08.09.17, 15:09

Izabela Albrychiewicz na czele polskiego Wavemaker

Izabela Albrychiewicz
Fot.: materiały prasowe

Tim Castree, globalny CEO MEC i Wavemaker powołał Izabelę Albrychiewicz, CEO polskiego biura MEC, na stanowisko CEO Wavemaker - nowej agencji WPP, która powstanie w styczniu po połączeniu firm MEC oraz Maxus. Albrychiewicz wprowadzi na rynek oraz pokieruje jedną z największych firm komunikacji marketingowej w Polsce.

Izabela Albrychiewicz w styczniu przyszłego roku obejmie stanowisko prezesa Wavemaker, firmy, która będzie owocem fuzji MEC i Maxus, agencji należących do holdingu WPP. Obecna prezes MEC wprowadzi na rynek spółkę, która w chwili powstania będzie dysponowała blisko 17 proc. udziałem w rynku agencji mediowych w Polsce.

Integracja MEC i Maxus ma uwypuklić kluczowe dla pozycjonowania i specjalizacji Wavemaker obszary: mediów, kontentu i technologii. Podlegający Izabeli Albrychiewicz zespół specjalistów nowej struktury będzie pracował w blisko 300-os. składzie.

Albrychiewicz jest związana z MEC i WPP od blisko 20 lat. W 2009 r. przejęła kierownictwo, a w 2011 r. objęła stanowisko prezesa i CEO polskiego biura MEC. Pod jej kierunkiem agencja inwestowała w zaplecze analityczne (rozwijając usługi Analytics & Insight), strategiczne (powołując markę Syntax), kontentowe i technologiczne. Agencja rosła nie tylko w wymiarze ilościowym (przez siedem lat z rzędu MEC plasował się na pierwszym miejscu w rankingu RECMA), ale też stale podnosiła jakość usług dla reklamodawców. Dowodzą tego m.in. specjalistyczna obsługa marketerów spoza regularnego portfolio spółki czy sukcesy w branżowych konkursach, m.in. pierwsze miejsce w rankingu Effie podsumowującym ostatnich 15 lat konkursu.

Albrychiewicz, poza pracą dla MEC, aktywnie angażuje się w życie branży i kształtowanie standardów polskiego rynku reklamy. Zasiada w zarządach SAR oraz IAA.

Jednocześnie nową rolę w strukturach GroupM obejmuje Jaromir Sroga, obecny prezes Maxusa. Jako head of transformation polskiego oddziału GroupM, będzie odpowiadał m.in. za nowe projekty specjalistycznych agencji należących do tej struktury i  działania związane  z transformacją w obrębie agencji grupy, w tym m.in. kwestią fuzji MEC i Maxusa. Jaromir Sroga będzie raportował bezpośrednio do Anny Lubowskiej, CEO GroupM. W nowej roli ma skorzystać z doświadczenia, które zdobywał przy rozbudowie Maxusa.

Komentarze

Powiązane

22.09.17, 14:09
reklama & PR » ludzie
Ola Łatecka i Mateusz Reiss w Grandes Kochonos Digital
Do zespołu Grandes Kochonos Digital dołączyli Ola Łatecka oraz Mateusz Reiss. Obydwoje zasilą dział kreacji.
22.09.17, 11:09
reklama & PR » informacje
Bakalland promuje udoskonaloną linię batów BA!
Bakalland rozpoczął kampanię reklamową udoskonalonej linii batonów BA!. W kampanię została zaangażowana ambasadorka marki – Katarzyna Bujakiewicz.
22.09.17, 09:09
reklama & PR » informacje
Porozmawiajmy o wnętrzu. Katarzyna Miller w niestandardowej akcji VOX
Firma wnętrzarska VOX wystartowała z ogólnopolską akcją „Porozmawiajmy o wnętrzu” opartą o niestandardowy mix działań komunikacyjnych, zapraszający odbiorców w świat marki. 
21.09.17, 18:09
reklama & PR » informacje
Piotr Żyła promuje luksusowe fotele VIP w Multikinie
21 września br. sieć Multikino, należąca do Grupy VUE, wystartowała z trzecią odsłoną kampanii promującej luksusowe fotele VIP. Tak jak poprzednio jest w nią zaangażowany Piotr Żyła, skoczek narciarski.
21.09.17, 17:09
reklama & PR » informacje
Andrzej Kaczmarczyk w Isobar Poland Group
Do Hypermedia - technology hub wchodzącego w skład Isobar Poland Group, dołączył Andrzej Kaczmarczyk, menedżer IT i doradca. Będzie odpowiedzialny za przygotowywanie i wdrożenie modelu operacyjnego Isobar Poland Group w obszarze technologii.
21.09.17, 15:09
reklama & PR » informacje
Wznoszenie Żubra owocuje. Nowy spot już w TV
19 września br. Żubr ukazał się w nowej kampanii. Plenerowe, letnie wyskoki zmieniają się teraz w spokojne wznoszenie Żubra, do czego nawiązuje najnowszy spot marki i aktywacja konsumencka.
21.09.17, 14:09
reklama & PR » ludzie
Maciej Kapuściński awansuje w Result Media
Maciej Kapuściński, który dotychczas zajmował stanowisko SEM Managera w agencji marketingu internetowego Result Media, awansował na stanowisko Dyrektora w Dziale Realizacji Kampanii Reklamowych. 
21.09.17, 13:09
reklama & PR » informacje
Maciej Cłapiński udziałowcem TEN Team
Skład agencji TEN Team powiększył się o nowego udziałowca - Macieja Cłapińskiego. 
20.09.17, 20:09
reklama & PR » informacje
Dobrzy ludzie od internetu. Kampania INEA
„Supermiło, że jesteś naszym klientem”, „Bardzo, ale to bardzo nam na to Tobie zależy” – to hasła z nowej kampanii wizerunkowej INEA „Dobrzy ludzie od internetu”.
20.09.17, 19:09
reklama & PR » informacje
Think Kong dla NN Investment Partners TFI S.A.
Na mocy umowy agencja Think Kong jest odpowiedzialna za wsparcie strategiczne oraz realizację działań content marketingowych i SEO mających na celu promocję produktów inwestycyjnych NN Investment Partners TFI. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Konkursy
do 25.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Fortuna i namiętności. Zemsta".

do 22.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Ten jeden rok".

do 21.10.17

Do zdobycia jeden egzeplarz książki "Nalewka zapomnienia czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek".

Kalendarium
Dziś jest 25 września 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL