08.10.17, 12:10

Ostatni Wiking: Pierwszy serial komediowy History

Ostatni Wiking
Fot.: materiały prasowe

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego internetowego serialu komediowego pt. „Ostatni wiking” realizowanego na zlecenie telewizji History. Za produkcję odpowiada Łukasz Jedynasty, reżyser, animator i pasjonat średniowiecznej Europy. Premiera zaplanowana jest na listopad br. na profilu History na YouTube.

„Głównego bohatera, wikinga Einara oraz jego młodszego brata poznajemy nad brzegiem jeziora, z głębin którego atakuje ich ogromny, potworny Sandacz” – tymi słowami zaczyna się scenariusz autorstwa Łukasza Jedynastego do „Ostatniego wikinga”. Osadzona w X wieku produkcja jest bogato inspirowana mitologią nordycką oraz historią Mazur. Serial odwołuje się również do postaci z kultowego serialu HISTORY „Wikingowie”. To opowieść o dwóch braciach wikingach z Mazur, którzy stają przed wyzwaniem uratowania świata od zagłady, którą sami przypadkowo sprowadzają.

Łukasz Jedynasty, twórca „Ostatniego wikinga” skomentował: „Chcemy, żeby serial był odskocznią od tego, co polski widzi otrzymuje w Internecie. Postaramy się, żeby było wesoło – będzie to przygodowa komedia akcji osadzona w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce z X wieku. Nie zabraknie także elementów fantasy – wszak ryby-potwory, strzygi, czarownice czy zombie były w tamtych czasach na porządku dziennym. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy już listopadzie!”

Tomasz Wysocki z A+E Networks, nadawcy kanału HISTORY powiedział: „Bardzo ważnym kierunkiem naszej strategii są produkcje przeznaczone do Internetu. Projekt Łukasza Jedynastego spodobał się nam „od pierwszego czytania”. Połączenie absurdalnego humoru, silnych bohaterów i niesamowitych plenerów – to to, co nasi widzowie, jak i prawdziwi wikingowie kochają najbardziej. Teraz razem z „Ostatnim wikingiem” wypływamy na nieprzebrane morza żartu i abstrakcji i liczymy, że nie wpadniemy po drodze na żadne mielizny czy zasadzki”.

Poprzedni projekt reżysera – pełnometrażowa „Twoja stara. Baśń” z 2012 roku – jest pierwszą produkcją offową, która trafiła do regularnej kinowej dystrybucji. Absurdalna komedia akcji zapewniła Jedynastemu grono wiernych fanów, czekających na kolejne „epickie” dzieło miksujące historię Polski i baśnie.

Zdjęcia do produkcji powstają w Osadzie Warownej Białogród w Strumieniu, w Puszczy Boreckiej na Mazurach oraz w Irlandii, w jednej z lokalizacji wykorzystanej w filmie Mela Gibsona „Waleczne serce”. Ze strony A+E Networks, nadawcy kanału History, producentem nadzorującym jest Tomasz Wysocki. Premiera „Ostatniego Wikinga” planowana jest na listopad br.

Komentarze

Powiązane

13.12.17, 19:12
| telewizja » informacje
Zoom TV dłużej w oknie otwartym w UPC Polska
Kanał Zoom TV będzie dostępny w oknie otwartym w pakiecie Select UPC Polska do 11 lutego 2018 r. Operator przedłużył okres odkodowania kanału i zduplikował jego sygnał.
13.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Uzasadnienie KRRiT dot. decyzji nałożenia kary pieniężnej dla kanału TVN24
KRRiT opublikowała uzasadnienie dot. decyzji o nałożeniu prawie 1,5 mln zł kary pieniężnej na Spółkę TVN SA, nadawcy TVN24. PRZEDSTAWIAMY SKRÓT OBSZERNEGO UZASADNIENIA. 
13.12.17, 11:12
| telewizja » wywiady | internet » wywiady
Teresa Wierzbowska: Internauci wciąż nie potrafią odróżnić źródeł legalnych od nielegalnych
O piractwie, edukacji w zakresie rozpoznawalności legalności źródeł, kradzieżach sygnału TV i planach Stowarzyszenia Sygnał. Rozmowa z Teresą Wierzbowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.
13.12.17, 09:12
| telewizja » seriale
Korona królów zadebiutuje w TVP1 1 stycznia 2018 r.
„Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 od 1 stycznia 2018 r. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
12.12.17, 20:12
| telewizja » informacje | kultura » film
Komunia nagrodzona. Koprodukcja dokumentalna HBO Europe zdobyła Europejską Nagrodą Filmową
Historia 14-letniej Oli, która bierze na swoje barki obowiązki związane z opieką nad ojcem i bratem wykraczające daleko poza jej wiek, zdobyła Europejską Nagrodę Filmową podczas gali w Berlinie 9 grudnia br. 
12.12.17, 15:12
| telewizja » badania rynku
Gala z okazji 25- lecia Telewizji Polsat: 2,5 mln widzów
Jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Telewizji Polsat przyciągnęła przed telewizory średnio ponad 2,5 miliona widzów. 
11.12.17, 20:12
| telewizja » informacje
TVN24 odrzuca oskarżenia KRRiT
TVN24 w komunikacie prasowym odrzuca oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciwko TVN24 i zapowiada złożenie apelacji od decyzji nakładającej na spółkę karę za obsługę wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem RP w grudniu 2016 r. 
11.12.17, 15:12
| telewizja » informacje
Prawie 1,5 mln zł kary dla TVN za sposób relacjowania wydarzeń w Sejmie RP i pod Sejmem RP w TVN24
Podczas posiedzenia 7 grudnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącego do wydania decyzji o nałożeniu kary pieniężnej dla Spółki TVN w wysokości aż 1,479 mln zł. 
11.12.17, 11:12
| telewizja » informacje
TVP złoży zawiadomienie do prokuratury, a CM WP SDP apeluje o podjęcie działań zapobiegającym atakom na dziennikarzy
W związku z piątkowym atakiem na dziennikarkę ,,W tyle wizji”, TVP ma złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, w związku z utrudnianiem obowiązków służbowych dziennikarzowi TVP.  CMWP SDP apeluje podjęcie działań zapobiegających wszelkim atakom na znajdujących się w pracy dziennikarzy.
11.12.17, 09:12
| telewizja » informacje
Alvaro Soler gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów - Katowice 2017
Polsat organizuje po raz kolejny Sylwestrową Moc Przebojów w Katowicach Na multimedialnej scenie pod Spodkiem pojawi się m.in. Alvaro Soler.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 14.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 13.01.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL