28.07.17, 09:00

Polskie Radio będzie promować polską muzykę i kulturę w Chinach

Wiceprezes Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski oraz Prezes SMG Radio - Sun Xiangtong
Fot.: Polskie Radio

Polskie Radio S.A. podpisało porozumienie o współpracy z Shanghai Media Group –jednym z największych chińskich koncernów medialnych. W ubiegłym roku SMG przystąpiło do Europejskiej Unii Nadawców, której członkiem jest również Polskie Radio. 

Porozumienie o współpracy stacji radiowych podpisali w obecności wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Pawła Lewandowskiego przedstawiciele Zarządów obydwu mediów – Wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski oraz Prezes SMG Radio – Sun Xiangtong.

„Misją Polskiego Radia jest promocja polskiej kultury, także poza granicami kraju. Polskie Radio zawsze podejmowało działania na rzecz upowszechniania polskiej muzyki w różnych krajach” – powiedział w Szanghaju Członek Zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski. Dodał, że Chiny stają się rynkiem, na którym chcą zaistnieć m.in. Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy. ”Polska ma do zaoferowania bogatą ofertę w zakresie różnych rodzajów muzyki, począwszy od znanego w Chinach Chopina i innych kompozytorów, przez jazz, muzykę współczesną, aż po nowoczesny pop i rock” - powiedział Staniszewski.

Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z SMG, Polskie Radio daje sygnał, że jest zainteresowane jak najszerszym promowaniem polskiej muzyki i kultury na antenach szanghajskiego radia. Inauguracją wspólnych działań nadawców w tym zakresie był koncert polskiego zespołu MOA, który dzięki wsparciu Polskiego Radia miał okazję wystąpić w sali koncertowej SMG.

Podpisanie porozumienia o współpracy jest wynikiem wcześniejszych spotkań i rozmów pomiędzy przedstawicielami SMG i Polskiego Radia. Zgodziliśmy się na wymianę materiałów i pogłębianie współpracy. Cieszymy się, że możemy dziś gościć w Szanghaju delegację Polskiego Radia” - powiedział wiceprezes Shanghai Media Group Wang Zhiping.

Przedstawiciele Zarządów Polskiego Radia oraz SMG rozmawiali też o tym jak promować polską muzykę w Chinach.
Współpraca z Shanghai Media Group to kolejny projekt Polskiego Radia na rzecz popularyzacji polskiej muzyki i kultury w Chinach. Na przełomie 2016/2017 roku Minjiang Radio w Chengdu, stolicy Syczuanu, nadawało muzykę wyprodukowaną przez Polskie Radio.

Po rozmowach w Szanghaju delegacja Polskiego Radia spotka się też z przedstawicielami wiodących chińskich nadawców w Chengdu i Pekinie. W obydwu miastach odbędą się również współorganizowane przez Polskie Radio koncerty zespołu MOA.

Komentarze

Powiązane

17.01.18, 16:00
| radio » badania rynku
Warszawa: RMF FM pierwszy raz liderem w stolicy, Radio Zet na drugim miejscu
Historyczny moment w stolicy. Nowym liderem zostało Radio RMF FM – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Warszawa).
17.01.18, 09:00
| radio » informacje
Radia Bogoria ma już 20 lat
9 stycznia 1998 roku zaczęło nadawanie lokalne radio w Grodzisku Mazowieckim. To jedyna samorządowa stacja na Mazowszu. Stacja ma już 20 lat. 
15.01.18, 12:00
| radio » informacje
Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat
20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.
13.01.18, 12:00
| radio » informacje
Galeria wyobraźni w Dwójce. Autorska audycja prof. Marii Poprzęckiej
„Galeria wyobraźni” – to tytuł nowego, monograficznego cyklu audycji Dwójki, który zainaugurowany zostanie w niedzielę 14 stycznia br. o godz. 11.00. Na cykl złoży się 26 barwnych opowieści przybliżających, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości, narodową sztukę ostatnich 250 lat. 
12.01.18, 19:15
| radio » informacje
Kwartet smyczkowy z Korei Południowej gościem programu Przy muzyce o sporcie
Wyjątkową, dźwiękową oprawę otrzyma najbliższe wydanie „Przy muzyce o sporcie” w Programie 1 Polskiego Radia. W niedzielę ,14 stycznia br. specjalnym gościem audycji będzie żeński kwartet smyczkowy z Korei Południowej.
12.01.18, 08:00
| radio » informacje | telewizja » informacje
Tomasz Brhel i Dawid Muszyński gospodarzami nowych programów w kanałach 4FUN MEDIA
W styczniu br. na antenie kanałów należących do grupy 4FUN MEDIA pojawią się trzy nowości programowe. Ich gospodarzami będą Dawid Muszyński i Tomasz Brhel. 
11.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży wzrost Eski
Najpopularniejszą siecią radiową w Polsce jest Radio Eska, która znacząco umocniła pozycję na rynku radiowym – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (sieci radiowe).
11.01.18, 10:33
| radio » badania rynku
IV kwartał 2017 r.: Duży wzrost RMF FM, duże spadki Trójki i Jedynki
Radio RMF FM w ostatniej fali zanotowało aż 26,6 proc. udziału w rynku. Kolejna stacja w zestawieniu ma zaledwie 12, 4 proc. udziału – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 października 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
11.01.18, 10:00
| radio » informacje
Tegoroczna Offensywa de Luxe z udziałem Korteza i Anny Rusowicz
Od jedenastu lat, w jeden ze styczniowych piątków, Piotr Stelmach zaprasza słuchaczy Trójki na specjalne wydanie swojej autorskiej audycji „Offensywa”. Tegoroczna odbędzie się 12 styczniaw Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
11.01.18, 09:00
| radio » informacje
Dzień w Radiu ZET na aukcji WOŚP. Antyradio przez cały dzień o finale akcji
Stacje radiowe Grupy Eurozet wspierają 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od specjalnych aukcji, dedykowanych programów, przez relacje ze sztabów, po antenową licytację złotego serduszka.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL