04.10.17, 20:00

Interaktywna ławeczka Jedynki w Piotrkowie Trybunalskim

Logo Jedynki
Fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 8 października br. o godz. 9.30 w parku im. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się rodzinny piknik pod hasłem „Aktywna Ławeczka”. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie uroczyste odsłonięcie interaktywnej ławeczki Radiowej Jedynki, w której znajdą się miejscowe legendy czytane przez dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia.

Korzystając z „Aktywnej Ławeczki” Jedynki będzie można usłyszeć następujące legendy: „Legenda o porwanej zakonnicy” – czyta Agnieszka Kunikowska, „Legenda o Opiekunce Miasta” – czyta Anna Stępniak, „Legenda o zatopionej wsi” – czyta Bogdan Sawicki, „Legenda o sądzie czartowskim” – czyta Marcin Kusy, „Legenda o naszyjniku królowej Jadwigi” – czyta Monika Tarka, „Legenda o Belbogu i Łysej Górce” – czyta Paweł Sztompke, „Legenda o świętym dębie” – czyta Rafał Porzeziński, „Legenda o Piotrze Morawiaku” – czyta Roman Czejarek, „Legenda o dwóch siostrach” – czyta Sława Bieńczycka i „Legenda o księciu Łokietku i dzwonnicy kościoła Farnego” – czyta Wiesław Molak.

Ponadto podczas uroczystości dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia Marta Januszewska i Zbigniew Krajewski ze specjalnego studia plenerowego ustawionego w parku im. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim poprowadzą audycję „Czas Pogody” (godz. 10.00-12.00).

W programie pikniku znalazły się konkurencje sportowe: mistrzostwa Piotrkowa w wyciskaniu ciężaru własnego ciała, brzuszki na ławeczce oraz rytmiczna ławeczka, czyli ćwiczenia z instruktorem fitnessu. Na czas pikniku swoje stanowiska wystawią piotrkowskie instytucje kulturalne: biblioteka, muzeum i Miejski Ośrodek Kultury. Ośrodek Działań Artystycznych przygotuje tzw. „Market Sztuki” – ekspozycję i sprzedaż dzieł sztuki piotrkowskich artystów, poprowadzi warsztaty plastyczne z akwareli oraz rysowanie portretów. Wydarzeni uświetni swoim występem Miejska Orkiestr Dęta. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej poprowadzi akcję „Bezpieczna Ławeczka”, w ramach której zaprezentuje pokaz pierwszej pomocy. Na wszystkich uczestników pikniku będzie czekał poczęstunek.

Komentarze

Powiązane

17.01.18, 16:00
| radio » badania rynku
Warszawa: RMF FM pierwszy raz liderem w stolicy, Radio Zet na drugim miejscu
Historyczny moment w stolicy. Nowym liderem zostało Radio RMF FM – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Warszawa).
17.01.18, 09:00
| radio » informacje
Radia Bogoria ma już 20 lat
9 stycznia 1998 roku zaczęło nadawanie lokalne radio w Grodzisku Mazowieckim. To jedyna samorządowa stacja na Mazowszu. Stacja ma już 20 lat. 
15.01.18, 12:00
| radio » informacje
Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat
20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.
13.01.18, 12:00
| radio » informacje
Galeria wyobraźni w Dwójce. Autorska audycja prof. Marii Poprzęckiej
„Galeria wyobraźni” – to tytuł nowego, monograficznego cyklu audycji Dwójki, który zainaugurowany zostanie w niedzielę 14 stycznia br. o godz. 11.00. Na cykl złoży się 26 barwnych opowieści przybliżających, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości, narodową sztukę ostatnich 250 lat. 
12.01.18, 19:15
| radio » informacje
Kwartet smyczkowy z Korei Południowej gościem programu Przy muzyce o sporcie
Wyjątkową, dźwiękową oprawę otrzyma najbliższe wydanie „Przy muzyce o sporcie” w Programie 1 Polskiego Radia. W niedzielę ,14 stycznia br. specjalnym gościem audycji będzie żeński kwartet smyczkowy z Korei Południowej.
12.01.18, 08:00
| radio » informacje | telewizja » informacje
Tomasz Brhel i Dawid Muszyński gospodarzami nowych programów w kanałach 4FUN MEDIA
W styczniu br. na antenie kanałów należących do grupy 4FUN MEDIA pojawią się trzy nowości programowe. Ich gospodarzami będą Dawid Muszyński i Tomasz Brhel. 
11.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży wzrost Eski
Najpopularniejszą siecią radiową w Polsce jest Radio Eska, która znacząco umocniła pozycję na rynku radiowym – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (sieci radiowe).
11.01.18, 10:33
| radio » badania rynku
IV kwartał 2017 r.: Duży wzrost RMF FM, duże spadki Trójki i Jedynki
Radio RMF FM w ostatniej fali zanotowało aż 26,6 proc. udziału w rynku. Kolejna stacja w zestawieniu ma zaledwie 12, 4 proc. udziału – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
11.01.18, 10:00
| radio » informacje
Tegoroczna Offensywa de Luxe z udziałem Korteza i Anny Rusowicz
Od jedenastu lat, w jeden ze styczniowych piątków, Piotr Stelmach zaprasza słuchaczy Trójki na specjalne wydanie swojej autorskiej audycji „Offensywa”. Tegoroczna odbędzie się 12 styczniaw Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
11.01.18, 09:00
| radio » informacje
Dzień w Radiu ZET na aukcji WOŚP. Antyradio przez cały dzień o finale akcji
Stacje radiowe Grupy Eurozet wspierają 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od specjalnych aukcji, dedykowanych programów, przez relacje ze sztabów, po antenową licytację złotego serduszka.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL