbudowaną ofertę kierunków przewoźnika, w tym jego port macierzysty w Dubaju.
18.10.17, 20:10
reklama & PR » informacje
YieldRiser obsłuży OLX
Firma YieldRiser nawiązała współpracę z portalem z ogłoszeniami OLX.
18.10.17, 19:10
reklama & PR » informacje
Marka Atlantic w portfolio agencji Performante
Performante obsługuje kampanię 777 marki Atlantic. Kampania potrwa do końca br. i dotyczy dziesięciolecia współpracy Atlantic z ambasadorem Krzysztofem Hołowczycem.
18.10.17, 18:10
reklama & PR » informacje
Coldrex wraca po 10 latach na telewizyjne ekrany
Pod hasłem „Silniejszy od przeziębienia i grypy” wystartowała kampania reklamowa marki Coldrex. To pierwsza po dziesięcioletniej przerwie kampania telewizyjna marki.
18.10.17, 17:10
reklama & PR » informacje
Big-Active reklamuje zielone herbaty z mieszankami egzotycznych owoców
Marka Big-Active wystartowała z nową kampanią reklamową zielonych herbat. Spot emitowany jest na antenach takich stacji m.in. jak: TVP, TVN i Polsat.
18.10.17, 16:10
reklama & PR » informacje
MAHLE klientem agencji strategiczno-kreatywnej MOOQ
We wrześniu br. do portfolio klientów MOOQ dołączyło MAHLE Shared Services Poland, które w tym roku otworzyło swoją siedzibę w centrum Wrocławia. 
18.10.17, 15:10
reklama & PR » informacje
OS3 obsłuży w digitalu markę LOYD
OS3 wygrało postępowanie na obsługę jednej z kluczowych marek polskiego producenta kaw, herbat, napojów czekoladowych i musli – firmy Mokate. 
18.10.17, 14:10
reklama & PR » informacje
Cut The Mustard dla Etopiryna i Pyralgina
Agencja Cut The Mustard w ramach wygranego przetargu stworzyła nowe platformy komunikacji leków przeciwbólowych Etopiryna i Pyralgina, produkowanych przez Polpharmę. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

Kalendarium
Dziś jest 20 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL