21.08.05, 16:08

Zakończył się Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa

Juz po raz drugi w stolicy
W sobotę zakończył się drugi Europejski Tygodzień Filmowy OFF/ON Warszawa.
Ostatni dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy film dokumentalny o Warszawie, realizowanego w ramach warsztatów doc. Warsaw. W warsztatach tych wzięli udział studenci szkół filmowych oraz europejscy twórcy niezależni.
Pierwsze miejsce zajął zespół z Portugalii w składzie Miguel Sanches, Sofia Arriscado, Miquel Quental. Studenci szkoły filmowej w Lizbonie nakręcili film „Contrasts”, świetnie pokazali kontrasty pomiędzy słodyczą turystycznej Warszawy a surową i - co było bardzo widoczne na filmie - niebezpieczną warszawską Pragą. Realizacja tego filmu wymagała od studentów portugalskich nie lada odwagi.
Druga nagroda trafiła do rąk szwedzkich studentów - Tima Drougge, Samandy Ekman oraz Martina Steinberga ze Stockholm Film School i Kulturama. Studenci pokazali z niezłą dawką poczucia humoru zarówno warszawskie długie zapiekanki, jak i półkilometrowej długości bloki mieszkalne, ale też wysoką palmę na rondzie de Gaulle.
Trzecie miejsce zostało przyznane ekipie niezależnych filmowców z Grecji za film „Time”. To bardzo dobry warsztatowo film, wymagający ogromnego wysiłku fizycznego, pokazujący jak młodzi Grecy widzieli upływ czasu w Warszawie.

Jury obradowało w składzie Witold Kon - Prezes Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, Dyrektor Biura Promocji Miasta - Tadeusz Deszkiewicz, dyrektorzy podobnych festiwali w Austrii, Bułgarii i Niemczech oraz dwoje przedstawicieli publiczności. Nagrodami były m.in. programy do montażu filmowego.

Na zakończenie festiwalu publiczność bawiła się na koncercie austriackiej grupy Julia, po czym obejrzała film „Powrót” debiutanta z Rosji, Andrieja Zwiagincewa.

Przez tegoroczny festiwal OFF/ON Warszawa przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Organizatorem OFF/ON Warszawa jest Niezależna Federacja Twórców Filmowych. Organizatorzy rozpoczęli juz prace nad trzecią edycją festiwalu.Komentarze

Powiązane

01.07.17, 10:07
kultura » film
Bracia Koral sponsorem filmowego wydarzenia
Przez całe wakacje w najpopularniejszych kurortach Polski – w Sopocie, Zakopanem i Giżycku w ramach Festiwalu Visa Kino Letnie odbędą się codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Sponsorem wydarzenia została marka Bracia Koral – Lody Jak Dawniej.
30.06.17, 20:06
kultura » muzyka
Przebojowe Lato Radia ZET i Polsatu w Kołobrzegu
Nadchodzi "Przebojowe Lato Radia ZET i Polsatu". Mans Zelmerlow i plejada gwiazd polskiej muzyki na letnim koncercie w Kołobrzegu.
27.06.17, 15:06
kultura » muzyka
ESKA Summer City znowu rusza w Polskę
26 czerwca br. wystartowała VII edycja letniej akcji specjalnej ESKA Summer City. Ekipy Radia ESKA oraz ESKA TV przez całe lato będą pojawiać się w największych miastach Polski, aby sprawdzić, w jaki sposób młodzi Polacy spędzają wakacje.
25.06.17, 09:06
kultura » film
Startuje Lubuskie Lato Filmowe
25 czerwca br. rozpoczyna się najstarszy polski festiwal filmowy - 46. Lubuskie Lato filmowe Łagów 2017. W programie przegląd 227 filmów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, warsztaty, koncerty i spotkania z twórcami. Festiwal potrwa do 2 lipca br.
22.06.17, 18:06
kultura » film
Vijay 61. Spektakularna hinduska produkcja w Polsce
Cztery polskie miasta, kilkudziesięciu tancerzy, największe gwiazdy południowoindyjskiego kina, widowiskowe sceny kaskaderskie, łącznie ponad 3000 statystów. W Polsce powstała część zdjęć do „Vijay 61”, indyjskiego filmu akcji.
17.06.17, 12:06
kultura » informacje
XVII Festiwal Dwa teatry Ssopot 2017. Święto telewizyjnej i radiowej twórczości teatralnej
W dniach 19-21 czerwca br. odbędzie się XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2017”. W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie zostaną uhonorowani wybitni artyści Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz.
17.06.17, 10:06
kultura » książki
Książki Astrid Lindgren przetłumaczono na 100 języków
Wiosną br. książki "Czy znasz Pippi Pończoszankę?" oraz "Pippi Pończoszanka w parku" wydano w orija, ojczystym języku 35 milionów osób mieszkających w indyjskim stanie Orisa. Tym samym książki Astrid Lindgren przetłumaczono już na 100 języków.
16.06.17, 23:06
kultura » film
Zmarł Mieczysław Kalenik
Znany z roli Zbyszka z Bogdańca aktor miał 84 lata.
15.06.17, 13:06
kultura » informacje
Warszawska premiera nowego tomu wierszy Michała Zabłockiego o Alinie Janowskiej
19 czerwca br., odbędzie się warszawska premiera nowego tomu wierszy Michała Zabłockiego pod tytułem „Janowska” poświęconego w całości matce autora, Alinie Janowskiej.
11.06.17, 15:06
kultura » książki
Spieniona historia Europy. 24 pinty, które nawarzyły piwa już na rynku
Książka „Spieniona historia Europy. 24 pinty, które nawarzyły piwa”, która ukazała się 7 czerwca br. nakładem Agory,ma dowodzić, że historię można opowiedzieć przy pomocy piwa. 
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Konkursy
do 30.09.17

Pula nagród w konkursie to aż 103 książki i inne niespodzianki. 

do 21.09.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki "Posłaniec".

do 20.09.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 24 lipca 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

15.09.2017 r., Kraków.

Http://www.Autodoc.PL