08.10.17, 12:10

Ostatni Wiking: Pierwszy serial komediowy History

Ostatni Wiking
Fot.: materiały prasowe

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego internetowego serialu komediowego pt. „Ostatni wiking” realizowanego na zlecenie telewizji History. Za produkcję odpowiada Łukasz Jedynasty, reżyser, animator i pasjonat średniowiecznej Europy. Premiera zaplanowana jest na listopad br. na profilu History na YouTube.

„Głównego bohatera, wikinga Einara oraz jego młodszego brata poznajemy nad brzegiem jeziora, z głębin którego atakuje ich ogromny, potworny Sandacz” – tymi słowami zaczyna się scenariusz autorstwa Łukasza Jedynastego do „Ostatniego wikinga”. Osadzona w X wieku produkcja jest bogato inspirowana mitologią nordycką oraz historią Mazur. Serial odwołuje się również do postaci z kultowego serialu HISTORY „Wikingowie”. To opowieść o dwóch braciach wikingach z Mazur, którzy stają przed wyzwaniem uratowania świata od zagłady, którą sami przypadkowo sprowadzają.

Łukasz Jedynasty, twórca „Ostatniego wikinga” skomentował: „Chcemy, żeby serial był odskocznią od tego, co polski widzi otrzymuje w Internecie. Postaramy się, żeby było wesoło – będzie to przygodowa komedia akcji osadzona w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce z X wieku. Nie zabraknie także elementów fantasy – wszak ryby-potwory, strzygi, czarownice czy zombie były w tamtych czasach na porządku dziennym. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy już listopadzie!”

Tomasz Wysocki z A+E Networks, nadawcy kanału HISTORY powiedział: „Bardzo ważnym kierunkiem naszej strategii są produkcje przeznaczone do Internetu. Projekt Łukasza Jedynastego spodobał się nam „od pierwszego czytania”. Połączenie absurdalnego humoru, silnych bohaterów i niesamowitych plenerów – to to, co nasi widzowie, jak i prawdziwi wikingowie kochają najbardziej. Teraz razem z „Ostatnim wikingiem” wypływamy na nieprzebrane morza żartu i abstrakcji i liczymy, że nie wpadniemy po drodze na żadne mielizny czy zasadzki”.

Poprzedni projekt reżysera – pełnometrażowa „Twoja stara. Baśń” z 2012 roku – jest pierwszą produkcją offową, która trafiła do regularnej kinowej dystrybucji. Absurdalna komedia akcji zapewniła Jedynastemu grono wiernych fanów, czekających na kolejne „epickie” dzieło miksujące historię Polski i baśnie.

Zdjęcia do produkcji powstają w Osadzie Warownej Białogród w Strumieniu, w Puszczy Boreckiej na Mazurach oraz w Irlandii, w jednej z lokalizacji wykorzystanej w filmie Mela Gibsona „Waleczne serce”. Ze strony A+E Networks, nadawcy kanału History, producentem nadzorującym jest Tomasz Wysocki. Premiera „Ostatniego Wikinga” planowana jest na listopad br.

Komentarze

Powiązane

16.10.17, 11:10
telewizja » informacje
Ziemowit Piast Kossakowski po tekście o rezydentach i kawiorze zawieszony
Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował, że Ziemowit Piast Kossakowski został zawieszony w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony.
16.10.17, 08:10
telewizja » informacje
Platforma nc+ nabyła prawa do ligi NBA na kolejny sezon
Platforma nc+ przedłużyła prawa telewizyjne do rozgrywek zawodowej amerykańskiej ligi koszykówki NBA na sezon 2017/2018. 
15.10.17, 20:10
telewizja » seriale
Królestwo zwierząt w TNT
„Królestwo zwierząt” to nowy serial TNT opowiadający historię siedemnastoletniego Joshua, chłopaka który po śmierci matki trafia pod opiekę krewnych w południowej Kalifornii. 
15.10.17, 15:10
telewizja » informacje
Koncert Jubileuszowy Jaka to melodia? na Torwarze
21 października br. na Torwarze w Warszawie zorganizowane zostanie muzyczne widowisko z okazji 20-lecia programu „Jaka to melodia?”. 
14.10.17, 18:10
telewizja » seriale
Babylon Berlin. Najdroższy serial w historii niemieckiej TV w HBO
W sobotę, 14 października br. o godz. 22.25 w odkodowanym HBO odbędzie się premiera dwóch pierwszych odcinków wysokobudżetowej produkcji „Babylon Berlin”. 
14.10.17, 14:10
telewizja » informacje
Marka Ben 10 ma ponad 100 partnerów w regionie EMEA
Cartoon Network nawiązał współpracę z ponad setką partnerów z regionu EMEA. Wśród nich są przedstawiciele branży odzieżowej i wydawniczej, a także producenci zabawek, artykułów domowych i higienicznych. 
13.10.17, 22:10
telewizja » seriale
Z góry przepraszam na antenie TNT
TNT pokaże na swojej antenie nowy serial komediowy „Z góry przepraszam”, który będzie nadawany od 22 października br, o godz. 20:05.
13.10.17, 19:10
telewizja » informacje
Ex na plaży Polska ponownie w MTV Polska
„Ex na plaży Polska” powraca na antenę MTV Polska z nowym sezonem. 
13.10.17, 18:10
telewizja » informacje
Pięć odkodowanych kanałów w Jambox
Pięć odkodowanych kanałów oferuje tej jesieni swoim abonentom telewizja JAMBOX: CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT 2, HBO, DOMO+ i KUCHNIA+.
13.10.17, 16:10
telewizja » seriale
Dom pełen zmian w Polsacie. IKEA sponsorem miniserialu
„Dom pełen zmian” to ośmioodcinkowy serial komediowy opowiadający o perypetiach rodziny Malinowskich, który zagości na antenie Polsatu.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

Kalendarium
Dziś jest 20 października 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL