01.03.17, 14:03

Aparaty w dłoń! Rusza kolejna edycja Głębi Spojrzenia

Fot.: materiały prasowe

Właśnie wystartował Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia. Już po raz ósmy organizatorzy pragną docenić młodych pasjonatów fotografii. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą elektroniczną do 7 kwietnia br.

Ideą konkursu jest pokazanie, że to nie najdroższy sprzęt, nie program graficzny, lecz przenikliwe spojrzenie decyduje o dobrym zdjęciu. To dlatego Głębia Spojrzenia kierowana jest do studentów, którzy nie zajmują się fotografią zawodowo.

"Do udziału zachęcamy studentów, którzy pragną dzielić się z innymi swoimi świeżymi i oryginalnymi wizjami. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większa popularnością. W 7. edycji udział wzięło prawie 150 uczestników, a w tym roku spodziewamy się ich jeszcze więcej" - mówi Roksana Zdunek, koordynator tegorocznej edycji Konkursu.

Fotografie można nadsyłać w trzech kategoriach:
Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki
Kategoria II: Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości
Kategoria III: Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (trzy fotografie).

Jak co roku prace będą oceniane przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to m.in. Bartłomiej Jurecki (związany z "Tygodnikiem Podhalańskim"), Mateusz Skwarczek (fotoreporter "Gazety Wyborczej") oraz Maksymilian Rigamonti (fotografujący dla "Dziennika Gazety Prawnej"). Zwycięskie fotografie zaprezentowane będą na uroczystym wernisażu w jednym z krakowskich lokali. Tam również wręczone zostaną atrakcyjne nagrody, które umożliwią uczestnikom rozwijać ich fotograficzną pasję. Zwycięzcy poprzednich edycji otrzymali liczne bony zniżkowe, vouchery na kursy oraz sesje studyjne.

Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl. Karta zgłoszeniowa oraz pełen regulamin znajdują się na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.com.pl. Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajduje się także w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/.

Komentarze

Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS: rss
Konkursy
do 18.11.17

Do zdobycia jednen egzemplarz książki „Ucieczka znad rozlewiska”.

do 17.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Szczęście na widelcu. Powieść w pięciu daniach”.

do 16.11.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Czynnik miłości”.

Kalendarium
Dziś jest 19 października 2017
Polecamy
Konferencje

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL