21.09.17, 16:09

Welcome to the runway. Premiera filmu 360 Virtual Reality magazynu VIVA!

Strona z magazynu "VIVA!"
Fot.: materiały prasowe

Od 21 września br., na kanale YouTube magazynu „VIVA!” jest dostępna najnowsza koprodukcja wydawnictwa Edipresse Polska oraz agencji FreeForm - „Welcome to the runway”- film 360 Virtual Reality, który dzięki nowatorskiej technologii przenosi widzów w wirtualny świat mody Mariusza Przybylskiego.

Nad pomysłem, scenariuszem i reżyserią filmu oraz pozyskaniem partnerów wspólnie pracowali: Michał Malinowski, dyrektor ds. marketingu mobilnego Edipresse oraz Piotr Karpiński, szef agencji FreeForm.

Oficjalna premiera filmu ma miejsce na łamach dwutygodnika „VIVA!” nr 19 (na rynku od 21 września br.). Do mutacji tego wydania zostały dołączone specjalnie wyprodukowane okulary VR. Należy umieścić w nich smartfon z włączonym filmem i cieszyć się niesamowitymi przeżyciami. Okulary współpracują ze smartfonem o przekątnej ekranu od 4 do 6 cali z żyroskopem i są wielokrotnego użytku – można w nich obejrzeć także inne produkcje. Cena egzemplarza dwutygodnika VIVA! nr 19/2017 w mutacji z okularami VR wynosi 3,99 zł.

To nie pierwsza realizacja z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, którą pokazujemy naszym czytelniko. W 2015 roku, wspólnie z Tap2C oraz duetem Hector&Karger, zrealizowaliśmy w kwartalniku „VIVA! Moda” lookbook modowy 3D, który zyskał uznanie w branży, m.in. nominację do Mobile Trends Awards 2016 oraz znalazł się w ścisłym finale światowego konkursu Auggie Awards podczas Augmented World Expo 2016 w Santa Clara w Kalifornii (USA). Tym razem poszliśmy o krok dalej i zdecydowaliśmy się na film modowy w wirtualnej rzeczywistości. Polacy są już gotowi na tego typu produkcje, a nasi partnerzy technologiczni mają wiedzę i doświadczenie, żeby takie projekty realizować” – mówi Michał Malinowski.

Produkcję filmu powierzyliśmy polskiej firmie Immersion, która specjalizuje się w realizacjach Virtual Reality” – dodaje Piotr Karpiński z FreeForm. „Nad warstwą muzyczną projektu pracował Paweł Skorupka, kompozytor, autor muzyki do filmów, twórca wielu piosenek oraz kilkuset reklam (…)” – dodaje Karpiński.

Partnerami filmu, oprócz Immersion, są Lexus, Philips, Schwarzkopf Profesional i H15 Boutique Hotel & Residence.
Promocja filmu „Welcome to the runway” obejmuje magazyny Edipresse Polska („VIVA!”, „Party”, „Flesz”, „Uroda Życia”, „Be Active”, „Przyjaciółka”, „Pani Domu”, ‘Poradnik Domowy”), serwisy internetowe (m.in. polki.pl, party.pl, wizaz.pl), aplikacje mobilne (Tap2C, Kropka TV) oraz działania reklamowe w mediach społecznościowych. Za planowanie mediów i kreacje odpowiadają Edipresse Polska i FreeForm.

Komentarze

Powiązane

12.10.17, 13:10
prasa » dodatki do gazet
Zwierciadło z III edycją akcji Niezła Sztuka!
12 października br., ukazało się listopadowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” w specjalnej cenie 6,99 zł. Wydanie można kupić m.in. razem z audiobookiem lub książką lub kalendarzem.
11.10.17, 18:10
prasa » informacje
Viva! 20 lat. Wystawa fotografii z okazji jubileuszu magazynu
Do 30 października 2017 r. w Galerii Plenerowej w Łazienkach Królewskich w Warszawie można oglądać wystawę składającą się z 60 fotografii z sesji publikowanych na łamach magazynu „Viva!”. 
11.10.17, 14:10
prasa » ludzie
Anna Szaluś szefem działu reklamy w Wydawnictwie Zwierciadło
1 października br., Anna Szaluś objęła stanowisko dyrektora działu reklamy wydawnictwa Zwierciadlo.
10.10.17, 14:10
prasa » informacje
Kobiece tytuły i krzyżówki najchętniej kupowane latem w sieci Kolporter
Czasopisma dla pań i krzyżówki to dwie kategorie wydawnictw prasowych, po które najchętniej Polacy sięgali podczas tegorocznych wakacji – wynika z analiz przeprowadzonych przez Kolportera. 
10.10.17, 14:10
prasa » dodatki do gazet
Twój STYL z kalendarzykiem i przewodnikiem po zabiegach medycyny estetycznej
Do listopadowego wydania miesięcznika "Twój Styl" zostanie dołączony kalendarzyk oraz przewodnik po zabiegach medycyny estetycznej. 
10.10.17, 12:10
prasa » wywiady
Daria Pawlewska i Oliwia Gede-Niewiadomska: Dzięki pasji KUKBUK to pismo autentyczne. W tym tkwi nasza siła
Rozmowa z Darią Pawlewską – wydawczynią i redaktorka naczelna magazynu kulturalno- kulinarnego „KUKBUK” oraz Oliwią Gede-Niewiadomską, dyrektor artystyczną na temat specjalnego wydania magazynu "KUKBUK Dzieciaki".
10.10.17, 11:10
prasa » ludzie
Joanna Derda zastępcą redaktor naczelnej Zwierciadła
Joanna Derda, dotychczasowa sekretarz redakcji „Urody Życia” od listopada br. będzie zastępcą redaktor naczelnej miesięcznika „Zwierciadło”. 
09.10.17, 18:10
prasa » dodatki do gazet
Kurs języka angielskiego online z Gazetą Wyborczą
 10 października br. z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić voucher na trzymiesięczny kurs angielskiego online firmy eTutor.
09.10.17, 09:10
prasa » ludzie
Joanna Nojszewska zastępcą redaktora naczelnego magazynu Twój STYL
Nowym zastępcą Jacka Szmidta, redaktora naczelnego magazynu "Twój STYL", jest , od 1 września br., Joanna Nojszewska, dotychczasowy szef działu kultury.
08.10.17, 11:10
prasa » informacje
Metamorfoza pomieszczenia do wygrania w Czterech Kątach
W listopadowym wydaniu miesięcznika „Cztery Kąty”, redakcja ogłosiła konkurs, w którym do wygrania jest metamorfoza pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Pula nagród to ponad 30 tys. zł. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

do 16.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Czynnik miłości”.

do 13.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Wystarczy, że jesteś”.

Kalendarium
Dziś jest 18 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL