28.07.17, 09:07

Polskie Radio będzie promować polską muzykę i kulturę w Chinach

Wiceprezes Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski oraz Prezes SMG Radio - Sun Xiangtong
Fot.: Polskie Radio

Polskie Radio S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Shanghai Media Group –jednym z największych chińskich koncernów medialnych. W ubiegłym roku SMG przystąpiło do Europejskiej Unii Nadawców, której członkiem jest również Polskie Radio. 

Porozumienie o współpracy stacji radiowych podpisali w obecności wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Pawła Lewandowskiego przedstawiciele Zarządów obydwu mediów – Wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski oraz Prezes SMG Radio – Sun Xiangtong.

„Misją Polskiego Radia jest promocja polskiej kultury, także poza granicami kraju. Polskie Radio zawsze podejmowało działania na rzecz upowszechniania polskiej muzyki w różnych krajach” – powiedział w Szanghaju Członek Zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski. Dodał, że Chiny stają się rynkiem, na którym chcą zaistnieć m.in. Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy. ”Polska ma do zaoferowania bogatą ofertę w zakresie różnych rodzajów muzyki, począwszy od znanego w Chinach Chopina i innych kompozytorów, przez jazz, muzykę współczesną, aż po nowoczesny pop i rock” - powiedział Staniszewski.

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z SMG, Polskie Radio daje sygnał, że jest zainteresowane jak najszerszym promowaniem polskiej muzyki i kultury na antenach szanghajskiego radia. Inauguracją wspólnych działań nadawców w tym zakresie był koncert polskiego zespołu MOA, który dzięki wsparciu Polskiego Radia miał okazję wystąpić w sali koncertowej SMG.

Podpisanie porozumienia o współpracy jest wynikiem wcześniejszych spotkań i rozmów pomiędzy przedstawicielami SMG i Polskiego Radia. Zgodziliśmy się na wymianę materiałów i pogłębianie współpracy. Cieszymy się, że możemy dziś gościć w Szanghaju delegację Polskiego Radia” - powiedział wiceprezes Shanghai Media Group Wang Zhiping.

Przedstawiciele Zarządów Polskiego Radia oraz SMG rozmawiali też o tym jak promować polską muzykę w Chinach.
Współpraca z Shanghai Media Group to kolejny projekt Polskiego Radia na rzecz popularyzacji polskiej muzyki i kultury w Chinach. Na przełomie 2016/2017 roku Minjiang Radio w Chengdu, stolicy Syczuanu, nadawało muzykę wyprodukowaną przez Polskie Radio.

Po rozmowach w Szanghaju delegacja Polskiego Radia spotka się też z przedstawicielami wiodących chińskich nadawców w Chengdu i Pekinie. W obydwu miastach odbędą się również współorganizowane przez Polskie Radio koncerty zespołu MOA.

Komentarze

Powiązane

17.10.17, 21:10
radio » informacje
Prezydencki koncert upamiętniający Tadeusza Kościuszkę na antenie Dwójki
18 października br., Program 2 Polskiego Radia przeprowadzi transmisję koncertu z Pałacu Prezydenckiego, poświęconego pamięci Tadeusza Kościuszki. Początek o godzinie 19.00.
15.10.17, 21:10
radio » informacje
Radio dla Ciebie będzie transmitować koncert Agnieszki Wilczyńskiej
Radio dla Ciebie zaprasza na co poniedziałkową transmisję koncertu z cyklu Gary Guthman Monday Jazz Club. Tym razem, na scenie wystąpi laureatka wielu nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce – Agnieszka Wilczyńska. 
15.10.17, 19:10
radio » informacje
Projekt Niemen w Radiu dla Ciebie. Transmisja koncertu Janusza Radka
Radio dla Ciebie będzie transmitować koncert z cyklu „Bliżej Gwiazd” – „Projekt Niemen”. 16 października br. słuchacze stacji będą mogli usłyszeć piosenki Czesława Niemena w wykonaniu Janusza Radka.
14.10.17, 09:10
radio » informacje
Jan Maria Rokita podsumowuje tydzień w polityce na antenie Radia Kraków
„Polityczne podsumowanie tygodnia” to kolejna publicystyczna propozycja w jesiennej ramówce Radia Kraków.
13.10.17, 17:10
radio » informacje
Premiera Wesela Stanisława Wyspiańskiego w Dwójce
W sobotę, 14 października br. Program 2 Polskiego Radia zaproponuje słuchaczom premierę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka. Emisja została zaplanowana w trzech częściach: o godz. 16.00, 19.00 i 21.00.
13.10.17, 12:10
radio » ludzie
Bartosz Szwoch w zarządzie Eurozetu
Bartosz Szwoch został członkiem zarządów spółek Eurozet i Eurozet Radio wchodzących w skład Grupy Eurozet.
13.10.17, 08:10
radio » badania rynku
Sieci radiowe: Radio Plus w dół, Radio Wawa w górę
Najpopularniejszą siecią radiowa w Polsce pozostaje Eska – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r. (sieci radiowe).
12.10.17, 22:10
radio » informacje
Radio WNET ponownie w eterze. Teraz w Warszawie na 87,8 FM przez miesiąc
17 października br. ponownie w eterze zagoszczą „Poranki WNET”. Radio WNET będzie nadawać z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na częstotliwości 87,8 MHz z mocą 150W ERP.
12.10.17, 13:10
radio » badania rynku
III kwartał 2017 r.: RMF FM liderem, Radio Zet w górę, Jedynka i Trójka w dół
Liderem rynku pozostaje Radio RMF FM. Największy wzrost udziałów zanotowało Radio Zet, a największy spadek Jedynka – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 30 września 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
12.10.17, 12:10
radio » informacje
Koncesje dla Eski Kraśnik 92,8 FM oraz Radia FAMA 99,1 FM
Podczas posiedzenia 5 października br., Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje dwóm lokalnym stacjom: Esce Kraśnik 92,8 FM oraz Radiu FAMA 99,1 FM.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 20.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Dzieci z Bullerbyn”.

do 19.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Kubuś Puchatek”.

do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

Kalendarium
Dziś jest 23 października 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL