14.04.17, 07:00

Święta Wielkanocne w Polskim Radiu

Logo Polskiego Radia
Fot.: materiały prasowe

 Wszystkie Programy Polskiego Radia przygotowały na nadchodzące dni specjalne audycje.

Jedynka

W Wielki Piątek 14 kwietnia gościem Radiowej Jedynki o godz. 7.15 będzie arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski. Ponadto w „Sygnałach Dni”a (6.00-9.00), „Czterech Porach Roku” (9.00-12.00) i „Ekspresie Jedynki” (15.00-18.00) pojawią się materiały z Ziemi Świętej. „Po 15.00 ruszymy na Golgotę uliczkami Jerozolimy, odwiedzimy znane i zupełnie nieznane zakątki Izraela” – zapowiadają swoje relacje Monika Tarka i Robert Kilen. O godz. 20.00 w ramach audycji „Na Ratunek Życiu” relacja z Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy, a także spotkania z gośćmi: Siostrą Michaelą Rak, zwaną Aniołem Miłosierdzia z Wilna, twórczynią Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie, rozmowa z lekarzem psychiatrą, który próbuje ratować ludzi przed samobójstwem i ofiaruje im motywy do życia, wypowiedź przedstawiciela Fundacji Kapucyńskiej o zaangażowaniu w pomoc bezdomnym, rozmowa z Naczelnym Kapelanem Więziennictwa, oraz relacja z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, a także rozmowa z przedstawicielem Caritas-Polska o ratowaniu oraz pomocy uchodźcom i ofiarom wojny w Syrii, oraz z terapeutą uzależnień pochylającym się nad osobami wychodzącymi z nałogu. O godz. 23.00 słowno-muzyczna podróż z Ernestem Bryllem i Marcinem Styczniem na Golgotę Jasnogórską. 
W Wielką Sobotę, 15 kwietnia w godz. 9.00-11.00 i 14.00-15.00 wyjątkowe wydanie „Jedynego Takiego Miejsca” – Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzą historyczne zakątki Jerozolimy, Jerycha i Galilei. Teatr Polskiego radia przeniesie słuchaczy w czasy Chrystusa słuchowiskiem „Szata” wg Prozy L.C.Douglasa (w sobotę i niedzielę po godz. 17.00). U Zbigniewa Krajewskiego po godz. 20.00 spotkanie z Adamem Strugiem i polską muzyką pasyjną.
W Niedzielę Wielkanocną, 16 kwietnia o godz. 9.00 Jedynka zaprasza na transmisję Mszy Świętej Rzymsko-Katolickiej z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. Po godz. 12.00 o Polsce i Europie, której potrzeba zmartwychwstania z arcybiskupem Henrykiem Hoserem rozmawiać będzie Rafał Porzeziński. Popołudniu na antenie pojawi się kolejna porcja relacji z Ziemi Świętej. Po godz. 14.00 Jacek Raginis-Królikiewicz w „Labiryncie Historii” przeniesie słuchaczy w czasie by odkrywać tajemnicę Całunu Turyńskiego. O godz. 20.30 świąteczne wydanie „Wyszehradia”, w którym obok omówienia spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie słuchacze poznają zwyczaje świąteczne Czechów i Węgrów. 
W Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia o godz. 9.00 transmisja Mszy Świętej Rzymsko-Katolickiej z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. W godz. 10.00-15.00 na Wielkanocny Poniedziałek z Radiową Jedynką zapraszają Małgorzata Raducha i Agata Puścikowska. o 15:00 Dorota Kołodziejczyk i Michał Montowski zapraszają do wysłuchania rozmów z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem – o jego twórczości dramaturgicznej przy okazji prapremiery „Porwania Europy”, Józefem Wilkoniem – o drzewach i Don Kichocie i z Marcinem Dorocińskim – o komediowych i dramatycznych rolach aktora i filmie „Małżeńskie porachunki”. 

Dwójka
W piątek, 14 kwietnia Dwójka zaprasza na cztery koncerty. Dwa pierwsze to koncerty z Festiwalu Actus Humanus – Resurrectio – o godz. 16.00 zespołu Graindelavoix pod kierownictwem Björna Schmelzera: Lamentationes Hieremiae Prophetae (Carolus Luython, Pedro Ruimonte), a o godz. 19.00 „Żołtarz Jezusów, czyli piętnaście rozmyślań o bożym umęczeniu” w wykonaniu Adama Struga i Mateusza Kowalskiego grającego na lirze korbowej. O godz. 20.00 słuchacze przeniosą się do Krakowa na Festiwal Misteria Paschalia, na koncert, w którym wystąpi m. in.: Julia Lezhneva oraz Le Poème Harmonique pod dyrekcją Vincenta Dumestre. O godz. 22.00 Dwójka powróci na Festiwal Actus Humanus – Resurrectio i zaprosi na Monteverdi 450 – koncert zespołu Concerto Italiano pod kierownictwem Rinalda Alessandriniego. 
W Wielką Sobotę, 15 kwietnia o godz. 12.00 w ramach Festiwalu Misteria Paschalia Program 2 przypomni występ Chóru Vox Luminis, zespółu L' Acheron pod dyrekcją Lionela Meuniera, który odbył się w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce 26 marca 2016 r. A o godz. 17.00 Dwójka zaprasza ponownie na Misteria Paschalia, do Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w którym soliści, La Poem Harmonique, Arte dei Suonatori i Vincent Dumestre zaprezentują Il Terremoto Antoniego Draghi. W godz. 20.00-23.00 Dwójka wraca na Festiwal Actus Humanus – Resurrectio z transmisją koncertu zespołu Les Arts Florissants pod dyrekcją Williama Christie, który będzie też bohaterem rozmowy przeprowadzonej w przerwie koncertu. 
W Niedzielę Wielkanocną o godz. 13.00 na wyjątkowe spotkanie z Anną Dymną zaprasza Jacek Wakar. Specjalną atrakcją świąteczną będzie o godz. 19.00 premiera słuchowiska „Mozart i Salieri” Aleksandra Puszkina w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w którym wystąpią Grzegorz Małecki i Przemysław Stippa. O godz. 20.00 kolejne wydarzenie - oratorium La Resurrezione Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu solistów oraz Accademia Bizantina i Ottavio Dantone, z którym podczas przerwy rozmawiać będzie Krzysztof Dziuba.
W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00 Anna Skulska zaprasza na rozmowę z wybitnym dyrygentem – Kazimierzem Kordem pod hasłem Znalazłem swoje miejsce w życiu. O godz. 16.00 Małgorzata Szymankiewicz i Joanna Szwedowska zapraszają na spotkanie z Grażyną Barszczewską. Kolejne dwa świetne koncert Dwójka nada z Festiwalu Misteria Paschalia. W godz. 17.00-19.00 wystąpią soliści z Orkiestrą Le Poème Harmonique i Chórem Capella Cracoviensis pod dyrekcją Vincenta Dumestre, a od godz. 20.00 do 23.00 podziwiać będzie można Davida DQ Lee i francuską orkiestrę barokową Ensemble Matheus pod dyrekcją Jeana Christophea Spinosi w utworach Jerzego Fryderyka Haendla, Antonio Vivaldiego i Georga Philippa Telemanna.

Trójka
Świąteczna ramówkę Trójka rozpocznie mocnym akcentem – już od czwartku 13 kwietnia będzie można posłuchać relacji Michała Żakowskiego, który poleciał do Kurdystanu, żeby przygotować cykl „Chrześcijanie w cieniu wojny. Wielkanoc w Iraku”. Jego materiały pojawią się w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” (13 i 14 kwietnia około godz. 16.20) oraz w sobotę 15 kwietnia w audycji „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka (godz. 14.05-15.00). Równolegle portal PolskieRadio.pl uruchomi serwis specjalny chrzescijaniewiraku.polskieradio.pl.
Jak co roku Program 3 proponuje w okresie świątecznym sporo muzyki. W Wielki Piątek transmisja jazzowego koncertu Witolda Janiaka i Adama Rymarza pt. „Pasja” (godz. 19.05 – w miejsce „Listy Przebojów Programu 3”, która wyemitowana zostanie w Poniedziałek Wielkanocny o zwykłej porze), a od 22.05 audycja Agnieszki Trzeciakiewicz „Ludus Passioniss, czyli wyśpiewana cisza” (Gra o Męce Pańskiej na podstawie „Carminy Burany”). Jazz w najlepszym wydaniu wróci na antenę w Niedzielę Wielkanocną 16 kwietnia o godz. 18.05, kiedy Trójka nada koncert Jana Ptaszyna Wróblewskiego. 
Nie zabraknie również rozmów z interesującymi bohaterami oraz publicystyki. Na audycję wokół książki „Ksiądz Kaczkowski w opowieściach rodziny i przyjaciół. Czekam na was, ale się nie spieszcie” zapraszają w piątek o godz. 15.05 Katarzyna Stoparczyk i Jan Niebudek. Z kolei o godz. 20.05 Marcin Gutowski porozmawia z siostrą Łucją kierującą zaprzyjaźnionym z Trójką zakładem opiekuńczo-leczniczym dla dzieci w Piszkowicach. W sobotę od 22.05 tradycyjna wielkanocna audycja specjalna Barbary Marcinik, a w Niedzielę Wielkanocną o godz. 12.05 rozmowa z kardynałem Kazimierzem Nyczem, którą poprowadzą Beata Michniewicz i Paweł Lisicki. Tego samego dnia stacja wyemituje jeden z ostatnich wywiadów z Danutą Szaflarską (autorstwa Katarzyny Stoparczyk; godz. 12.05), a w ramach Sceny Teatralnej Trójki posłuchać będzie można „Zmartwychwstania” w reżyserii Krzysztofa Gosztyły (godz. 21.05).
Ponadto w Wielki Piątek posłuchać będzie można cyklu Marcina Gutowskiego „Droga krzyżowa. Jerozolima 2017” (od 6.00 do 19.00 po każdym serwisie informacyjnym), a gościem Michała Olszańskiego w „Godzinie prawdy” (sobota 15 kwietnia o godz. 12.05) będzie himalaista Adam Bielecki. 
W niedzielę pojawi się archiwalny zapis befisu Wójciecha Młynarskiego (godz. 17.05), w poniedziałek tradycyjnie „Lista przebojów”, a w Wielki Piątek od godz. 9.00 „Muzyka ciszy”.

Polskie Radio 24
Polskie Radio 24 zaprasza na specjalne audycje i rozmowy z wyjątkowymi gośćmi, które pojawią się na antenie w okresie Świąt Wielkanocnych. W Wielką Sobotę w „Rozpruwaczu Kulturalnym” o godz. 18.15 pojawi się dr Marcin Napiórkowski – semiotyk kultury, zajmujący się mitologią współczesną, pamięcią zbiorową i kulturą popularną, z którym prowadzący program Jakub Moroz porozmawia o gnozie w kulturze współczesnej. W specjalnym, świątecznym, wydaniu magazynu podróżników „Travel24” będzie można usłyszeć o fenomenie i misteriach Wielkiego Tygodnia w hiszpańskiej Andaluzji. Elżbieta i Andrzej Lisowscy zaproszą słuchaczy do Malagi i kilku miast prowincji Kadyksu, gdzie już trzykrotnie towarzyszyli przygotowaniom, próbom i procesjom Wielkiego Tygodnia. Autorzy przybliżą nie tylko kulisy Semana Santa, ale i towarzyszące jej dźwięki. 
W Niedzielę Wielkanocną gościem Adriana Klarenbacha w audycji o godz. 16.14 będzie Ksiądz Dariusz Oko. W świątecznym wydaniu „Życia z duszą lub bez” Filipa Memchesa pojawi się Marcin Pospieszalski, basista, multiinstrumentalista. Tematem rozmowy będzie jego najnowszy projekt – wydana przez Polskie Radio płyta „Dekalog”. Ścieżkami Jerozolimy powędrują Elżbieta i Andrzej Lisowscy – twórcy Magazynu Podróżników „Travel24”, którzy wielokrotnie odwiedzali Ziemie Świętą W cyklu Małgorzaty Głogowskiej „Moje życiowe Zmartwychwstanie. Świadectwo” będzie można usłyszeć osobiste świadectwa wiary zarówno osób znanych jak i tych, o których na co dzień nie słyszymy. Rozmówcy podzielą się swoimi historiami, zdradzą, w którym momencie życia poczuli więź z Bogiem, powiedzą kiedy ich wiara zmartwychwstała.
W Wielkanocny Poniedziałek w specjalnym wydaniu Travel24 Elżbieta i Andrzej Lisowscy przejdą śladami chrześcijan w Indiach. W programie: inne spojrzenie na wielkie i pełne kontrastów Indie. Jak w tamtym świecie znajdują się chrześcijanie? Skąd i kiedy przybyli? Autorzy wędrują ich śladem m.in. przez sanktuaria i kościoły prowincji Kerali, Goa, Bengalu Tamilnadu pokazując od środka świat chrześcijan Subkontynentu Indyjskiego.

Czwórka
W Wielki Piątek 14 kwietnia od godz. 6.00 Czwórka zaprosi do wspólnego przygotowywania Świąt. W audycji „Dzień kobiet” Weronika Madejska opowie jak zrobić bezy bez jajek i mazurka bez glutenu. W „Stacji Nauka” po godz. 12.00 Patryk Kuniszewicz opowie, jaki wpływ ma post na działanie organizmu. O godz. 14.00 w audycji „Dajesz radę” Marta Hoppe zapyta specjalistów dlaczego potrzebujemy wyciszenia. O godz. 15.00 w „Czacie Czwórki” Piotr Firan porozmawia o tym, co daje samokontrola i odmawianie sobie przyjemności. Po południu i wieczorem Czwórka zaproponuje słuchaczom refleksję i wyciszenie w specjalnych audycjach „Drzewo życia” (godz. 18.00), „Można inaczej…” (godz. 20.00) i „120 minut wyciszenia” (godz. 22.00). 
W Wielką Sobotę Patryk Kuniszewicz w „Sobotologii” (godz. 8.00) poprowadzi miniwarsztaty wielkanocne i podpowie, jak przygotować świąteczny koszyczek i ozdobić jajka. W „Pasjonautach” (godz. 11.00) Beata Kwiatkowska porozmawia ze swoimi gośćmi: Wiktorem Kochatovem i Martą Siembab o tym, jak powstają perfumy i czy można mieć na sobie zapach babki wielkanocnej, potłuczonego szkła, a nawet muzyki lub filmu. O godz. 15.00 w „Kluczu kulturowym” Justyna Majchrzak przedstawi dawne zwyczaje i tradycje wielkanocne w polskich dworach szlacheckich. O godz. 19.00 Czwórka zaprosi na „Muzykę Dobrego Słowa” Małgorzaty Bartas-Witan, natomiast wieczorem usłyszeć będzie można wielkanocne selekcje muzyczne w świątecznych audycjach „Wielkanocne babki... mają głos” (godz. 20.00) Urszuli Kaczyńskiej oraz w „Klubowych Pisankach” (godz. 22.00) Norberta Borzyma. 
W Niedzielę Wielkanocną Mateusz Kulik w audycji „Tędy po trendy” (godz. 8.00) porozmawia z Dagmarą i Piotrem – uczestnikami 40. wyprawy antarktycznej na Spitsbergen, którzy opowiedzą jak wyglądają święta i codzienność na „końcu świata”. W ramach odpoczynku po wielkanocnym śniadaniu, Hanna Dołęgowska w audycji „Co Was kręci” (godz. 11.00) zaprosi słuchaczy na wyprawę rowerem po Amazonce – Dawid Andres i Hubert Kisiński podjęli się niecodziennego wyzwania przepłynięcia rzeki rowerem osadzonym na dwóch pływakach. W „Sztuce jedzenia” o godz. 15.00 Beata Kwiatkowska wraz z historykiem sztuki Konradem Schillerem zgłębią często stosowany i lubiany przez artystę motyw jajka w obrazach Salvadora Dalego. 
Poniedziałek Wielkanocny w tym roku przypadnie w Światowy Dzień Kostki Rubika, dlatego 17 kwietnia gośćmi Kamila Jasieńskiego w audycji „Pierwsze słyszę” (godz. 7.00) będą twórcy Polskiego Stowarzyszania Speedcubingowego oraz portalu dla pasjonatów Kostki Rubika. O godz. 12.00 tematem przewodnim „Stacji Nauka” będzie „sanus per aquam”, czyli „zdrowy poprzez wodę” – w audycji Patryka Kuniszewicza będzie można się dowiedzieć m.in.: czy bicze wodne faktycznie poprawiają krążenie oraz czy sauna parowa pomaga wyleczyć przeziębienie.

Komentarze

Powiązane

19.01.18, 10:00
| radio » badania rynku
Kraków: duża przewaga RMF FM nad konkurencją
Radio RMF FM umocniło się na pozycji lidera w Krakowie – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Kraków).
18.01.18, 12:00
| radio » badania rynku
Aglomeracja Śląska: RMF FM ma już 35 proc. udziału w rynku, rekord Radia Express
Radio RMF FM umocniło pozycję lidera na terenie Aglomeracji Śląskiej – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Aglomeracja Śląska).
18.01.18, 11:00
| radio » informacje
Trzecie urodziny Off Radia Kraków
To już trzecie urodziny Off Radia Kraków, drugiej anteny krakowskiego nadawcy. Impreza urodzinowa odbędzie się 27 stycznia br.
18.01.18, 08:00
| radio » informacje
Krzysztof Zalewski z autorskim programem w Trójce. Zastąpi Monikę Brodkę
26 stycznia br. w ramówce Programu 3 Polskiego Radia pojawi się nowa audycja „Zalef Zgiełku” Krzysztofa Zalewskiego. Muzyk i wokalista zastąpi w nocnym, piątkowym pasmie Monikę Brodkę, która po prawie półtora roku kończy współpracę z Trójką. 
17.01.18, 16:00
| radio » badania rynku
Warszawa: RMF FM pierwszy raz liderem w stolicy, Radio Zet na drugim miejscu
Historyczny moment w stolicy. Nowym liderem zostało Radio RMF FM – wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lipca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. (Warszawa).
17.01.18, 09:00
| radio » informacje
Radia Bogoria ma już 20 lat
9 stycznia 1998 roku zaczęło nadawanie lokalne radio w Grodzisku Mazowieckim. To jedyna samorządowa stacja na Mazowszu. Stacja ma już 20 lat. 
15.01.18, 12:00
| radio » informacje
Lista Niezapomnianych Przebojów Radia Kraków ma już 25 lat
20 stycznia br. o godz. 17.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Jerzym Skarżyńskim, autorem i gospodarzem „Listy Niezapomnianych Przebojów”.
13.01.18, 12:00
| radio » informacje
Galeria wyobraźni w Dwójce. Autorska audycja prof. Marii Poprzęckiej
„Galeria wyobraźni” – to tytuł nowego, monograficznego cyklu audycji Dwójki, który zainaugurowany zostanie w niedzielę 14 stycznia br. o godz. 11.00. Na cykl złoży się 26 barwnych opowieści przybliżających, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości, narodową sztukę ostatnich 250 lat. 
12.01.18, 19:15
| radio » informacje
Kwartet smyczkowy z Korei Południowej gościem programu Przy muzyce o sporcie
Wyjątkową, dźwiękową oprawę otrzyma najbliższe wydanie „Przy muzyce o sporcie” w Programie 1 Polskiego Radia. W niedzielę ,14 stycznia br. specjalnym gościem audycji będzie żeński kwartet smyczkowy z Korei Południowej.
12.01.18, 08:00
| radio » informacje | telewizja » informacje
Tomasz Brhel i Dawid Muszyński gospodarzami nowych programów w kanałach 4FUN MEDIA
W styczniu br. na antenie kanałów należących do grupy 4FUN MEDIA pojawią się trzy nowości programowe. Ich gospodarzami będą Dawid Muszyński i Tomasz Brhel. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL