23.03.17, 17:44

Bernadette McDonald: Alpejscy Wojownicy

Okładka książki "Alpejscy Wojownicy"
Fot.: materiały prasowe

Do zdobycia jeden egzemplarz książki Bernadette McDonald "Alpejscy Wojownicy".

Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport i nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach.

W swojej najnowszej książce Bernadette McDonald, autorka bestsellerowej „Ucieczki na szczyt", przygląda się nie tylko losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii - kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav, ale i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść. Bohaterowie „Alpejskich wojowników"- Aleš Kunaver, Viki Grošelj,Tomaž Humar i inni - docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.

„Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami. Polecam tę książkę dla jej fenomenalnej wartości kronikarskiej oraz z uwagi na przedstawienie najbogatszej narodowej społeczności wspinaczkowej, jaka istniała w historii himalaizmu i ze względu na prezentację najpiękniejszych, najczystszych motywacji i aspiracji, jakie się wśród ludzi gór pojawiły” – powiedział o książce alpinista Wojtek Kurtyka.

Bernadette McDonald jest kanadyjską autorką książek dotyczących kultury wspinaczkowej, w tym wydanej w Polsce przez Wydawnictwo Agora „Ucieczki na szczyt”. W 2011 r. otrzymała prestiżową Nagrodę Boardmana i Taskera.

NA KONKURS ZAPRASZA WYDAWNICTWO AGORA.  

Konkurs został rozstrzygnięty

Nagrodzeni uczestnicy:
- Barbara Góralczyk

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL