14.06.12, 19:05

POPloty

POPloty
fot.: portalmedialny.pl

POPloty (15.06.2012 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy m.in.: za co kochamy Euro, o zdziwieniu w sobotni wieczór oraz o zaciętej walce TVN24 o widza...

Tak, kochamy Euro. Za puste ulice w trakcie meczów naszej reprezentacji. Za efektowne główne wydania Wiadomości. Za nikłą liczbę informacji na temat samolotu. Za to, że prawie nie widujemy polityków. Za obecność na kibicowskich zamieszkach dziennikarzy Gazety Polskiej Codziennie. Za to wszystko wypijmy. Póki wypełniaczy kufli nie zabraknie.

Jakież było nasze zdziwienie, kiedy to w miniony sobotni wieczór, w TVP1 zobaczyliśmy cykl „Wakacyjny seans filmowy”, a w nim, tak ni z gruchy ni z pietruchy, 9 odcinek serialu „07 zgłoś się”. Po kilkukrotnym sprawdzeniu kalendarza i przetrawieniu meczowego piwa, pozostaje nam uwierzyć w postępujące globalne ocieplenie na Ziemi i umysłach decydentów z TVP. A może na tegoroczne lato zapowiada się szersze pasmo powtórkowe? Coś więcej, oprócz przygód porucznika Borewicza, mieszkańców z bloku przy Alternatywy 4, Zmienników, Janosika i Stefana Karwowskiego?

Trwają przymiarki do jesiennych ramówek. Przymierza się też pół Wiertniczej, ale na razie wygląda to racczej na zwijanie ramówek. W TVN7 mimo zapowiedzi nie będzie drugiego sezonu „Reguł gry”, a w stacji matce nie będzie m.in. „Top Model”, ani „Wywijasów z gwiazdami”. Z niepokojem myślimy o kolejnych pomysłach na miarę "Woli i Tysio na pokładzie".

Złośliwość narodu nie zna granic. Od kiedy Prezes Juliusz Braun zapowiedział likwidację kanału TVP Historia, ludzkość dosłownie rzuciła się do oglądania stacji. Kanał notuje rekordowy jak na stacje tematyczną wzrost i wyprzedza już sporą cześć kanałów dokumentalnych. To może tak zapowiedź likwidacji TVP Kultura? Albo chociaż TVP1?

W lipcu startuje TV PULS2, przez niektórych już ochrzczona jako TV Puls +2. Stacja z niekończącą się liczbą powtórek ze stacji matki oraz odgrzewanymi kotletami. Już nie możemy się doczekać!

TVN24 walczy o oglądalność. A to w późnowieczornym paśmie Tomasz Pogodynek Zubilewicz zachęca prowadzącego do okrzyków na cześć Polski, a to redaktor Olejnik pokazuje się na wizji z czapką z anteną satelitarną, a to najświeższym newsem jest informacja, że „Piłkarze zjedli śniadanie”. Nic dziwnego, że Polsat News ma dobre samopoczucie i w cuglach bierze stację już w niektórych targetach…

Tak chwalimy dopieszczane w ostatnim tygodniu Wiadomości, ale ów program zapisze się w historii Euro cudowną wpadką. Otóż, według tęgich głów z najpopularniejszego ponoć programu informacyjnego w Polsce, naszej drużynie narodowej przyszło ostatnio zmierzyć się z drużyną… ZSRR. Zapis słynnego już wydania ze środy 13 czerwca z godziny 12.00 nie pojawił się na stronach TVP. A szkoda, moglibyśmy się pocieszać, że nie tylko my nie znamy się na piłce. 


Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 23.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 22.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.18

Do zdobycia jeden egzemplarz gry planszowej.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL