28.08.17, 16:08

Jesień w TVP Kultura

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

Jesienią na antenie TVP Kultura pojawią się nowe programy o literaturze, filozofii, kinie i muzyce, cztery nowe pasma filmowe. Stacja zaplanowała m.in. przegląd filmów Roberta Altmana, dokumenty o Nicku Cave’ie, hip-hopie i punk rocku oraz emisję koncertów (Radiohead, Queen i Iggy’ego Popa).

W nowym sobotnim programie śniadaniowym „Kierunek Kultura” zawita do różnych polskich miast, aby pokazać je od nieznanej dotąd strony. W premierowym cyklu „Vistuliada” zostaną pokazani Ci, którzy tworzą i działają nad Wisłą, a w nowym sezonie „Szlakiem Kolberga” z artystami z pierwszych stron gazet wyruszy na spotkanie z twórcami muzyki ludowej.

W jesiennej ramówce znajdą się też propozycje dla wielbicieli literatury i filozofii. Barbara Schabowska zaprosi na nowy magazyn literacki Zakładka. Prof. Piotr Nowak i dr Ivan Dimitrijević poprowadzą poświęcone filozofii show Kronos, a poranny Dziennik filozofa – m.in. prof. Robert Piłat.

Widzowie będą mogli poznać nowe oblicza znanych i lubianych programów: emitowany w środy Pegaz przeniesie się na godz. 22:30, a Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski, znani do tej pory z cyklu „Tanie Dranie”, od jesieni porozmawiają o filmach w magazynie „Dranie w Kinie”.

Nowe pasmo filmowe to Czwartkowy Klub Filmowy. Wszystkie czwartki danego miesiąca o 20:20 poświęcone będą konkretnemu tematowi: artyście, gatunkowi filmowemu czy okresowi w historii kinematografii. Nowy cykl zainauguruje przegląd dzieł Roberta Altmana.

TVP Kultura zaprosi też przed telewizory na teatralne premiery („Rachela”, „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej”, „Mrok”), a do warszawskiego Kina Elektronik na „Krótką historię współczesnego teatru”, czyli przegląd zarejestrowanych przez stację spektakli.

Z myślą o wielbicielach muzyki klasycznej powstało nowe pasmo, w ramach którego cztery razy w miesiącu – w niedziele – pokazywane będą opery i balety z najważniejszych światowych scen.

Komentarze

Powiązane

24.09.17, 23:09
telewizja » seriale
Kłamstwa w HBO GO
Pierwsze dwa odcinki nowego serialu obyczajowego „Kłamstwa” („Liar”) są dostępne w serwisie internetowym HBO GO. 
24.09.17, 12:09
telewizja » seriale
Lukas Moodysson nakręci pierwszy skandynawski serial HBO Europe GÖSTA
Oddział HBO Nordic, będący częścią HBO Europe, zamówił pierwszy skandynawski serial własnej produkcji. Scenarzystą i reżyserem ośmioodcinkowego serialu „GÖSTA” (tytuł roboczy) jest szwedzki filmowiec Lukas Moodysson („Fucking Åmål”).
23.09.17, 18:09
telewizja » informacje
Lekarze na start i Lombard. Życie pod zastaw o nowych godzinach
TV Puls od 25 września br. zmienia godziny emisji swoich nowych produkcji.
23.09.17, 12:09
telewizja » informacje
Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet w Super Polsacie i antenach sportowych grupy Polsat
Siatkarskie Mistrzostwa Europy kobiet, które startują 22 września br. w Azerbejdżanie i Gruzji, polscy kibice będą mogli śledzić na antenach Super Polsatu, Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News. Finał turnieju 1 października. 
22.09.17, 12:09
telewizja » informacje
Grupa Gremi kupiła Alvernia Studios
Kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza Grupa Gremi kupiła obiekt Alvernia Studios.
21.09.17, 12:09
telewizja » informacje
4FUN.TV startuje z jesienną ramówką
22 września br. ruszy jesienna ramówka 4FUN.TV. Tego dnia widzowie zobaczą także nową oprawę, a rano przywita ich głos Damiana Michałowskiego.
21.09.17, 08:09
telewizja » badania rynku
MEC: Kanały z MUX-8 w dalszym ciągu słabo rozpoznawalne
Rozczarowujące wyniki oglądalności stacji z MUX-8 wynikają m.in. z ich słabej znajomości przez polskich widzów. Badanie MEC pokazuje, że nadal niewiele ponad 1/3 polskich internautów wie o poszerzeniu oferty Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Najmocniejszą markę zbudowała dotychczas Nowa TV.
20.09.17, 11:09
telewizja » informacje
Polsat Viasat History w otwartym oknie sieci Vectra
Do 30 września br., abonenci Vectry mają dostęp do kanału Polsat Viasat History w ramach otwartego okna, bez dodatkowych opłat. 
19.09.17, 12:09
telewizja » informacje
Drunk History – Pół litra historii od 12 października br. na antenie Comedy Central
Od 12 października br. w każdy czwartek o godzinie 22:00 stacja Comedy Central emitować będzie premierowe odcinki najnowszej lokalnej produkcji, „Drunk History – Pół litra historii”.
18.09.17, 21:09
telewizja » seriale
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe w Cartoon Network
Cartoon Network rozpoczyna emisję nowego serialu animowanego „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, opartego na produkcji animowanej Sony Pictures o tym samym tytule. Akcja serialu dzieje się przed wydarzeniami z filmu.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 25.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Fortuna i namiętności. Zemsta".

do 22.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Ten jeden rok".

do 21.10.17

Do zdobycia jeden egzeplarz książki "Nalewka zapomnienia czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek".

Kalendarium
Dziś jest 25 września 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL