30.08.17, 20:00

TVP zebrała dla poszkodowanych ponad 800 tys zł podczas widowiska na Jasnej Górze

Logo TVP
Fot.: materiały prasowe

Kolejny weekend Telewizja Polska wspiera osoby poszkodowane w wyniku nawałnic, które w ostatnim czasie przeszły nad Pomorzem. Podczas widowiska na Jasnej Górze, zorganizowanego z okazji obchodów 300-letniej rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zebrano 800 tysięcy zł. Łącznie, dzięki wspólnej akcji TVP i Caritas, około 2 miliony złotych trafi do potrzebujących pomocy na Pomorzu.

Widowiskiem JASNA GÓRA – POLSKA KANA, pod honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów Pani Beaty Szydło, obejrzało w Jedynce średnio 1,2 mln widzów (9,7 proc. udziału w rynku), a ponad 3,8 mln osób przynajmniej na chwilę włączyło TVP1 w trakcie transmisji wydarzenia z Częstochowy. Największą średnią minutową widownię koncert zgromadził o godzinie 22.00, wówczas oglądało go ponad 1,4 mln widzów. Wydarzenie JASNA GÓRA – POLSKA KANA, któremu oprócz narracji historycznej towarzyszyły przygotowane przez Marcina Pospieszalskiego aranżacje znanych pieśni kościelnych i patriotycznych znalazło się wśród dziesięciu najchętniej oglądanych pozycji tygodnia w Jedynce. Reżyserem koncertu był Bolesław Pawica.

Transmisje z uroczystości z okazji 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz specjalne wydania programów już od samego rana widzowie oglądali także w TVP INFO. Niemal 416 tysięcy widzów (7,2 proc. udziału w rynku) zobaczyło Mszę Świętą z Jasnej Góry, co m.in. zapewniło stacji informacyjnej Telewizji Polskiej pozycję lidera podczas weekendu. Dużą widownię zgromadziły również takie programy jak „Minęła dwudziesta” (sobota 720 tys. widzów i 6,04 proc. udziału w rynku, niedziela 764 tys. i 5,48 proc. udziału w rynku) i „Teleexpress Extra” (sobota 639 tys. widzów i 9,09 proc. udziału w rynku, niedziela 874 tys. widz i 9,34 proc. udziału w rynku).

Komentarze

Powiązane

20.01.18, 10:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
TVP VOD z nowymi aplikacjami
Telewizja Polska udostępniła bezpłatne aplikacje TVP VOD na tablety, smartfony i smart TV. Dzięki nim można zyskać wygodny, łatwy dostęp do seriali, filmów, programów telewizji publicznej.
19.01.18, 22:00
| telewizja » informacje | biznes i technologie » sprzęt
Plus i Cyfrowy Polsat oferują nowy Zestaw Internetu Domowego 300
Wkrótce do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Jest to najnowsza generacja i kolejny etap rozwoju unikalnego na polskim rynku rozwiązania, które jest oferowane przez Grupę Cyfrowy Polsat od 2014 r.
19.01.18, 19:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Filmy za darmo. Przegląd filmów francuskich w TVP VOD
Patforma TVP VOD zaprasza do oglądania filmów francuskich w ramach VIII edycji MyFrenchFilmFestival. Pozycje festiwalowe dostępne będą przez miesiąc za darmo w serwisie internetowym i w aplikacjach TVP VOD.
19.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
Kossakowski. Wtajemniczenie wiosną w TTV
Przemysław Kossakowski pojawi się wiosną na antenie TTV z nowym programem. W serii „Kossakowski. Wtajemniczenie” ma fascynować się tym, co nieznane i skryte na pierwszy rzut oka. 
19.01.18, 13:00
| telewizja » informacje
Beata Tyszkiewicz odchodzi z jury programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami
Beata Tyszkiewicz nie pojawi w składzie jury w ósmej edycji show „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami” w Telewizji Polsat. 
18.01.18, 18:00
| telewizja » informacje
FOX Networks Group Poland wspiera po raz kolejny polskie rysie nizinne
Wystartowała II edycja akcji #PiątkaDlaRysia realizowanej przez FOX Networks Group Poland, nadawcy kanału Nat Geo Wild. Aktywacja, której beneficjentem jest WWF Polska, towarzyszy kampanii mediowej promującej „Miesiąc z wielkimi kotami” – coroczne wydarzenie stacji. 
18.01.18, 10:00
| telewizja » informacje
Kanały Eleven Sports w kolejnych sieciach
Od stycznia br., kanały Eleven Sports są dostępne dla abonentów kolejnych jedenastu operatorów telewizji kablowej.
17.01.18, 19:00
| telewizja » seriale
Drogi wolności, Telewizja Polska przygotowuje nowy serial
TVP rozpoczyna realizację wyjątkowej produkcji. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich zostaną ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych. „Drogi wolności” mają zadebiutować jesienią br. 
17.01.18, 17:32
| telewizja » informacje
TVP: Klaudiusz Pobudzin rezygnuje. Jarosława Olechowski p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
Nieoczekiwanie, 17 stycznia br. pełniącym obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został szef zespołu "Wiadomości" Jarosław Olechowski.
17.01.18, 17:00
| telewizja » informacje | reklama & PR » informacje
Biura Reklamy TVP sprzedaje już reklamy na czas ZIO w Pjongczang
Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż czasu reklamowego przy Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Najdrożej zostały wycenione reklamy przy zawodach w skokach narciarskich. Wprowadzone zostały także specjalne zasady dotyczące sponsorowania oraz ogłoszona oferta reklam online.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL