28.07.17, 09:07

Polskie Radio będzie promować polską muzykę i kulturę w Chinach

Wiceprezes Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski oraz Prezes SMG Radio - Sun Xiangtong
Fot.: Polskie Radio

Polskie Radio S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Shanghai Media Group –jednym z największych chińskich koncernów medialnych. W ubiegłym roku SMG przystąpiło do Europejskiej Unii Nadawców, której członkiem jest również Polskie Radio. 

Porozumienie o współpracy stacji radiowych podpisali w obecności wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Pawła Lewandowskiego przedstawiciele Zarządów obydwu mediów – Wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski oraz Prezes SMG Radio – Sun Xiangtong.

„Misją Polskiego Radia jest promocja polskiej kultury, także poza granicami kraju. Polskie Radio zawsze podejmowało działania na rzecz upowszechniania polskiej muzyki w różnych krajach” – powiedział w Szanghaju Członek Zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski. Dodał, że Chiny stają się rynkiem, na którym chcą zaistnieć m.in. Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy. ”Polska ma do zaoferowania bogatą ofertę w zakresie różnych rodzajów muzyki, począwszy od znanego w Chinach Chopina i innych kompozytorów, przez jazz, muzykę współczesną, aż po nowoczesny pop i rock” - powiedział Staniszewski.

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z SMG, Polskie Radio daje sygnał, że jest zainteresowane jak najszerszym promowaniem polskiej muzyki i kultury na antenach szanghajskiego radia. Inauguracją wspólnych działań nadawców w tym zakresie był koncert polskiego zespołu MOA, który dzięki wsparciu Polskiego Radia miał okazję wystąpić w sali koncertowej SMG.

Podpisanie porozumienia o współpracy jest wynikiem wcześniejszych spotkań i rozmów pomiędzy przedstawicielami SMG i Polskiego Radia. Zgodziliśmy się na wymianę materiałów i pogłębianie współpracy. Cieszymy się, że możemy dziś gościć w Szanghaju delegację Polskiego Radia” - powiedział wiceprezes Shanghai Media Group Wang Zhiping.

Przedstawiciele Zarządów Polskiego Radia oraz SMG rozmawiali też o tym jak promować polską muzykę w Chinach.
Współpraca z Shanghai Media Group to kolejny projekt Polskiego Radia na rzecz popularyzacji polskiej muzyki i kultury w Chinach. Na przełomie 2016/2017 roku Minjiang Radio w Chengdu, stolicy Syczuanu, nadawało muzykę wyprodukowaną przez Polskie Radio.

Po rozmowach w Szanghaju delegacja Polskiego Radia spotka się też z przedstawicielami wiodących chińskich nadawców w Chengdu i Pekinie. W obydwu miastach odbędą się również współorganizowane przez Polskie Radio koncerty zespołu MOA.

Komentarze

Powiązane

16.08.17, 22:08
radio » informacje
Radio Zet zmienia logo
Radio ZET wprowadza zmodernizowane logo i system identyfikacji wizualnej marki. Kreację przygotowało studio UVMW.
16.08.17, 17:08
radio » informacje
Czy znasz ten dworzec? Nowa akcja Trójki
Trójka wystartowała z nowym, trzyodcinkowym konkursem dla słuchaczy – przede wszystkim podróżników i miłośników kolei. 
13.08.17, 12:08
radio » informacje
Pieskie życie zmieniamy na dobre. Akcja adopcyjna Radia Kraków 
11 cudownych psiaków i tysiąc powodów, aby przygarnąć każdego z nich... Podobnie jak rok temu „Marsz jamników” poprzedzi akcja „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”, podczas której Radio Kraków postara się pomóc w znalezieniu dobrych domów dla psów czekających na adopcję w małopolskich schroniskach.
12.08.17, 15:08
radio » informacje
Międzynarodowy Festiwal Chopin i jego Europa w Dwójce
Od 12 do 30 sierpnia w Warszawie trwać będzie 13. Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa”, organizowanyprzez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Program 2 Polskiego Radia.
12.08.17, 09:08
radio » informacje
Koncert grupy Paula i Karol w Trójce
W  niedzielę 13 sierpnia br., Program 3 Polskiego Radia wyemituje koncert folkowo-popowej grupy Paula i Karol, która w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej zagrała m.in. piosenki ze swojej najnowszej płyty „Our Town”. Początek jak zwykle o godz. 19.05.
11.08.17, 17:08
radio » wydarzenia branżowe
Vavamuffin w Forum Przestrzenie, czyli finał Czwórkowej akcji „Od Ujścia do Źródła”
Radiowa Czwórka zaprasza na finałowy koncert i audycję plenerową „Od Ujścia do Źródła”, który odbędzie się 14 sierpnia br. w krakowskim Klubie Forum Przestrzenie. 
11.08.17, 09:08
radio » badania rynku
Eska liderem, Złote Przeboje w dół
Eska pozostaje najpopularniejszą siecią radiową w Polsce – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2017 r. do 31 lipca 2017 r. (sieci radiowe).
11.08.17, 08:08
radio » badania rynku
RMF FM liderem, Trójka w dół
Radio RMF FM pozostaje najpopularniejszą stacją radiową w Polsce – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2017 r. do 31 lipca 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne radiowe).
11.08.17, 00:08
radio » ludzie
Paweł Truszczyński zastępcą Dyrektora Informacji Radia Zet
Paweł Truszczyński, dotychczasowy szef redaktorów wydań, awansował na stanowisko z-cy dyrektora informacji Radia ZET.
09.08.17, 12:08
radio » informacje
Branża elektroniczna apeluje do minister Streżyńskiej w sprawie cyfryzacji
ZIPSEE „Cyfrowa Polska” zwrócił się do minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej z prośbą o wydanie rozporządzenia, które określiłoby minimalne wymagania techniczne dla cyfrowych odbiorników radiowych. Powód? Na rynku pojawiła się nieuczciwa konkurencja sprzedająca cyfrowe odbiorniki starej technologii, które po cyfryzacji radia będą niekompatybilne i nieprzydatne.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Konkursy
do 11.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Łowca szczurów".

do 10.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Opowieści tajemnicze i szalone".

do 02.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Zatoka Latarni".

Kalendarium
Dziś jest 24 sierpnia 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

15.09.2017 r., Kraków.

Http://www.Autodoc.PL