08.09.17, 15:09

Izabela Albrychiewicz na czele polskiego Wavemaker

Izabela Albrychiewicz
Fot.: materiały prasowe

Tim Castree, globalny CEO MEC i Wavemaker powołał Izabelę Albrychiewicz, CEO polskiego biura MEC, na stanowisko CEO Wavemaker - nowej agencji WPP, która powstanie w styczniu po połączeniu firm MEC oraz Maxus. Albrychiewicz wprowadzi na rynek oraz pokieruje jedną z największych firm komunikacji marketingowej w Polsce.

Izabela Albrychiewicz w styczniu przyszłego roku obejmie stanowisko prezesa Wavemaker, firmy, która będzie owocem fuzji MEC i Maxus, agencji należących do holdingu WPP. Obecna prezes MEC wprowadzi na rynek spółkę, która w chwili powstania będzie dysponowała blisko 17 proc. udziałem w rynku agencji mediowych w Polsce.

Integracja MEC i Maxus ma uwypuklić kluczowe dla pozycjonowania i specjalizacji Wavemaker obszary: mediów, kontentu i technologii. Podlegający Izabeli Albrychiewicz zespół specjalistów nowej struktury będzie pracował w blisko 300-os. składzie.

Albrychiewicz jest związana z MEC i WPP od blisko 20 lat. W 2009 r. przejęła kierownictwo, a w 2011 r. objęła stanowisko prezesa i CEO polskiego biura MEC. Pod jej kierunkiem agencja inwestowała w zaplecze analityczne (rozwijając usługi Analytics & Insight), strategiczne (powołując markę Syntax), kontentowe i technologiczne. Agencja rosła nie tylko w wymiarze ilościowym (przez siedem lat z rzędu MEC plasował się na pierwszym miejscu w rankingu RECMA), ale też stale podnosiła jakość usług dla reklamodawców. Dowodzą tego m.in. specjalistyczna obsługa marketerów spoza regularnego portfolio spółki czy sukcesy w branżowych konkursach, m.in. pierwsze miejsce w rankingu Effie podsumowującym ostatnich 15 lat konkursu.

Albrychiewicz, poza pracą dla MEC, aktywnie angażuje się w życie branży i kształtowanie standardów polskiego rynku reklamy. Zasiada w zarządach SAR oraz IAA.

Jednocześnie nową rolę w strukturach GroupM obejmuje Jaromir Sroga, obecny prezes Maxusa. Jako head of transformation polskiego oddziału GroupM, będzie odpowiadał m.in. za nowe projekty specjalistycznych agencji należących do tej struktury i  działania związane  z transformacją w obrębie agencji grupy, w tym m.in. kwestią fuzji MEC i Maxusa. Jaromir Sroga będzie raportował bezpośrednio do Anny Lubowskiej, CEO GroupM. W nowej roli ma skorzystać z doświadczenia, które zdobywał przy rozbudowie Maxusa.

Komentarze

Powiązane

17.11.17, 15:11
reklama & PR » informacje
F!RST DEAL! 2018. Trwa kampania Grecosa
Ruszyła ogólnopolska kampania telewizyjna Grecosa opracowana przez warszawską agencję kreatywną Skyboat.
17.11.17, 14:11
reklama & PR » ludzie
Beata Grzybek-Zielińska w Green Parrot
Z początkiem listopada br. do zespołu Agencji dołączyła Beata Grzybek-Zielińska. Objęła stanowisko Head of Communication. 
16.11.17, 20:11
reklama & PR » ludzie
Beata Lewandowska awansowała w ITBC Communication
Beata Lewandowska, pełniąca dotychczas funkcję Account Director działu nowych technologii objęła stanowisko Dyrektor Zarządzającej. Nowym Account Directorem działu IT został natomiast Bartłomiej Pasternak.
16.11.17, 18:11
reklama & PR » informacje
Blogerzy w kampanii #IAM3 odkrywają funkcje tabletu MediaPad M3 Lite 10
W nowej kampanii #IAM3, Huawei zachęca do odkrywania świata w towarzystwie tabletu MediaPad M3 Lite 10. W działania promocyjne zaangażowani zostali autorzy dwóch blogów podróżniczych: Tasteaway oraz Szpilki w Plecaku. 
16.11.17, 16:11
reklama & PR » informacje
Magicznych Świąt. Najmłodsi eksperci testują zabawki w Tesco
Tesco zaprezentowało świąteczną kampanię reklamową. Poza znanym z minionego sezonu motywem „Magicznych Świąt” w spotach sieci pojawią jej najmłodsi klienci, którzy samodzielnie wybierają propozycje na świąteczne prezenty.
16.11.17, 15:11
reklama & PR » ludzie
Emilia Abramowicz w Cube Group
Emilia Abramowicz dołączyła do Działu Agencyjnego Cube Group jako Senior Account Manager. Wcześniej pracowała w sieci Tradedoubler.
16.11.17, 12:11
reklama & PR » informacje
Wielka książka na krakowskim Rynku. Trwa akcja Czytaj PL
To najprawdopodobniej największa książka, którą kiedykolwiek widziano w Polsce. Gigant waży blisko pół tony i mierzy dwa metry. Ma jednak tylko dwanaście stron. Na każdej z nich umieszczono kod QR do ściągnięcia darmowych e-booków. To kolejna odsłona akcji czytelniczej Czytaj PL., 
16.11.17, 11:11
reklama & PR » informacje
Synergic zrealizuje kampanie reklamowe z wykorzystaniem transportu miejskiego w stolicy
W listopadzie i grudniu br. Synergic realizuje kilka rozbudowanych kampanii reklamowych z użyciem transportu miejskiego w Warszawie. 
15.11.17, 20:11
reklama & PR » ludzie
Wioletta Wiśniewska w zespole Bidlab
Do zespołu Bidlab – agencji mediowej specjalizującej się w efektownym pozyskiwaniu ruchu – dołączyła Wioletta Wiśniewska. Objęła stanowisko Traffic Managera.
15.11.17, 17:11
reklama & PR » informacje
Queisser Pharma klientem Zenith
Queisser Pharma, właściciel marek Doppelherz i Protefix, rozstrzygnął przetarg na obsługę budżetu mediowego. Zwycięzcą przetargu jest Zenith.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Kalendarium
Dziś jest 18 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL