28.08.17, 17:00

Trzy nowe programy w ofercie TVP Polonia

Logo stacji
Fot.: materiały prasowe

TVP Polonia rozpocznie wrzesień nowościami - „Magazyn z Kanady”, „ZUS bez granic” oraz „Przekaz bezpośredni”. Po wakacyjnej przerwie wraca publicystyka: „Rozmowa Polonii” i „Racja Stanu”. Nie zabraknie premierowych odcinków programów: „Słownik polsko@polski – talk show prof. Jana Miodka”, „Kulturalni.pl”, „Oczy w oczy” oraz kolejnej serii cyklu edukacyjnego dla młodych widzów - „Baw się słowami”.

W nadchodzącym sezonie w TVP Polonia zaprezentuje wiele propozycji filmowych, m.in. w cyklu „Uwaga – premiera!” filmy: „Miasto 44” (reż. Jan Komasa), „Wichry Kołymy” (reż. Marleen Gorris), „1920. Bitwa Warszawska” (reż. Jerzy Hoffman), „Fotograf” (reż. Waldemar Krzystek). Sobota z TVP Polonia to emisja cyklu „Wielkie Testy TVP”. Natomiast w niedzielne wieczory zostaną zaprezentowane znane polskie produkcje kinowe takie jak: „Drzazgi” (reż. Maciej Pieprzyca), „Papusza” (reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), „Rozmowy kontrolowane” (reż. Sylwester Chęciński) czy „Randka w ciemno” (reż. Wojciech Wójcik).

Od września w TVP Polonia również najnowsze serialowe produkcje Telewizji Polskiej: „Wojenne dziewczyny” - opowieść o latach okupacji hitlerowskiej widziane oczami trzech młodych Polek oraz „Komisariat” – paradokument kryminalny. Po raz pierwszy w TVP Polonia także „Wenecja” w wersji odcinkowej, czyli wyimaginowana podróż do krainy włoskich jezior. Nie zabraknie też premierowych odcinków takich seriali jak: „O mnie się nie martw V”, „Ojciec Mateusz XVII”, „Blondynka V” czy telenoweli - „M jak miłość”.

Pasma filmów dokumentalnych w TVP Polonia to ważna część ramówki kanału. W cyklu „Polskie życiorysy” wyemitowane zostaną biografie m.in. prof. łódzkiej szkoły filmowej Wandy Mirowskiej („Skróć pan to”), działacza kultury i filmowca Lucjana Bokińca („O kinie: Bokiniec”), polskiego uczonego Ignacego Domeyki („Chile śladami Ignacego Domeyki”). W paśmie „Tak było…” będzie można zobaczyć premierowe obrazy - świadectwa polskiej historii: produkcja TVP Polonia „Polski nie zniszczy nic na świecie” opowiadająca o Antonim Dołędze ps. „Znicz", żołnierzu powojennego podziemia niepodległościowego, ukrywającym się do lat 80-tych. Ponadto „Gdzie jest Porozumienie Gdańskie?”, „Wygrać z przeznaczeniem” czy „Matecznik”.

W niedzielę w TVP Polonia poranek dla rodziny: „Teleranek”, po nim „Ziarno”, „Baw się słowami” oraz serial przygodowy „Magiczne drzewo”. TVP Polonia przygotowała również specjalne pasma dziecięce. W każdą niedzielę cykl edukacyjno-językowy „Baw się słowami”, mający na celu wspieranie nauki języka polskiego u dzieci dwu– lub wielojęzycznych. A od poniedziałku do piątku programy, które bawią, ciekawią i edukują: „Moliki książkowe”, „Supełkowe ABC”, „Margolcia i miś zapraszają dziś”, „Przyjaciele lasu”, „Załoga Eko”, „Petersburski Music Show” oraz „Domisie”. Młodych widzów kanał zaprasza także na przygodę z nauką, czyli magazyny popularno-naukowe: „Astronarium”, „Jak to działa?”, „Sonda 2”.

Niezmiennie od lat w TVP Polonia goszczą dobre polskie bajki i baśnie na dobranoc. W tym sezonie: „Miś Uszatek”, „Lis Leon”, „Czarny Błysk”, „Kulfon co z ciebie wyrośnie”, „Bajki zza okna”, „Baśnie i bajki polskie”, „Rodzina Treflików”.

Jesienią na antenę wraca polonijny blok wieczorny w dłuższym wydaniu - od poniedziałku do piątku od godz. 21:45 najważniejsze informacje w serwisie „Polonia 24”. Po nim omówienie najistotniejszych wydarzeń dnia w programie „Rozmowa Polonii” oraz interaktywne studio „Halo Polonia” – spotkania z działaczami polonijnymi, ludźmi kultury, sztuki i nauki oraz z ekspertami komentującymi sprawy kluczowe dla Polonii w świecie. Ofertę programową TVP Polonia wzbogacą programy: „Magazyn z Kanady” poruszający najważniejsze sprawy dotyczące tamtejszej Polonii, „ZUS bez granic” - poradnik dla Polaków przebywających czasowo lub na stałe za granicą oraz „Przekaz bezpośredni” - filmowa opowieść o życiu społeczności polonijnej w europejskich metropoliach.

Komentarze

Powiązane

20.01.18, 10:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
TVP VOD z nowymi aplikacjami
Telewizja Polska udostępniła bezpłatne aplikacje TVP VOD na tablety, smartfony i smart TV. Dzięki nim można zyskać wygodny, łatwy dostęp do seriali, filmów, programów telewizji publicznej.
19.01.18, 22:00
| telewizja » informacje | biznes i technologie » sprzęt
Plus i Cyfrowy Polsat oferują nowy Zestaw Internetu Domowego 300
Wkrótce do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Jest to najnowsza generacja i kolejny etap rozwoju unikalnego na polskim rynku rozwiązania, które jest oferowane przez Grupę Cyfrowy Polsat od 2014 r.
19.01.18, 19:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Filmy za darmo. Przegląd filmów francuskich w TVP VOD
Patforma TVP VOD zaprasza do oglądania filmów francuskich w ramach VIII edycji MyFrenchFilmFestival. Pozycje festiwalowe dostępne będą przez miesiąc za darmo w serwisie internetowym i w aplikacjach TVP VOD.
19.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
Kossakowski. Wtajemniczenie wiosną w TTV
Przemysław Kossakowski pojawi się wiosną na antenie TTV z nowym programem. W serii „Kossakowski. Wtajemniczenie” ma fascynować się tym, co nieznane i skryte na pierwszy rzut oka. 
19.01.18, 13:00
| telewizja » informacje
Beata Tyszkiewicz odchodzi z jury programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami
Beata Tyszkiewicz nie pojawi w składzie jury w ósmej edycji show „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami” w Telewizji Polsat. 
18.01.18, 18:00
| telewizja » informacje
FOX Networks Group Poland wspiera po raz kolejny polskie rysie nizinne
Wystartowała II edycja akcji #PiątkaDlaRysia realizowanej przez FOX Networks Group Poland, nadawcy kanału Nat Geo Wild. Aktywacja, której beneficjentem jest WWF Polska, towarzyszy kampanii mediowej promującej „Miesiąc z wielkimi kotami” – coroczne wydarzenie stacji. 
18.01.18, 10:00
| telewizja » informacje
Kanały Eleven Sports w kolejnych sieciach
Od stycznia br., kanały Eleven Sports są dostępne dla abonentów kolejnych jedenastu operatorów telewizji kablowej.
17.01.18, 19:00
| telewizja » seriale
Drogi wolności, Telewizja Polska przygotowuje nowy serial
TVP rozpoczyna realizację wyjątkowej produkcji. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich zostaną ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych. „Drogi wolności” mają zadebiutować jesienią br. 
17.01.18, 17:32
| telewizja » informacje
TVP: Klaudiusz Pobudzin rezygnuje. Jarosława Olechowski p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
Nieoczekiwanie, 17 stycznia br. pełniącym obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został szef zespołu "Wiadomości" Jarosław Olechowski.
17.01.18, 17:00
| telewizja » informacje | reklama & PR » informacje
Biura Reklamy TVP sprzedaje już reklamy na czas ZIO w Pjongczang
Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż czasu reklamowego przy Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Najdrożej zostały wycenione reklamy przy zawodach w skokach narciarskich. Wprowadzone zostały także specjalne zasady dotyczące sponsorowania oraz ogłoszona oferta reklam online.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL