28.08.17, 17:08

Trzy nowe programy w ofercie TVP Polonia

Logo stacji
Fot.: materiały prasowe

TVP Polonia rozpocznie wrzesień nowościami - „Magazyn z Kanady”, „ZUS bez granic” oraz „Przekaz bezpośredni”. Po wakacyjnej przerwie wraca publicystyka: „Rozmowa Polonii” i „Racja Stanu”. Nie zabraknie premierowych odcinków programów: „Słownik polsko@polski – talk show prof. Jana Miodka”, „Kulturalni.pl”, „Oczy w oczy” oraz kolejnej serii cyklu edukacyjnego dla młodych widzów - „Baw się słowami”.

W nadchodzącym sezonie w TVP Polonia zaprezentuje wiele propozycji filmowych, m.in. w cyklu „Uwaga – premiera!” filmy: „Miasto 44” (reż. Jan Komasa), „Wichry Kołymy” (reż. Marleen Gorris), „1920. Bitwa Warszawska” (reż. Jerzy Hoffman), „Fotograf” (reż. Waldemar Krzystek). Sobota z TVP Polonia to emisja cyklu „Wielkie Testy TVP”. Natomiast w niedzielne wieczory zostaną zaprezentowane znane polskie produkcje kinowe takie jak: „Drzazgi” (reż. Maciej Pieprzyca), „Papusza” (reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), „Rozmowy kontrolowane” (reż. Sylwester Chęciński) czy „Randka w ciemno” (reż. Wojciech Wójcik).

Od września w TVP Polonia również najnowsze serialowe produkcje Telewizji Polskiej: „Wojenne dziewczyny” - opowieść o latach okupacji hitlerowskiej widziane oczami trzech młodych Polek oraz „Komisariat” – paradokument kryminalny. Po raz pierwszy w TVP Polonia także „Wenecja” w wersji odcinkowej, czyli wyimaginowana podróż do krainy włoskich jezior. Nie zabraknie też premierowych odcinków takich seriali jak: „O mnie się nie martw V”, „Ojciec Mateusz XVII”, „Blondynka V” czy telenoweli - „M jak miłość”.

Pasma filmów dokumentalnych w TVP Polonia to ważna część ramówki kanału. W cyklu „Polskie życiorysy” wyemitowane zostaną biografie m.in. prof. łódzkiej szkoły filmowej Wandy Mirowskiej („Skróć pan to”), działacza kultury i filmowca Lucjana Bokińca („O kinie: Bokiniec”), polskiego uczonego Ignacego Domeyki („Chile śladami Ignacego Domeyki”). W paśmie „Tak było…” będzie można zobaczyć premierowe obrazy - świadectwa polskiej historii: produkcja TVP Polonia „Polski nie zniszczy nic na świecie” opowiadająca o Antonim Dołędze ps. „Znicz", żołnierzu powojennego podziemia niepodległościowego, ukrywającym się do lat 80-tych. Ponadto „Gdzie jest Porozumienie Gdańskie?”, „Wygrać z przeznaczeniem” czy „Matecznik”.

W niedzielę w TVP Polonia poranek dla rodziny: „Teleranek”, po nim „Ziarno”, „Baw się słowami” oraz serial przygodowy „Magiczne drzewo”. TVP Polonia przygotowała również specjalne pasma dziecięce. W każdą niedzielę cykl edukacyjno-językowy „Baw się słowami”, mający na celu wspieranie nauki języka polskiego u dzieci dwu– lub wielojęzycznych. A od poniedziałku do piątku programy, które bawią, ciekawią i edukują: „Moliki książkowe”, „Supełkowe ABC”, „Margolcia i miś zapraszają dziś”, „Przyjaciele lasu”, „Załoga Eko”, „Petersburski Music Show” oraz „Domisie”. Młodych widzów kanał zaprasza także na przygodę z nauką, czyli magazyny popularno-naukowe: „Astronarium”, „Jak to działa?”, „Sonda 2”.

Niezmiennie od lat w TVP Polonia goszczą dobre polskie bajki i baśnie na dobranoc. W tym sezonie: „Miś Uszatek”, „Lis Leon”, „Czarny Błysk”, „Kulfon co z ciebie wyrośnie”, „Bajki zza okna”, „Baśnie i bajki polskie”, „Rodzina Treflików”.

Jesienią na antenę wraca polonijny blok wieczorny w dłuższym wydaniu - od poniedziałku do piątku od godz. 21:45 najważniejsze informacje w serwisie „Polonia 24”. Po nim omówienie najistotniejszych wydarzeń dnia w programie „Rozmowa Polonii” oraz interaktywne studio „Halo Polonia” – spotkania z działaczami polonijnymi, ludźmi kultury, sztuki i nauki oraz z ekspertami komentującymi sprawy kluczowe dla Polonii w świecie. Ofertę programową TVP Polonia wzbogacą programy: „Magazyn z Kanady” poruszający najważniejsze sprawy dotyczące tamtejszej Polonii, „ZUS bez granic” - poradnik dla Polaków przebywających czasowo lub na stałe za granicą oraz „Przekaz bezpośredni” - filmowa opowieść o życiu społeczności polonijnej w europejskich metropoliach.

Komentarze

Powiązane

17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
16.11.17, 19:11
telewizja » informacje
INEA z akcją dla nowych klientów. Operator rozda konsole PlayStation 4 i Xbox One
W ramach najnowszej akcji INEA „Moc prezentów”, trwającej od 14 listopada br., osoby które kupią internet oraz telewizję od INEA, otrzymają najnowszą konsolę PlayStation 4 lub Xbox One z grą FIFA 18 za 1 zł.
16.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Grupa Multimedia Polska ma 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych
Przychody Grupy Multimedia Polska za trzy kwartały 2017 r. wyniosły 510,2 mln zł, co oznacza nieznaczny spadek o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na koniec września br. z usług Grupy Multimedia Polska korzystało ponad 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych.
16.11.17, 14:11
telewizja » informacje
Prof. Mirosław Filiciak: To nie koniec telewizji
Nawet w dobie internetu pozostaje skutecznym medium, ale czy w przyszłości też tak będzie? Telewizja. O perspektywach jej rozwoju pisze prof. Mirosław Filiciak, kierownik School of Ideas Uniwersytetu SWPS.
16.11.17, 13:11
telewizja » informacje
BBC promuje premierę Błękitnej Planety II
BBC Worldwide wykorzystało druk 3D w ramach kampanii reklamowej „Błękitnej Planety II”, która w Polsce będzie miała swoją premierę na kanale BBC Earth 16 listopada br. o godz. 19:55.
16.11.17, 08:11
telewizja » seriale
Pożegnanie Lucjana Mostowiaka. M jak Miłość z rekordową widownią w sezonie
Wtorkowy, 1329. odcinek serialu „M jak Miłość” w TVP2 zanotował rekordową widownię 6,3 mln widzów (udziały w rynku wyniosły 39,25 proc.), a zasięg wyniósł 7,5 mln (dane: NAM). 
15.11.17, 19:11
telewizja » informacje
Kamil Stoch. Moja Historia. Program o skoczku narciarskim w Eurosporcie 1
Podwójny mistrz olimpijski, multimedalista mistrzostw świata, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i zdobywca Kryształowej Kuli – sportowe wyczyny Kamila Stocha są znane wszystkimi kibicom skoków narciarskich. Eurosport pokaże codzienne życie skoczka.
15.11.17, 15:11
telewizja » informacje
IX edycja Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy na początku 2018 r.
Stacja MTV potwierdziła, że ruszyły zdjęcia do kolejnego sezonu programu „Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy”. 
15.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Reklama Dzieciom po raz 25
Telewizja Polska po raz 25. organizuje „Reklamę Dzieciom”. Przez ćwierćwiecze łącznie ponad 25 mln zł trafiło do ponad tysiąca placówek.
15.11.17, 10:11
telewizja » seriale
Korona Królów od stycznia 2018 r. w TVP1
Kostiumowa opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. 
„Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 cztery razy w tygodniu. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Kalendarium
Dziś jest 18 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL