21.08.05, 16:14

Zakończył się Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa

Juz po raz drugi w stolicy
W sobotę zakończył się drugi Europejski Tygodzień Filmowy OFF/ON Warszawa.
Ostatni dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy film dokumentalny o Warszawie, realizowanego w ramach warsztatów doc. Warsaw. W warsztatach tych wzięli udział studenci szkół filmowych oraz europejscy twórcy niezależni.
Pierwsze miejsce zajął zespół z Portugalii w składzie Miguel Sanches, Sofia Arriscado, Miquel Quental. Studenci szkoły filmowej w Lizbonie nakręcili film „Contrasts”, świetnie pokazali kontrasty pomiędzy słodyczą turystycznej Warszawy a surową i - co było bardzo widoczne na filmie - niebezpieczną warszawską Pragą. Realizacja tego filmu wymagała od studentów portugalskich nie lada odwagi.
Druga nagroda trafiła do rąk szwedzkich studentów - Tima Drougge, Samandy Ekman oraz Martina Steinberga ze Stockholm Film School i Kulturama. Studenci pokazali z niezłą dawką poczucia humoru zarówno warszawskie długie zapiekanki, jak i półkilometrowej długości bloki mieszkalne, ale też wysoką palmę na rondzie de Gaulle.
Trzecie miejsce zostało przyznane ekipie niezależnych filmowców z Grecji za film „Time”. To bardzo dobry warsztatowo film, wymagający ogromnego wysiłku fizycznego, pokazujący jak młodzi Grecy widzieli upływ czasu w Warszawie.

Jury obradowało w składzie Witold Kon - Prezes Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, Dyrektor Biura Promocji Miasta - Tadeusz Deszkiewicz, dyrektorzy podobnych festiwali w Austrii, Bułgarii i Niemczech oraz dwoje przedstawicieli publiczności. Nagrodami były m.in. programy do montażu filmowego.

Na zakończenie festiwalu publiczność bawiła się na koncercie austriackiej grupy Julia, po czym obejrzała film „Powrót” debiutanta z Rosji, Andrieja Zwiagincewa.

Przez tegoroczny festiwal OFF/ON Warszawa przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Organizatorem OFF/ON Warszawa jest Niezależna Federacja Twórców Filmowych. Organizatorzy rozpoczęli juz prace nad trzecią edycją festiwalu.Komentarze

Powiązane

17.12.17, 09:00
| kultura » informacje
Lemowski mural na Galerii Krakowskiej
Nieco ponad dwa miesiące po rozstrzygnięciu konkursu na mural, inspirowany twórczością Stanisława Lema, na Galerii Krakowskiej w Krakowie pojawiło się wielkoformatowe malowidło, zaprojektowane przez Marcina Czaję. 
15.12.17, 08:00
| prasa » informacje | kultura » książki
450 punktów Strefy książki w salonikach Kolportera
Do 450 punktów urosła w tym roku liczba saloników Kolportera z wydzieloną „Strefą książki”. Klienci mogą znaleźć w niej bestsellery wydawnicze, o zróżnicowanej tematyce.
15.12.17, 07:00
| kultura » film
Helios otwiera kino w Stalowej Woli
Od 15 grudnia br. w Stalowej Woli będzie działać nowe, wielosalowe kino Helios. Najnowszy multipleks, posiadający cztery sale z 650 miejscami dla widzów, zostanie otwarty w centrum handlowym VIVO! Stalowa Wola.
12.12.17, 20:00
| telewizja » informacje | kultura » film
Komunia nagrodzona. Koprodukcja dokumentalna HBO Europe zdobyła Europejską Nagrodą Filmową
Historia 14-letniej Oli, która bierze na swoje barki obowiązki związane z opieką nad ojcem i bratem wykraczające daleko poza jej wiek, zdobyła Europejską Nagrodę Filmową podczas gali w Berlinie 9 grudnia br. 
07.12.17, 12:22
| radio » informacje | kultura » muzyka
Felix Cassubia czyli w święta po kaszubsku z Radiem Koszalin
6 grudnia br. na rynku pojawiło się niezwykłe wydawnictwo. „Felix Cassubia” to płyta ze śpiewnikiem, zawierająca teksty i utwory w języku kaszubskim. Płyta powstała w Studiu Nagraniowo - Koncertowym im. Cz. Niemena Polskiego Radia Koszalin, a prace nad nią trwały blisko pół roku.
06.12.17, 14:03
| kultura » książki
Sukces jest Kobietą po raz czwarty
Już po raz czwarty na rynku ukazała się publikacja pod tytułem "Sukces jest Kobietą". Również i tym razem czytelnicy będą mieli okazję poznać historię sukcesu kilkudziesięciu Polek. Premiera książki odbyła się 24 listopada br. w warszawskim Hotelu BOSS.
05.12.17, 19:00
| kultura » film
Bilety kina po 12 zł. Święto Kina 9 i 10 grudnia
9-10 grudnia br. odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 zł. 
02.12.17, 15:00
| kultura » książki
Gotuj z Rodzinką.pl. Tydzień w boskiej kuchni. Książka z przepisami kulinarnymi
29 listopada br. odbyła się premiera książki „Gotuj z Rodzinką.pl. Tydzień w boskiej kuchni” z przepisami bohaterów serialu.
30.11.17, 14:00
| kultura » film
PMPG Polskie Media, Water Color Studio i Matthew Tyrmand zekranizują Złego
PMPG Polskie Media, Water Color Studio i Matthew Tyrmand podpisali list intencyjny o współpracy przy ekranizacji powieści Leopolda Tyrmanda „Zły”. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w 2018 r., premiera planowana jest na przełom roku 2019 i 2020, w przededniu 65. rocznicy wydania kultowej powieści.
29.11.17, 21:00
| kultura » książki
Pegaz zdębiał. Nowe wydanie dzieła Stanisława Barańczaka
„Pegaz zdębiał” to zbiór purnonsensowych, pomysłowych i nieodparcie śmiesznych tekstów Stanisława Barańczaka, głównie napisanych w wymyślonych przez autora gatunkach. Nowe, poszerzone wydanie ukazało się 29 listopada br. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

SOCIAL MEDIA ACCOUNT EXECUTIVE

BEST PR | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.02.18

Do zdobycia 100 i 4 nagrody.

do 19.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.02.18

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL