02.10.17, 08:00

Radio eM Kielce przeniosło się do nowej siedziby

Radio eM Kielce nadaje swój program z nowej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 2 w Kielcach. 

Tym samym Diecezjalne Radio eM opuściło dotychczasową siedzibę przy ul. Jana Pawła II 4, w której program tworzony był bez przerwy od 25 lat. „Mamy ogromny sentyment do starej już siedziby. Tam wszystko się zaczęło, chciałoby się powiedzieć. Teraz chcemy, aby adres Sienkiewicza 2 na stałe zapisał się w przestrzeni Kielc jako ważne miejsce budowania społeczności lokalnej, wartościowych spotkań, dyskusji, kultury i wsparcia dla potrzebujących pomocy” – powiedział dyrektor programowy radia Piotr Michalec.

Na pierwszym piętrze budynku przy Sienkiewicza 2 znajduje się m.in. studio emisyjne, z którego nadawany jest program na żywo wraz z przeszklonym VIP-roomem. To właśnie stąd nadawane są pasma programowe, rozmowy z gośćmi oraz serwisy informacyjne. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym program powstaje w technologii cyfrowej w najwyższej jakości dźwięku. Centralne miejsce w studiu zajmuje zintegrowany stół emisyjny AXIA wraz z mikrofonami pozwalający na udział w audycji pięciu osób.

W nowej siedzibie znajduje się także nowoczesne studio produkcyjne, w którym nagrywane są audycje, słuchowiska, reklamy oraz debaty. „Dla mnie jest to duże przeżycie, bo po 25 latach przeprowadzamy się. Doskonale pamiętam, jak jeszcze w starej siedzibie zaczynaliśmy budowę studia i wyposażanie. W tej chwili jest zupełnie inny świat, wszystko się zmieniło, weszły technologie cyfrowe. Mam nadzieję, że to nowe miejsce nie tylko wpłynie na samą jakość dźwięku, ale i na jakość programu. Nowa siedziba daje nam szansę na zaistnienie w przestrzeni miejskiej. Odtąd jesteśmy w ścisłym centrum Kielc, przy słynnym kieleckim deptaku i chcemy to dobrze wykorzystać” – powiedział dyrektor naczelny Radia eM Kielce ks. Leszek Skorupa.

Przy Sienkiewicza 2 znajduje się także przestronny newsroom, w którym powstają materiały na antenę oraz na stronę internetową em.kielce.pl.

Radio eM Kielce, to diecezjalna rozgłośnia radiowa nadająca program o charakterze społeczno - religijnym od 1992 roku. Nadawanie rozpoczynała pod nazwą Radia „Jedność”. W latach 1999-2014 należała do sieci Plus. Od trzech lat działa pod nazwą Radia eM Kielce. Na antenie można usłyszeć ogólnopolskie i lokalne serwisy informacyjne, pasma publicystyczne oraz muzykę głównie w formacie oldies. Hasło programowe radia to „Twoje ulubione przeboje”.

Komentarze

Powiązane

17.01.18, 16:00
| radio » badania rynku
Warszawa: RMF FM pierwszy raz liderem w stolicy, Radio Zet na drugim miejscu
Historyczny moment w stolicy. Nowym liderem zostało Radio RMF FM – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Warszawa).
17.01.18, 09:00
| radio » informacje
Radia Bogoria ma już 20 lat
9 stycznia 1998 roku zaczęło nadawanie lokalne radio w Grodzisku Mazowieckim. To jedyna samorządowa stacja na Mazowszu. Stacja ma już 20 lat. 
15.01.18, 12:00
| radio » informacje
Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat
20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.
13.01.18, 12:00
| radio » informacje
Galeria wyobraźni w Dwójce. Autorska audycja prof. Marii Poprzęckiej
„Galeria wyobraźni” – to tytuł nowego, monograficznego cyklu audycji Dwójki, który zainaugurowany zostanie w niedzielę 14 stycznia br. o godz. 11.00. Na cykl złoży się 26 barwnych opowieści przybliżających, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości, narodową sztukę ostatnich 250 lat. 
12.01.18, 19:15
| radio » informacje
Kwartet smyczkowy z Korei Południowej gościem programu Przy muzyce o sporcie
Wyjątkową, dźwiękową oprawę otrzyma najbliższe wydanie „Przy muzyce o sporcie” w Programie 1 Polskiego Radia. W niedzielę ,14 stycznia br. specjalnym gościem audycji będzie żeński kwartet smyczkowy z Korei Południowej.
12.01.18, 08:00
| radio » informacje | telewizja » informacje
Tomasz Brhel i Dawid Muszyński gospodarzami nowych programów w kanałach 4FUN MEDIA
W styczniu br. na antenie kanałów należących do grupy 4FUN MEDIA pojawią się trzy nowości programowe. Ich gospodarzami będą Dawid Muszyński i Tomasz Brhel. 
11.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży wzrost Eski
Najpopularniejszą siecią radiową w Polsce jest Radio Eska, która znacząco umocniła pozycję na rynku radiowym – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (sieci radiowe).
11.01.18, 10:33
| radio » badania rynku
IV kwartał 2017 r.: Duży wzrost RMF FM, duże spadki Trójki i Jedynki
Radio RMF FM w ostatniej fali zanotowało aż 26,6 proc. udziału w rynku. Kolejna stacja w zestawieniu ma zaledwie 12, 4 proc. udziału – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
11.01.18, 10:00
| radio » informacje
Tegoroczna Offensywa de Luxe z udziałem Korteza i Anny Rusowicz
Od jedenastu lat, w jeden ze styczniowych piątków, Piotr Stelmach zaprasza słuchaczy Trójki na specjalne wydanie swojej autorskiej audycji „Offensywa”. Tegoroczna odbędzie się 12 styczniaw Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
11.01.18, 09:00
| radio » informacje
Dzień w Radiu ZET na aukcji WOŚP. Antyradio przez cały dzień o finale akcji
Stacje radiowe Grupy Eurozet wspierają 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od specjalnych aukcji, dedykowanych programów, przez relacje ze sztabów, po antenową licytację złotego serduszka.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL