21.08.05, 16:08

Zakończył się Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa

Juz po raz drugi w stolicy
W sobotę zakończył się drugi Europejski Tygodzień Filmowy OFF/ON Warszawa.
Ostatni dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy film dokumentalny o Warszawie, realizowanego w ramach warsztatów doc. Warsaw. W warsztatach tych wzięli udział studenci szkół filmowych oraz europejscy twórcy niezależni.
Pierwsze miejsce zajął zespół z Portugalii w składzie Miguel Sanches, Sofia Arriscado, Miquel Quental. Studenci szkoły filmowej w Lizbonie nakręcili film „Contrasts”, świetnie pokazali kontrasty pomiędzy słodyczą turystycznej Warszawy a surową i - co było bardzo widoczne na filmie - niebezpieczną warszawską Pragą. Realizacja tego filmu wymagała od studentów portugalskich nie lada odwagi.
Druga nagroda trafiła do rąk szwedzkich studentów - Tima Drougge, Samandy Ekman oraz Martina Steinberga ze Stockholm Film School i Kulturama. Studenci pokazali z niezłą dawką poczucia humoru zarówno warszawskie długie zapiekanki, jak i półkilometrowej długości bloki mieszkalne, ale też wysoką palmę na rondzie de Gaulle.
Trzecie miejsce zostało przyznane ekipie niezależnych filmowców z Grecji za film „Time”. To bardzo dobry warsztatowo film, wymagający ogromnego wysiłku fizycznego, pokazujący jak młodzi Grecy widzieli upływ czasu w Warszawie.

Jury obradowało w składzie Witold Kon - Prezes Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, Dyrektor Biura Promocji Miasta - Tadeusz Deszkiewicz, dyrektorzy podobnych festiwali w Austrii, Bułgarii i Niemczech oraz dwoje przedstawicieli publiczności. Nagrodami były m.in. programy do montażu filmowego.

Na zakończenie festiwalu publiczność bawiła się na koncercie austriackiej grupy Julia, po czym obejrzała film „Powrót” debiutanta z Rosji, Andrieja Zwiagincewa.

Przez tegoroczny festiwal OFF/ON Warszawa przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Organizatorem OFF/ON Warszawa jest Niezależna Federacja Twórców Filmowych. Organizatorzy rozpoczęli juz prace nad trzecią edycją festiwalu.Komentarze

Powiązane

04.04.17, 18:04
kultura » informacje
Badanie: Sytuacja artystów w Polsce jest zła lub bardzo zła
Sytuacja artystów w Polsce jest zła lub bardzo zła – wynika z badania zrealizowanego przez ZIPSEE „Cyfrowa Polska” oraz portal Patronite.pl na temat finansowania kultury w Polsce.
27.03.17, 17:03
kultura » informacje
Ruszyła akcja Frontmani dla Schronisk z udziałem Marcina Dorocińskiego
W pierwszy dzień wiosny zainaugurowano ogólnopolską akcję FRONTMANI dla SCHRONISK z udziałem Marcina Dorocińskiego. 
26.03.17, 16:03
kultura » informacje
Ruszyła kampania społeczna: Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży
Miesięcznik „M jak mama” i serwis Mjakmama.pl zainaugurowały nową odsłonę kampanii społecznej pod hasłem „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. Akcja organizowana jest po raz siódmy i będzie trwać do czerwca.
25.03.17, 16:03
kultura » książki
Mirosław Wlekły: Tu byłem. Tony Halik
Książka Mirosława Wlekłego „Tu byłem. Tony Halik”, która ukazała się 15 marca br., to reporterska biografia podróżnika, którego prawdziwe imię brzmiało Mieczysław Sędzimir.
25.03.17, 14:03
kultura » muzyka
Agora i Miasto Olsztyn organizują kolejną edycję Olsztyn Green Festival
4. edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w weekend 12-13 sierpnia 2017 roku nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Wśród wykonawców znajdą się: Hey, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx i Bownik.
22.03.17, 10:03
kultura » teatr
IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód
IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" odbędzie się od 2 do 9 kwietnia 2017 r. w Krakowie, jej mottem będzie „Per aspera ad astra”. 
22.03.17, 10:03
kultura » informacje
Dostrzeż Głębię i zgarnij nagrody!
Nie rozstajesz się z aparatem? Masz talent do uwieczniania wyjątkowych chwili? Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia jest właśnie dla ciebie. To już 8. edycja konkursu, w którym studenci, zajmujący się amatorsko fotografią mogą zawalczyć o atrakcyjne nagrody. 
19.03.17, 18:03
kultura » książki
Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków
Korzystanie z ebooków nie oznacza zaprzestania korzystania z książek tradycyjnych - wynika z badania Virtualo.
19.03.17, 10:03
kultura » książki
Nowe przygody Kubusia Puchatka wkrótce w księgarniach
29 marca br. do księgarń trafią "Nowe przygody Kubusia Puchatka".
18.03.17, 19:03
kultura » książki
Andy Griffiths w Polsce
21 marca br. Andy Griffiths zawita do Polski. Z tej okazji wydawnictwo "Nasza Księgarnia" organizuje spotkanie autorskie.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Konkursy
do 26.05.17

Pula nagród w konkursie to aż 102 książki i inne niespodzianki. 

do 21.05.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Na własną rekę” Chris’a Tvedt’a.

do 20.05.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki „Fortuna i namiętności. Zemsta” Małgorzaty Gutkowskiej-Adamczyk.

Kalendarium
Dziś jest 24 kwietnia 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

18-20.10.2017 r., Warszawa.

Http://www.Autodoc.PL