21.09.17, 16:00

Welcome to the runway. Premiera filmu 360 Virtual Reality magazynu VIVA!

Strona z magazynu "VIVA!"
Fot.: materiały prasowe

Od 21 września br., na kanale YouTube magazynu „VIVA!” jest dostępna najnowsza koprodukcja wydawnictwa Edipresse Polska oraz agencji FreeForm - „Welcome to the runway”- film 360 Virtual Reality, który dzięki nowatorskiej technologii przenosi widzów w wirtualny świat mody Mariusza Przybylskiego.

Nad pomysłem, scenariuszem i reżyserią filmu oraz pozyskaniem partnerów wspólnie pracowali: Michał Malinowski, dyrektor ds. marketingu mobilnego Edipresse oraz Piotr Karpiński, szef agencji FreeForm.

Oficjalna premiera filmu ma miejsce na łamach dwutygodnika „VIVA!” nr 19 (na rynku od 21 września br.). Do mutacji tego wydania zostały dołączone specjalnie wyprodukowane okulary VR. Należy umieścić w nich smartfon z włączonym filmem i cieszyć się niesamowitymi przeżyciami. Okulary współpracują ze smartfonem o przekątnej ekranu od 4 do 6 cali z żyroskopem i są wielokrotnego użytku – można w nich obejrzeć także inne produkcje. Cena egzemplarza dwutygodnika VIVA! nr 19/2017 w mutacji z okularami VR wynosi 3,99 zł.

To nie pierwsza realizacja z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, którą pokazujemy naszym czytelniko. W 2015 roku, wspólnie z Tap2C oraz duetem Hector&Karger, zrealizowaliśmy w kwartalniku „VIVA! Moda” lookbook modowy 3D, który zyskał uznanie w branży, m.in. nominację do Mobile Trends Awards 2016 oraz znalazł się w ścisłym finale światowego konkursu Auggie Awards podczas Augmented World Expo 2016 w Santa Clara w Kalifornii (USA). Tym razem poszliśmy o krok dalej i zdecydowaliśmy się na film modowy w wirtualnej rzeczywistości. Polacy są już gotowi na tego typu produkcje, a nasi partnerzy technologiczni mają wiedzę i doświadczenie, żeby takie projekty realizować” – mówi Michał Malinowski.

Produkcję filmu powierzyliśmy polskiej firmie Immersion, która specjalizuje się w realizacjach Virtual Reality” – dodaje Piotr Karpiński z FreeForm. „Nad warstwą muzyczną projektu pracował Paweł Skorupka, kompozytor, autor muzyki do filmów, twórca wielu piosenek oraz kilkuset reklam (…)” – dodaje Karpiński.

Partnerami filmu, oprócz Immersion, są Lexus, Philips, Schwarzkopf Profesional i H15 Boutique Hotel & Residence.
Promocja filmu „Welcome to the runway” obejmuje magazyny Edipresse Polska („VIVA!”, „Party”, „Flesz”, „Uroda Życia”, „Be Active”, „Przyjaciółka”, „Pani Domu”, ‘Poradnik Domowy”), serwisy internetowe (m.in. polki.pl, party.pl, wizaz.pl), aplikacje mobilne (Tap2C, Kropka TV) oraz działania reklamowe w mediach społecznościowych. Za planowanie mediów i kreacje odpowiadają Edipresse Polska i FreeForm.

Komentarze

Powiązane

21.02.18, 22:00
| prasa » informacje
Pomocnik Historyczny tym razem o Rewolcie 1968
28 lutego br. ukaże się nowy „Pomocnik Historyczny POLITYKI Rewolta 1968” opowiadający o pokoleniowym buncie, kontrkulturze i rewolucji obyczajowej.
21.02.18, 15:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Bauer testuje nowy magazyn Netfilm
Wydawnictwo Bauer testuje nowy koncept, wprowadzając do sprzedaży magazyn „Netfilm”, skierowany do użytkowników platform VOD. 
21.02.18, 13:00
| prasa » informacje
Małgorzata Domagalik nową autorką L’OFFICIEL POLSKA
Małgorzata Domagalik od najbliższych numerów będzie publikować w "L’OFFICIEL POLSKA" oraz nowym "L’OFFICIEL HOMMES POLSKA" (Kustra Group) rozmowy z przedstawicielami świata kultury.
21.02.18, 11:00
| prasa » informacje
70 lat magazynu Przyjaciółka. Trzy okładki do wyboru i patronat Małżonki Prezydenta PR
22 lutego br. do kiosków trafi jubileuszowe wydanie „Przyjaciółki”. Czytelnicy będą mieli do wyboru trzy różne okładki z Katarzyną Dowbor, Ewą Wachowicz i Barbarą Kurdej-Szatan. 
16.02.18, 15:00
| prasa » dodatki do gazet
Atlas chmur i pogody z Gazetą Wyborczą
We wtorek i w środę, 20 i 21 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części „Atlasu chmur i pogody” - ilustrowanego przewodnika po zjawiskach atmosferycznych.
16.02.18, 12:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Magazyn VOGUE ma wyróżniać się w sieci formą
14 lutego br., jednocześnie z pierwszym drukowanym numerem magazynu „VOGUE”, ruszył serwis Vogue.pl. 
16.02.18, 08:00
| prasa » informacje
Vogue promował debiut w 15 lokalizacjach w Polsce
Na polskim rynku zadebiutował magazyn „Vogue Polska”. Z tej okazji 14 lutego br. na ulicach największych miast w Polsce można było spotkać mobilne kawiarenki Vogue Cafe, które częstowały przechodniów gorącą czekoladą i promowały magazyn.
15.02.18, 21:01
| prasa » informacje
Murator z dodatkiem o smogu mocno promowany w TV
Marcowy numer „Muratora” (od 15 lutego br. na rynku) ukazał się ze specjalnym dodatkiem „Ogrzewanie bez smogu”. To poradnik skierowany do osób, którym zależy na poprawie jakości powietrza w Polsce, i które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny.
13.02.18, 16:00
| prasa » dodatki do gazet
Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego z Gazetą Wyborczą
14 lutego br. razem z „Gazetą Wyborczą” (Agora) będzie można kupić numizmat z podobizną wybitnego męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. 
13.02.18, 12:00
| prasa » informacje
Vogue Polska debiutuje. 364 stron objętości pierwszego numeru
14 lutego br. to data wejścia na rynek „Vogue Polska”. Pierwszy numer magazynu zbudowany jest wokół projektu artystycznego Juergena Tellera. 
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL