28.08.17, 16:00

Jesień w TVP Kultura

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

Jesienią na antenie TVP Kultura pojawią się nowe programy o literaturze, filozofii, kinie i muzyce, cztery nowe pasma filmowe. Stacja zaplanowała m.in. przegląd filmów Roberta Altmana, dokumenty o Nicku Cave’ie, hip-hopie i punk rocku oraz emisję koncertów (Radiohead, Queen i Iggy’ego Popa).

W nowym sobotnim programie śniadaniowym „Kierunek Kultura” zawita do różnych polskich miast, aby pokazać je od nieznanej dotąd strony. W premierowym cyklu „Vistuliada” zostaną pokazani Ci, którzy tworzą i działają nad Wisłą, a w nowym sezonie „Szlakiem Kolberga” z artystami z pierwszych stron gazet wyruszy na spotkanie z twórcami muzyki ludowej.

W jesiennej ramówce znajdą się też propozycje dla wielbicieli literatury i filozofii. Barbara Schabowska zaprosi na nowy magazyn literacki Zakładka. Prof. Piotr Nowak i dr Ivan Dimitrijević poprowadzą poświęcone filozofii show Kronos, a poranny Dziennik filozofa – m.in. prof. Robert Piłat.

Widzowie będą mogli poznać nowe oblicza znanych i lubianych programów: emitowany w środy Pegaz przeniesie się na godz. 22:30, a Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski, znani do tej pory z cyklu „Tanie Dranie”, od jesieni porozmawiają o filmach w magazynie „Dranie w Kinie”.

Nowe pasmo filmowe to Czwartkowy Klub Filmowy. Wszystkie czwartki danego miesiąca o 20:20 poświęcone będą konkretnemu tematowi: artyście, gatunkowi filmowemu czy okresowi w historii kinematografii. Nowy cykl zainauguruje przegląd dzieł Roberta Altmana.

TVP Kultura zaprosi też przed telewizory na teatralne premiery („Rachela”, „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej”, „Mrok”), a do warszawskiego Kina Elektronik na „Krótką historię współczesnego teatru”, czyli przegląd zarejestrowanych przez stację spektakli.

Z myślą o wielbicielach muzyki klasycznej powstało nowe pasmo, w ramach którego cztery razy w miesiącu – w niedziele – pokazywane będą opery i balety z najważniejszych światowych scen.

Komentarze

Powiązane

20.01.18, 10:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
TVP VOD z nowymi aplikacjami
Telewizja Polska udostępniła bezpłatne aplikacje TVP VOD na tablety, smartfony i smart TV. Dzięki nim można zyskać wygodny, łatwy dostęp do seriali, filmów, programów telewizji publicznej.
19.01.18, 22:00
| telewizja » informacje | biznes i technologie » sprzęt
Plus i Cyfrowy Polsat oferują nowy Zestaw Internetu Domowego 300
Wkrótce do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Jest to najnowsza generacja i kolejny etap rozwoju unikalnego na polskim rynku rozwiązania, które jest oferowane przez Grupę Cyfrowy Polsat od 2014 r.
19.01.18, 19:00
| telewizja » informacje | internet » informacje
Filmy za darmo. Przegląd filmów francuskich w TVP VOD
Patforma TVP VOD zaprasza do oglądania filmów francuskich w ramach VIII edycji MyFrenchFilmFestival. Pozycje festiwalowe dostępne będą przez miesiąc za darmo w serwisie internetowym i w aplikacjach TVP VOD.
19.01.18, 15:00
| telewizja » informacje
Kossakowski. Wtajemniczenie wiosną w TTV
Przemysław Kossakowski pojawi się wiosną na antenie TTV z nowym programem. W serii „Kossakowski. Wtajemniczenie” ma fascynować się tym, co nieznane i skryte na pierwszy rzut oka. 
19.01.18, 13:00
| telewizja » informacje
Beata Tyszkiewicz odchodzi z jury programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami
Beata Tyszkiewicz nie pojawi w składzie jury w ósmej edycji show „Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami” w Telewizji Polsat. 
18.01.18, 18:00
| telewizja » informacje
FOX Networks Group Poland wspiera po raz kolejny polskie rysie nizinne
Wystartowała II edycja akcji #PiątkaDlaRysia realizowanej przez FOX Networks Group Poland, nadawcy kanału Nat Geo Wild. Aktywacja, której beneficjentem jest WWF Polska, towarzyszy kampanii mediowej promującej „Miesiąc z wielkimi kotami” – coroczne wydarzenie stacji. 
18.01.18, 10:00
| telewizja » informacje
Kanały Eleven Sports w kolejnych sieciach
Od stycznia br., kanały Eleven Sports są dostępne dla abonentów kolejnych jedenastu operatorów telewizji kablowej.
17.01.18, 19:00
| telewizja » seriale
Drogi wolności, Telewizja Polska przygotowuje nowy serial
TVP rozpoczyna realizację wyjątkowej produkcji. Burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich zostaną ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych. „Drogi wolności” mają zadebiutować jesienią br. 
17.01.18, 17:32
| telewizja » informacje
TVP: Klaudiusz Pobudzin rezygnuje. Jarosława Olechowski p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
Nieoczekiwanie, 17 stycznia br. pełniącym obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został szef zespołu "Wiadomości" Jarosław Olechowski.
17.01.18, 17:00
| telewizja » informacje | reklama & PR » informacje
Biura Reklamy TVP sprzedaje już reklamy na czas ZIO w Pjongczang
Telewizja Polska rozpoczęła sprzedaż czasu reklamowego przy Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Najdrożej zostały wycenione reklamy przy zawodach w skokach narciarskich. Wprowadzone zostały także specjalne zasady dotyczące sponsorowania oraz ogłoszona oferta reklam online.
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 22.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL