11.04.16, 12:00

Alicja Adamiec-Ślipy: Nowe opakowania mają za zadanie odzwierciedlać wizję firmy w naszych produktach

Alicja Adamiec-Ślipy
Fot.: archiwum rozmówcy

Firma OCTIM zakończyła proces rebrandingu swoich dwóch kluczowych grup produktów – octów i musztard. To pierwszy etap zmian związanych z wprowadzeniem całościowego nowego wizerunku firmy. Z Alicją Adamiec-Ślipy, Dyrektorem Handlowym w firmie OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy, rozmawiał Kuba Wajdzik.

Kuba Wajdzik: Skąd wzięła się decyzja o rebrandingu kluczowych produktów firmy OCTIM?
Alicja Adamiec-Ślipy: Konieczność zmian wizerunku firmy była podyktowana małą rozpoznawalnością marki OCTIM wśród konsumentów. Dokładnie wiedzieliśmy, jakie są nasze atuty, jednak dotychczas nie były one wystarczająco eksponowane. Poprzednie opakowania produktów OCTIM od lat nie były zmieniane i nie trafiały już w gust i upodobania współczesnego klienta. W podjęciu decyzji o całościowym rebrandingu firmy pomógł nam też udział w projekcie Szybkowar Dizajnu, który miał za zadanie wesprzeć firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw Warmii i Mazur we wdrażaniu nowoczesnego wzornictwa. Dzięki zaangażowaniu w ten program uświadomiliśmy sobie, jak ważny jest wizerunek firmy dla prawidłowego jej funkcjonowania. Był to także początek naszej współpracy z Brandy Design.

KW: Wiele firm eksponuje wartość dodaną, tzn. oryginalne receptury, pochodzenie, smak itp. Jak to jest w Państwa przypadku?
AAŚ:W naszej komunikacji wyróżniamy trzy obszary, które będziemy szczególnie eksponować w komunikacji zewnętrznej:
• regionalny charakter naszych produktów z Warmii i Mazur,
• tradycyjne receptury, ponieważ firma istnieje od 1965 r.,
• najwyższej jakości składniki.
Postanowiliśmy również zwiększać świadomość odbiorców na temat właściwości octu jabłkowego, który jest naszym flagowym produktem. Nasz ocet jabłkowy góruje nad produktami konkurencji dzięki tradycyjnej produkcji, tylko z polskich jabłek, bez dodatku konserwantów.

KW: Co brano pod uwagę przy wprowadzanych zmianach?
AAŚ: Przede wszystkim właśnie te trzy wymienione wcześniej atuty firmy OCTIM – regionalne pochodzenie, wieloletnią tradycję oraz najwyższą jakość składników. Zależało nam na podkreśleniu wyjątkowości produktów OCTIM. Jestem przekonana, że nowe opakowania, które są nowoczesne, gustowne i zarazem minimalistyczne, spodobają się klientom w całej Polsce.

KW: Jaki wpływ nowe opakowania mają na decyzje kupna?
AAŚ: Nowe opakowania mają za zadanie odzwierciedlać wizję firmy w naszych produktach oraz, rzecz jasna, wzbudzić zainteresowanie odbiorcy. Dzięki nim produkty OCTIM stały się spójne wizerunkowo. Klienci zauważyli tę zmianę, o czym wiemy zarówno od sprzedawców, jak i bezpośrednich sygnałów, jakie płyną do nas z naszego profilu na Facebook.com. Dostajemy wiele miłych komentarzy na temat nowych opakowań, które podobają się odbiorcom. Na razie jest za wcześnie, by nowy wizerunek mógł wpłynąć na sprzedaż. Proces rebrandingu jest w toku, a w części punktów sprzedaży wciąż funkcjonują produkty w starych opakowaniach. Jesteśmy na etapie ich wymiany, przy okazji uzupełniania magazynów.

KW: Jak wygląda proces wprowadzenia zmian nowego wizerunku?
AAŚ: Na początku konieczny był audyt i określenie koniecznych zmian w wizerunku OCTIM. Zostało odświeżone logo, etykiety najważniejszych produktów, a nawet elewacja budynku firmy. Następnie podczas współpracy z agencją rebrandingową Brandy Design powstały nowe opakowania wybranych produktów. Sukcesywnie przygotowujemy kolejne projekty, aby ostatecznie wszystkie produkty OCTIM miały spójny, nowoczesny wygląd.

KW: Czy proces rebrandingu będzie wzmocniony innymi kanałami?
AAŚ: Zdecydowanie tak. Wraz z decyzją o rebrandingu wiązało się postanowienie nawiązania współpracy z agencją, która zadba o profesjonalną komunikację z mediami i obecność w mediach społecznościowych. Rozpoczęliśmy także współpracę z wybranymi liderami opinii. Jesteśmy w trakcie tworzenia nowej strony internetowej, która będzie o wiele przyjaźniejsza użytkownikom.

KW: Dziękuję za rozmowę.

Alicja Adamiec-Ślipy
Dyrektor Handlowy w firmie OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy. Z firmą związana od ośmiu lat. Wcześniej kompetencje handlowe zdobywała w międzynarodowej firmie kosmetycznej, gdzie pracowała także przez osiem lat. 

Komentarze

Powiązane

20.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
H2O Creative wprowadza na rynek markę BJÖRN
Agencja strategiczno-kreatywna H2O Creative odpowiada za wprowadzenie nowej wódki BJÖRN, która należy do firmy BZK Alco. 
20.01.18, 15:00
| reklama & PR » informacje
Powiedz to na słodko! Kampania Opus B dla marki Delecta
Agencja Opus B przygotowała kampanię „Powiedz to na słodko!” dla marki Delecta. Serię filmów, w których dzieci mówią o emocjach, rozpoczyna spot z okazji Dnia Babci i Dziadka.
20.01.18, 12:00
| reklama & PR » informacje
E.Leclerc wprowadza nową identyfikację graficzną do gazetek
Z początkiem br., grupa sklepów E.Leclerc wprowadza nową identyfikację graficzną do swoich katalogów oraz do innych kanałów komunikacji wizualnej. Oprócz zmiany formy gazetek na bardziej nowoczesną, pojawią się w nich dodatkowe treści poradnikowe. 
19.01.18, 23:00
| reklama & PR » informacje
Mateusz Jasiński ambasadorem Respro
Mateusz Jasiński, trener biegania i jeden z najpopularniejszych w Polsce blogerów influencerów piszących o aktywnym trybie życia, został ambasadorem Respro, producenta brytyjskich masek antysmogowych.
19.01.18, 20:00
| reklama & PR » ludzie
Tomasz Dębowski dyrektorem marketingu McDonald’s Polska
Do zespołu McDonald’s Polska dołączył Tomasz Dębowski, obejmując stanowisko Dyrektora Marketingu. 
19.01.18, 16:00
| reklama & PR » informacje
Funduszu Alfabeat klientem agencji Profeina
Profeina od stycznia br. opowiada za obsługę komunikacyjną i relacje z mediami funduszu Alfabeat. 
19.01.18, 12:00
| reklama & PR » informacje
I dzień smakuje lepiej. Herbapol promuje herbaty owocowe Herbaciany Ogród
Marka Herbapol wystartowała z kampanią wizerunkową herbatek owocowych z linii Herbaciany Ogród, podkreślającą ich mocno owocowy i przyjemnościowy charakter.
19.01.18, 11:00
| reklama & PR » informacje
TBM przedłuża współpracę z Schulz brand friendly czwarty rok razem
Firma TBM (właściciel takich marek jak: Tygryski, Non Stopy, Łapsy i Crunlighty), podjęła decyzję o przedłużeniu współpracy z Schulz brand friendly. Agencja obsługuje wymienione marki w zakresie strategiczno-kreatywnym. 
18.01.18, 20:00
| reklama & PR » informacje
Deloitte Digital realizuje projekt dla marki Lay’s
Polski oddział Deloitte Digital wygrał przetarg na obsługę projektu dla marki Lay’s. Agencja pracowała nad przygotowaniem materiałów do kampanii digital, bazujących na stworzonym wcześniej, regionalnym koncepcie kreatywnym „Which Lay’s Is Yours?”
18.01.18, 19:00
| reklama & PR » informacje
Audi klientem Isobar Poland Group
Agencja Isobar Polska wygrała przetarg na kompleksową obsługę komunikacji marki Audi.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL