28.08.17, 16:08

Jesień w TVP Kultura

Logo kanału
Fot.: materiały prasowe

Jesienią na antenie TVP Kultura pojawią się nowe programy o literaturze, filozofii, kinie i muzyce, cztery nowe pasma filmowe. Stacja zaplanowała m.in. przegląd filmów Roberta Altmana, dokumenty o Nicku Cave’ie, hip-hopie i punk rocku oraz emisję koncertów (Radiohead, Queen i Iggy’ego Popa).

W nowym sobotnim programie śniadaniowym „Kierunek Kultura” zawita do różnych polskich miast, aby pokazać je od nieznanej dotąd strony. W premierowym cyklu „Vistuliada” zostaną pokazani Ci, którzy tworzą i działają nad Wisłą, a w nowym sezonie „Szlakiem Kolberga” z artystami z pierwszych stron gazet wyruszy na spotkanie z twórcami muzyki ludowej.

W jesiennej ramówce znajdą się też propozycje dla wielbicieli literatury i filozofii. Barbara Schabowska zaprosi na nowy magazyn literacki Zakładka. Prof. Piotr Nowak i dr Ivan Dimitrijević poprowadzą poświęcone filozofii show Kronos, a poranny Dziennik filozofa – m.in. prof. Robert Piłat.

Widzowie będą mogli poznać nowe oblicza znanych i lubianych programów: emitowany w środy Pegaz przeniesie się na godz. 22:30, a Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski, znani do tej pory z cyklu „Tanie Dranie”, od jesieni porozmawiają o filmach w magazynie „Dranie w Kinie”.

Nowe pasmo filmowe to Czwartkowy Klub Filmowy. Wszystkie czwartki danego miesiąca o 20:20 poświęcone będą konkretnemu tematowi: artyście, gatunkowi filmowemu czy okresowi w historii kinematografii. Nowy cykl zainauguruje przegląd dzieł Roberta Altmana.

TVP Kultura zaprosi też przed telewizory na teatralne premiery („Rachela”, „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej”, „Mrok”), a do warszawskiego Kina Elektronik na „Krótką historię współczesnego teatru”, czyli przegląd zarejestrowanych przez stację spektakli.

Z myślą o wielbicielach muzyki klasycznej powstało nowe pasmo, w ramach którego cztery razy w miesiącu – w niedziele – pokazywane będą opery i balety z najważniejszych światowych scen.

Komentarze

Powiązane

17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
Nowy kanał Eleven Sports 4 na platformie nc+
20 listopada br. zostanie uruchomiony nowy kanał Eleven Sports 4. Przez pierwsze trzy miesiące będzie on dostępny tylko dla abonentów platformy nc+.
17.11.17, 16:11
telewizja » informacje
DISCO GARY czyli Rodzinne pary na antenie POLO TV
Na antenie telewizji POLO TV wystartuje nowy program kulinarny „DISCO GARY, czyli Rodzinne pary”. W każdym odcinku rywalizować będą dwuosobowe drużyny, składające się z członków rodzin. Ich zmagania oceniać będzie jury złożone z profesjonalnego szefa kuchni oraz gwiazd disco polo.
17.11.17, 13:11
telewizja » informacje
Startuje Eleven Sports 4. Eleven Sports zmienia nazwy i logotypy swoich stacji
20 listopada br., ELEVEN SPORTS zmieni nazwy i logotypy kanałów telewizyjnych ze swojego portfolio. Rebranding związany jest ze startem nowego kanału, który na początku będzie dostępny tylko w ofercie platformy nc+.
17.11.17, 08:11
telewizja » badania rynku
Joker z rekordową widownią
Odcinek teleturnieju „Joker”, emitowany w środę 15 listopada br. o godz. 20.00 na antenie Super Polsat, przyciągnął przed telewizory średnio 220 tys. widzów (dane: NAM). 
16.11.17, 19:11
telewizja » informacje
INEA z akcją dla nowych klientów. Operator rozda konsole PlayStation 4 i Xbox One
W ramach najnowszej akcji INEA „Moc prezentów”, trwającej od 14 listopada br., osoby które kupią internet oraz telewizję od INEA, otrzymają najnowszą konsolę PlayStation 4 lub Xbox One z grą FIFA 18 za 1 zł.
16.11.17, 17:11
telewizja » informacje
Grupa Multimedia Polska ma 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych
Przychody Grupy Multimedia Polska za trzy kwartały 2017 r. wyniosły 510,2 mln zł, co oznacza nieznaczny spadek o 2,4 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Na koniec września br. z usług Grupy Multimedia Polska korzystało ponad 757,6 tys. klientów usług telekomunikacyjnych.
16.11.17, 14:11
telewizja » informacje
Prof. Mirosław Filiciak: To nie koniec telewizji
Nawet w dobie internetu pozostaje skutecznym medium, ale czy w przyszłości też tak będzie? Telewizja. O perspektywach jej rozwoju pisze prof. Mirosław Filiciak, kierownik School of Ideas Uniwersytetu SWPS.
16.11.17, 13:11
telewizja » informacje
BBC promuje premierę Błękitnej Planety II
BBC Worldwide wykorzystało druk 3D w ramach kampanii reklamowej „Błękitnej Planety II”, która w Polsce będzie miała swoją premierę na kanale BBC Earth 16 listopada br. o godz. 19:55.
16.11.17, 08:11
telewizja » seriale
Pożegnanie Lucjana Mostowiaka. M jak Miłość z rekordową widownią w sezonie
Wtorkowy, 1329. odcinek serialu „M jak Miłość” w TVP2 zanotował rekordową widownię 6,3 mln widzów (udziały w rynku wyniosły 39,25 proc.), a zasięg wyniósł 7,5 mln (dane: NAM). 
15.11.17, 19:11
telewizja » informacje
Kamil Stoch. Moja Historia. Program o skoczku narciarskim w Eurosporcie 1
Podwójny mistrz olimpijski, multimedalista mistrzostw świata, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni i zdobywca Kryształowej Kuli – sportowe wyczyny Kamila Stocha są znane wszystkimi kibicom skoków narciarskich. Eurosport pokaże codzienne życie skoczka.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu telewizja: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Kalendarium
Dziś jest 20 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL