25.08.17, 13:08

Warszawa.Wyborcza.pl uruchomiła multimedialny serwis o rewitalizacji Pragi

Nowy serwis Wyborczej
Fot.: materiały prasowe

Działalność rozpoczął serwis Warszawa.Wyborcza.pl poświęcony rewitalizacji Pragi. Redakcja przybliża w nim ideę programu poprawy warunków życia mieszkańców tej prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy, który zaplanowano na kolejne pięć lat. Partnerem projektu jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Serwis Warszawa.Wyborcza/rewitalizacjapragi pokazuje, jak zmieni się oblicze Pragi z różnych perspektyw. Przedstawia plany urzędników, obawy i nadzieje mieszkańców, opinie niezależnych specjalistów. Można w nim przeczytać reportaże i wywiady, posłuchać głosu prażan, obejrzeć ich codzienne życie, sprawdzić zmiany na interaktywnych mapach czy znaleźć przydatne kontakty do osób odpowiedzialnych za rewitalizację.

Serwis ma być w najbliższych miesiącach rozbudowywany o kolejne rozdziały i nowe multimedialne formy.

Program rewitalizacji Pragi 2022 ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców tego obszaru. Został zakrojony na tak szeroka skalę, że mówi się o nim „cywilizacyjny skok”. Na praskim brzegu właśnie zaczynają się generalne remonty kamienic, w które nie inwestowano od kilkudziesięciu lat, a ludzie wciąż żyją w nich bez centralnego ogrzewania ze wspólną łazienką na korytarzu. Według programu rewitalizacji Pragi władze miasta do 2022 r. zainwestują po praskiej stronie ok. 1,6 mld zł. Program obejmuje dzielnicę Praga-Północ, część Pragi-Południe i Targówka. Rejony, na które będą przeznaczone największe środki, to Stara i Nowa Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Fabryczny i Mieszkaniowy.

Projekt powstał we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą.

Komentarze

Powiązane

17.11.17, 11:11
internet » informacje
Gazeta.pl wprowadza jednoodsłonowe fotostory
W serwisach tematycznych grupy Gazeta.pl wprowadzony został nowy sposób wyświetlania fotostory - krótkich artykułów z dużą liczbą zdjęć, dotychczas publikowanych w formie tzw. slajdów. 
17.11.17, 10:11
internet » informacje
Interia z nowym serwisem Esporter.pl
Interia uruchomiła nowy serwis Esporter.pl, funkcjonujący w ramach sektora Gry portalu.
15.11.17, 18:11
internet » informacje
Dwa serwisy dołączyły do sieci Royal Ad
Witryny businesstraveller.pl oraz strefainwestorow.pl dołączyły do portfolio Royal Ad – sieci reklamowej dla segmentu premium. 
13.11.17, 15:11
internet » informacje
Eurosport z Interią tworzą nowy serwis sportowy
Eurosport (Discovery Communications) oraz Grupa Interia zawarły porozumienie, na mocy którego od 13 listopada działanie rozpoczyna serwis eurosport.interia.pl. Strona będzie osadzona na domenie interia.pl i ma stać się jednym z największych portali o tematyce sportowej w Polsce. 
13.11.17, 14:11
internet » e-commerce
Iperfumy.pl by Notino z pierwszym stacjonarnym salonem sprzedaży. Na początek Poznań
Iperfumy.pl by Notino – perfumeria internetowa otwiera pierwszy w Polsce stacjonarny salon sprzedaży. To kolejny etap ekspansji marki i rozwoju sieci ekskluzywnych perfumerii. Sklep zostanie otwarty 16 listopada br. w Galerii Posnania.
11.11.17, 08:11
internet » informacje
Fratria rusza z projektem 2018.pl
Portal 2018.pl to nowy internetowy projekt Fratrii gromadzący w jednym miejscu liczne informacje na temat uroczystości związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. 
10.11.17, 18:11
internet » e-commerce
Na początku Warszawa i Mazowsze. Poczta Polska udostępnia odbiór przesyłek w sklepach Żabka i Freshmarket
Od połowy listopada br. w niemal 450 sklepach Żabka i Freshmarket na terenie Warszawy i wybranych miejscowości w województwie mazowieckim możliwy będzie odbiór przesyłek kurierskich wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej. U
06.11.17, 19:11
internet » ludzie
Małgorzata Ohme redaktor naczelną serwisu kobieta.onet.pl
Z początkiem listopada br. do Grupy Onet-RAS Polska dołączyła Małgorzata Ohme, która objęła stanowisko redaktor naczelnej serwisu kobieta.onet.pl. B
06.11.17, 11:11
internet » informacje
Lekko Nie Będzie. Wspólny projekt IPLI i Tomasza Działowego
Tomasz „Gimper” Działowy, youtuber posiadający 1,2 mln subskrybentów na swoim kanale, wspólnie z IPLĄ wystartował z nowym formatem inspirowanym popularnymi telewizyjnymi programami typu talk show. 
03.11.17, 12:11
internet » informacje
Sprawdza się! Pogoda w Interii z danymi smogowymi i kampanią reklamową
Najczęściej sprawdzana prognoza pogody w polskim internecie zyskała nowy, bardziej użyteczny i estetyczny wygląd. Została również wzbogacona o dane smogowe.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Http://www.Autodoc.PL