14.03.10, 13:03

Rysunek Roku dla Andrzeja Krauze

Andrzej Krauze, rysownik „Rzeczpospolitej” został nagrodzony za Rysunek Roku. Organizatorzy Festiwalu Humoru i Satyry „Humorfest” przyznali ten tytuł za „rysunek , który wzbudził w roku 2009 najwięcej emocji  i budzi je również w roku 2010”.

Andrzej Krauze, rysownik „Rzeczpospolitej” został nagrodzony za Rysunek Roku. Organizatorzy Festiwalu Humoru i Satyry „Humorfest” przyznali ten tytuł za „rysunek , który wzbudził w roku 2009 najwięcej emocji i budzi je również w roku 2010”. 11 marca br. w imieniu organizatorów Festiwalu i w obecności zastępcy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Piotra Gabryela i szefa działu Opinii „Rz” Dominika Zdorta,  w redakcji „Rzeczpospolitej” uroczystego wręczenia Andrzejowi Krauze dyplomu „Rysunek Roku” dokonali rysownicy Jerzy Krzętowski (rysujący dla Newsweek Polska) oraz Jurek Wasiukiewicz (rysujący do „Super Expressu” i „Najwyższego Czasu”). Rysunkiem zaś, który wzbudził wspomniane emocje  jest tzw. rysunek z kozą autorstwa Andrzeja Krauze. 

Warto przypomnieć, że treścią tej satyry z kozą opublikowanej w połowie roku 2009 na łamach „Rzeczpospolitej” poczuła się zgorszona grupa aktywistów ze środowisk homoseksualnych. Do redakcji polskich i zagranicznych gazet, z którymi współpracuje Andrzej Krauze, były wysyłane napastliwe e-maile co było próbą wywarcia presji na te redakcji, aby zakończyły współpracę z rysownikiem. Pod koniec zaś roku 2009 dwójka homoseksualistów zapowiedziała, że wytoczy proces redakcji "Rzeczpospolitej” z powodu tego rysunku.

Niewątpliwie więc rysunek Andrzeja Krauze był tym, który zasłużył sobie jak żaden inny rysunek na tytuł „Rysunek Roku 2009”. W imieniu organizatorów Festiwalu Humoru i Satyry „Humorfest” ( Centrum Sztuki Impart i Agencja Rysunkowa Jurek.pl) Jerzy Krzętowski i Jurek Wasiukiewicz życzyli autorowi, aby nadal jego rysunki wzbudzały u czytelników emocje, nawet bardzo silne, albowiem to właśnie jest główne zadanie rysowanej satyry, wzbudzać emocje i przez to pobudzać do myślenia.

Festiwal Humoru i Satyry „Humorfest” odbędzie się 10 kwietnia br. we Wrocławiu w Centrum Sztuki Impart. Festiwal to głównie Przegląd Kabaretowy, spotkania z twórcami animacji i rysownikami satyrycznymi, wystawa rysunków satyrycznych rysowników związanych z Agencją Rysunkową Jurek.pl. Podczas festiwalu zostanie również wręczona nagroda dla „Rysownika Roku”, którego wyboru dokona  Jury złożone z wybitnych redaktorów prasowych.

Rysunek Roku 2009

Rysunek Roku 2009

Rysunek Roku 2009

Komentarze

Powiązane

13.11.17, 09:11
prasa » informacje
Ewa Ewart AuTORytetem w Plebiscycie MediaTory
AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 11. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckich Nagród Dziennikarskich została Ewa Ewart. 
10.11.17, 20:11
prasa » informacje
Kuchnia na cały rok. Specjalne wydanie magazynu Kuchnia
Ukazało się specjalne wydanie miesięcznika „Kuchnia”. To zbiór zeszytów z przepisami, które ukazują się co miesiąc w magazynie.
10.11.17, 08:11
prasa » informacje
Agora wprowadza nową strategię wydawniczą
Koncentracja na najsilniejszych markach prasowych i uporządkowanie portfolio wydawniczego, zbudowanie spójnej oferty działań okołowydawniczych, rozwój działań z zakresu custom publishing, a także poszukiwanie nowych możliwości na rynku prasy tradycyjnej - to najważniejsze cele nowej strategii wydawniczej pionu Czasopisma Agory.
09.11.17, 20:11
prasa » informacje
Specjalne wydanie Tylko Zdrowia o cukrzycy
Na rynku ukazało sie specjalne wydanie magazynu "Tylko Zdrowie" pod nazwą Jak dobrze żyć z cukrzycą”, które powstało we współpracy z lekarzami i dietetykami.
09.11.17, 09:11
prasa » informacje
Ks. Adam Boniecki upomniany przez przełożonego prowincji za wypowiedzi w mediach
Prowincja Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów wydała komunikat odnośnie ostatnich wypowiedzi ks. Adama Bonieckiego.
08.11.17, 14:11
prasa » informacje
Durszlak. Bauer testuje nowy magazyn kulinarny
22 listopada br. nakładame Wydawnictwa Bauer ukaże się testowe wydanie magazynu „Durszlak”.
06.11.17, 18:11
prasa » dodatki do gazet
Kalendarz z naklejkami na 2018 rok z miesięcznikiem Dziecko
Do całego nakładu grudniowego wydania miesięcznika „Dziecko”, który pojawi się na rynku 7 listopada br., zostanie dołączony kalendarz na 2018 rok z naklejkami.
04.11.17, 12:11
prasa » dodatki do gazet
Atlas nieba z Gazetą Wyborczą
W środę i w czwartek, 8 i 9 listopada br. razem z „Gazetą Wyborczą” będzie można kupić dwie części książki „Atlas nieba”.
31.10.17, 14:10
prasa » informacje
Nowa struktura segmentu miesięczników poradnikowych Wydawnictwa Bauer
Od 1 listopada br. Wydawnictwo Bauer wprowadza nową strukturę segmentu magazynów poradnikowych, obejmującego miesięczniki "Kobieta i Życie", "Olivia" oraz "Świat Kobiety".
31.10.17, 08:10
prasa » informacje
Specjalne wydanie Gazety Wyborczej z okazji dnia Wszystkich Świętych
We wtorek, 31 października br. ukazało się specjalne wydanie „Gazety Wyborczej” z okazji dnia Wszystkich Świętych.
Nasze usługi
Transmisje video: http://nadaje.com/live/
Serwery shoutcast: http://nadaje.com/radio-hosting/
Panel radiowy: http://nadaje.com/myradio/
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Konkursy
do 17.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz gry.

do 16.12.17

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Kalendarium
Dziś jest 21 listopada 2017
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 99 PLN netto.

Http://www.Autodoc.PL