06.04.12, 20:04

Donald Tusk przeprasza za podwyżki

"Sąd uznał, że Gazeta Wyborcza oraz inne źródła, które podajemy w tym spocie nie są wystarczająco pewne i wiarygodne, żeby tak precyzyjne procenty podawać."
Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przeprosił na antenie Radia ZET wyborców za "pewną nieścisłość" w spocie wyborczym Platformy pt. "Lodówka - oszukali". Dodał jednak, że "co do zasady, ten spot mówi dość ponurą prawdę". - Dla mnie najważniejszy jest dzisiaj werdykt ludzi, którzy codziennie chodzą do sklepu i naprawdę widzą, jak bardzo podrożały wszystkie podstawowe artykuły. Za pomyłkę w odniesieniu do dwóch artykułów z ośmiu wymienionych bardzo przepraszam - powiedział Tusk.

Przypomnijmy, że Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał w piątek Komitetowi Wyborczemu PO rozpowszechniania spotu "Lodówka - oszukali". Sąd nakazał PO sprostowanie do 23 listopada nieprawdziwych informacji w formie płatnego ogłoszenia oraz umieszczenie sprostowania na stronie internetowej partii. Platforma ma też wpłacić na rzecz Caritas Polska 10 tys. zł. W 30-sekundowym spocie wykorzystano fragmenty telewizyjnego wystąpienia premiera Jarosława Kaczyńskiego, który mówi, że "sytuacja w naszym kraju poprawia się", a rok 2006 "to najlepszy rok ostatniego siedemnastolecia". Z tymi słowami premiera zestawiono informacje o podwyżkach cen m.in. gazu, energii elektrycznej, ziemniaków, marchewki, mleka, mąki i cebuli. Na koniec, gdy pokazywany jest premier, na ekranie pojawia się czerwony napis "oszukali".

Tusk zaznaczył, że uzasadnienie sądu "jest jednoznaczne, w tym sensie, że sąd uznał, że Gazeta Wyborcza oraz inne źródła, które podajemy w tym spocie nie są wystarczająco pewne i wiarygodne, żeby tak precyzyjne procenty podawać".

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza wpadka Platformy Obywatelskiej w sferze spotów reklamowych. Drugi ze spotów PO, również w tonacji "oszukali" został zdjęty z emisji, po tym jak TVNwyraził protest związany z użyciem w spocie słynnych "taśm prawdy", ukazujących tajne rokowania Renaty beger z Adamem Lipińskim. Zobacz ten spot:


http://www.mediafm.net/dzwieki/po_tasmy.wmv

Komentarze

Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Kalendarium
Dziś jest 18 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL