26.02.17, 15:02

Hawe Telekom inwestuje w infrastrukturę światłowodową

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Telekomunikacyjna spółka Hawe Telekom, która jest w trakcie postępowania sanacyjnego, inwestuje w infrastrukturę światłowodową 2,4 mln dolarów.

W Hawe Telekom postępowanie sanacyjne trwa od marca 2016 r. Jest to możliwe w wyniku wprowadzenia 1 stycznia 2016 r. nowego prawa restrukturyzacyjnego, które daje pierwszeństwo działaniom naprawczym przed likwidacją firmy. Spółka światłowodowa była jedną z pierwszych firm, które skorzystały z nowych przepisów. Zarządcą została kancelaria PMR Restrukturyzacje SA, która wraz z zarządem przygotowała plan restrukturyzacyjny spółki, zakładający zwiększenie przychodów i sfinalizowanie rozpoczętych inwestycji. W toku prowadzonego postępowania sanacyjnego Rada Wierzycieli Hawe Telekom sp. z o.o. w restrukturyzacji pozytywnie zaopiniowała plan restrukturyzacyjny spółki, dzięki czemu udało się ustabilizować sytuację finansową spółki. 

Kilka dni temu zarząd Hawe Telekom poinformował, że w ramach realizowanego planu restrukturyzacyjnego spółka zawarła umowę na uruchomienie nowego systemu transmisyjnego DWDM koncernu Huawei. Nowy system obejmie całą Polskę, a w urządzenia transmisyjne zostanie wyposażonych 66 punktów dostępowych na 4 tys. km sieci. To zwiększy jej przepustowość i pozwoli rozszerzyć ofertę dla obecnych klientów, a także pozyskiwać nowych.

Pod koniec stycznia 2017 r. zarząd spółki złożył w sądzie nowe propozycje układowe, które przewidują spłacenie 100 proc. wierzytelności z kwoty głównej, a wierzycielom do kwoty 10 tys. zł zapewniają spłatę wierzytelności w całości w formie pieniężnej. Czy nowa propozycja układowa zostanie przyjęta? Wszystko zależy od głównego wierzyciela, Agencji Rozwoju Przemysłu, która należy do skarbu państwa. Z komunikatu przesłanego przez ARP mediom wynika, że agencja dąży do sprzedaży spółki. Zdaniem agencji tylko sprzedaż przedsiębiorstwa zapewni wierzycielom odzyskanie pieniędzy.

Komentarze

Powiązane

26.07.17, 16:07
technologie & IT » informacje
PKL ze specjalną aplikacją dla turystów
Dla tych, którzy zamierzają wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicach Kasprowego Wierchu, PKL udostępnia specjalną aplikację pozwalającą zaplanować oraz urozmaicić wędrówkę.
22.07.17, 09:07
technologie & IT » informacje
Wspólnie z Rybką MiniMini zanurz się w oceanie zabaw.Startuje nowa aplikacja mobilna dla najmłodszych
Rybka MiniMini z myślą o najmłodszych fanach przygotowała niespodziankę. Od teraz każde dziecko będzie miało możliwość wspólnej zabawy z Rybką w aplikacji mobilnej „Wodny świat Rybki MiniMini”.
13.07.17, 12:07
technologie & IT » informacje
Branża cyfrowa w europarlamencie o reformie prawa autorskiego
O unijnej reformie prawa autorskiego i jej wpływu na krajową oraz europejską gospodarkę cyfrową polscy europosłowie rozmawiali z przedstawicielami ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, reprezentującego polską branżę cyfrową podczas debaty w Parlamencie Europejskim.
11.06.17, 10:06
technologie & IT » telefonia
Roam Like At Home. T-Mobile zmienia zasady roamingu na terenie Unii Europejskiej
Od 15 czerwca br. wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka skorzystają z roamingu w UE zgodnie z zasadą „Roam Like At Home”. Użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać również w roamingu w UE.
22.05.17, 10:05
technologie & IT » wydarzenia branżowe
Agenda .NET DeveloperDays2017 już znana
Agenda kolejnej edycji .NET DeveloperDays została oficjalnie opublikowana.
01.04.17, 17:04
technologie & IT » informacje
T-Mobile: 9300 lokalizacji stacji z LTE
W ciągu ostatnich kilku miesięcy, liczba stacji obsługujących technologię LTE w sieci T-Mobile wzrosła o kolejnych 900 i obecnie przekracza 9300 lokalizacji. 
01.04.17, 15:04
technologie & IT » informacje
Wojciech Głażewski Country Managerem w Check Point Software Technologies Polska
Wojciech Głażewski objął w marcu br. stanowisko Country Managera w polskim oddziale Check Point Software Technologies. 
25.03.17, 19:03
technologie & IT » informacje
Sławomir Kornicki i Łucja Gdala partnerami w Centraals
Dwa fundusze Venture Capital przejmują zafiliowaną z Codemedia strukturę technologiczną code.applied. W wyniku tej inwestycji na polskim rynku debiutuje Centraals Europe SA – firma konsultingowa działająca na styku strategii biznesowej, technologii i marketingu.
25.03.17, 13:03
technologie & IT » informacje
NBP udostępnił przelewy Express Elixir
Przelewy do ZUS i organów administracji skarbowej mogą być księgowane w czasie liczonym w sekundach. To efekt przystąpienia Narodowego Banku Polskiego do systemu Express Elixir. 
15.03.17, 17:03
technologie & IT » informacje
Netia zapewni ponad 900 szkołom dostęp światłowodowy
Netia zawarła z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie, w ramach którego spółka zapewni dostęp światłowodowy ponad 900 szkołom w całej Polsce. Wybudowana sieć zostanie następnie udostępniona operatorowi planowanej Krajowej Sieci Edukacyjnej.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu technologie & IT: rss
Konkursy
do 25.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Fortuna i namiętności. Zemsta".

do 22.10.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Ten jeden rok".

do 21.10.17

Do zdobycia jeden egzeplarz książki "Nalewka zapomnienia czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek".

Kalendarium
Dziś jest 25 września 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL