01.08.17, 11:08

Powstańcy 1944. Projekt Gazeta.pl na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstańcy 1944
Fot.: materiały prasowe

1 sierpnia br. Gazeta.pl po raz kolejny uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wyjątkowym materiałem wideo z udziałem powstańców. Materiał „Powstańcy 1944” będzie dostępny m.in. na stronie głównej portalu, na Facebooku, a także w serwisie Gazeta.pl.

W 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego redakcja Gazeta.pl po raz drugi oddaje głos osobom, które uczestniczyły w wydarzeniach 1944 roku. Zapoczątkowany w zeszłym roku projekt „Powstanie ‘44” został uzupełniony o kolejny wyjątkowy materiał wideo.

„Możliwość porozmawiania z ludźmi, którzy w 1944 roku walczyli za wolność to dla nas unikalne doświadczenie. W szczerych rozmowach opowiadali nam o swoich wspomnieniach i dzielili się prawdą o Powstaniu. Jesteśmy im głęboko wdzięczni za udział w nagraniach i wyjątkową lekcję historii i, przede wszystkim, życia” - mówi Anna Gumkowska, dyrektor biznesu lifestyle i wideo w Gazeta.pl.

Podczas tworzenia materiału zespół wideo Gazeta.pl zapytał Powstańców o to, co najlepiej zapamiętali z 63 dni walk, o najważniejsze momenty, emocje i uczucia, a także o codzienne życie w czasie wojny. Ich historie mówią same za siebie - powstańcy opowiadają m.in. o pierwszym papierosie wypalonym nie dla zabawy, ale żeby nie czuć okropnego głodu, pierwszym zabitym człowieku czy strachu odczuwanym podczas walki na barykadach.

1 sierpnia br. materiał będzie wyświetlany na stronie głównej Gazeta.pl, w kinach sieci Helios i Gutek Film, na ekranach AMS w warszawskich tramwajach oraz na ekranach Screen Network. Projekt będzie także promowany na antenie Radia TOK FM. Przez kolejne 63 dni fragmenty nagrań z udziałem powstańców będą publikowane na stronie głównej Gazeta.pl, a także na Facebooku. Materiał „Powstańcy 1944” miał swoją premierę na telebimie tuż przed startem sobotniego 27. Biegu Powstania Warszawskiego.

Komentarze

Powiązane

17.08.17, 12:08
internet » e-commerce
eBay uruchamia spersonalizowaną stronę główną w wersji polskiej
eBay wzbogaca swoją stronę główną o dynamiczny interfejs i rozwiązania z zakresu personalizacji zakupów. Nowa strona główna funkcjonuje już na innych rynkach, tj. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii, Francji, Włoszech i Hiszpanii, a od dziś dostępna jest również w wersji polskiej.
14.08.17, 12:08
internet » badania rynku
Gemius: podczas wakacji nie słabnie popularność serwisów informacyjnych i publicystycznych
Lato znacząco wpływa na aktywność Polaków w internecie. Wraz z cieplejszą aurą spędzają oni w wirtualu niemal o pół godziny dziennie mniej niż w styczniu. Tendencji tej wymykają się jednak serwisy informacyjne, których popularność nie słabnie w wakacje - informuje Gemius.
11.08.17, 20:08
internet » informacje
Newspoint wśród 50 najlepszych start-upów w Europie
Newspoint oferujący kompleksową analitykę danych z mediów został zaproszony do uczestnictwa w jednym z największych akceleratorów startupów w Europie “weXelerate”.
11.08.17, 15:08
internet » ludzie
Michał Mierzyński dołączył do zespołu Trader.com (Polska)
Wraz z początkiem sierpnia br. Michał Mierzyński został dyrektorem rozwoju i marketingu serwisów motoryzacyjnych w Trader.com (Polska).
11.08.17, 12:08
internet » informacje
Skarby polskie. Pierwszy serial internetowy HISTORY
Stacja HISTORY wyprodukowała pierwszy internetowy serial dokumentalny, który 10 sierpnia br. będzie udostępniony użytkownikom aplikacji nc+ GO TV, a pod koniec miesiąca pojawi się również na kanałach społecznościowych HISTORY. 
10.08.17, 08:08
internet » informacje
Przegląd mediów lokalnych na stronie głównej Wirtualnej Polski
Wystartował przegląd mediów lokalnych WP. To nowa sekcja strony głównej Wirtualnej Polski prezentująca  najważniejsze informacje z mediów regionalnych w całej Polsce. Postawiono na pełność, jakość i tempo prezentowanych informacji.
09.08.17, 18:08
internet » informacje
Reklama daje wolność mediom. Akcja Wirtualnej Polski
Wystartowała kampania Wirtualnej Polski, której celem jest przypomnienie użytkownikom, że reklamy stanowią podstawowe źródło utrzymania mediów.
08.08.17, 12:08
internet » badania rynku
Twitter.com rzadziej odwiedzany w weekendy
W lipcu br., stronę internetową Twitter.com odwiedzało codziennie średnio 1,4 proc. polskich internautów. Zdecydowanie mniejszą ochotę na ćwierkanie użytkownicy mieli w weekendy. 
08.08.17, 09:08
internet » ludzie
Anna J. Dudek w zespole serwisu Wysokieobcasy.pl
W sierpniu br. do zespołu serwisu Wysokieobcasy.pl dołączyła Anna J. Dudek, która będzie redaktorką prowadzącą.
07.08.17, 19:08
internet » informacje
WP Pilot - wakacyjna promocja pakietu
WP Pilot - telewizyjny serwis streamingowy, przygotował specjalną promocję. Na każdym urządzeniu  do końca sierpnia br. można  oglądać  ponad 80 kanałów telewizyjnych za 9.90 zł.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Konkursy
do 11.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Łowca szczurów".

do 10.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Opowieści tajemnicze i szalone".

do 02.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Zatoka Latarni".

Kalendarium
Dziś jest 24 sierpnia 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

15.09.2017 r., Kraków.

Http://www.Autodoc.PL